• Krátkometrážní

Americký Shaolin (1991)

Netušila jsem co mě čeká, protože Americkýho Shaolina jsem objevila až dnes úplně náhodou a nalákal mě jeho obsah. Mlaďasovi jsem docela záviděla, né teda ten trénink :-)) ,ale to místo kde se mohl vzdělávat a občas i tajně kulturně vyřádit. :-) Ať je to jakkoliv pitomoučký, tak já se u toho fajn pobavila a společně s klukama si pobrukovala Summertime Blues. :-)

Black Cat (1991)

Black Cat hraje na harmoniku, krade květiny, touží volně dýchat na svobodě, kterou jí vzali, když se předtím ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě. Nová identita + nový život +nová láska = nic z toho není zadarmo = cena se přepočítává na lidské životy. Po francouzské Nikitě a americké Maggie jsem se do třetice podívala na čínskou Catherine, která si také nevedla špatně.

Vzbuďte se, vojáci! (1994)

Tupl déčka nejsou žádný béčka, protože mají svého Billa Shakespeara. :-) Danny DeVito je sice malého vzrůstu, ale tady byl největší bavič ze všech. *** Prince Ital Joe feat Marky Mark - Life In The Streets ***

Všemu navzdory (1984)

Plánoval že jí najde, ale neplánoval, že se do ní zamiluje.Skvělý Jeff Bridges = půvabná Rachel Ward. Navzdory všemu co je tu psáno, mě se to líbilo. *** Phil Collins - Against All Odds ***

Ženy v zemi Tálibánu (2014) (TV film)

Obdivuji autorky, že vůbec měly odvahu tam natáčet. Z pohledu ženy jsem si znovu potvrdila, jak jsem ŠTASTNÁ za to, kde jsem se narodila. Zajímavý dokument.

Anata o wasurenai (2006)

"Takže v duchu můžeme být vždycky spolu." ...Namixované vztahy mají něco do sebe a tohle bylo takové milé Japonsko - Korejské lásko - přátelství na celý život.

Bílá Čína (1989)

Prodej drog, prostituce, válka gangů v čínské čtvrti. Rodící se láska mezi Číňanem a Američankou, která jako policistka v utajení zjištuje, že její miláček není tak svatý jak se dělá. Škoda, že se ti dva nepotkali za jiných okolností. Zajímavý film.

Zabijáci z Tokia (2000)

Deštník nechrání jen před deštěm = skvělý rozjezd. :-) A co teprve s vysavačem, smetákem nebo třeba golfovýma holema jaký se dají dělat akční kousky. Pohodový = nenáročný = zábavný kočkování kluků a holek v japonské metropoli. :-)

Modrý tygr (1994)

Když jsem viděla Modrého tygra poprvé, tak mě okamžitě zaujmul Tóru Nakamura. Pak se tento film úplně vytratil z televizní obrazovky a já litovala, že jsem si ho tenkrát nenahrála na video. Až loni se mi konečně podařilo znovu se na něj podívat. Virginia Madsen v roli matky, která rozehrává svůj osobní hon na kočku a tygra. Nebojí se přitom použít všechny své ženské zbraně, aby tak dokončila svůj nejbolestnější nevyřízený účet. Virginia jako tmavovláska = skvělá volba včetně tetování, které měla na zádech. :-)

Mstitel (1989)

Dolpha můžu kdykoliv, jen tady jsem měla trochu problém zvyknout si na jeho barvu vlasů. :-)