• Krátkometrážní

Mistr neznámého boje (1993)

"Přišli jsme si pro učitele." ...Markův otec trénoval bojové sporty, jeho nevlastní matka se bojovému umění věnovala profesionálně, takže Mark Dacascos to má odmalička v krvi a tyhle role mu sedí na tělo. Tady s těma krátkýma vlasama mi připomínal Brandona Lee, což jsem si znovu potvrdila i později, kdy byl Mark obsazený do seriálové Vrány. Další má oblíbená VHS-ková nostalgie u které jsem se dnes skvěle bavila.

Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991)

Sasha Mitchell převzal štafetu po JCVD a hned je tady chudák lynčovanej. No já nebudu srovnávat jablka s hruškama a Sashovi ráda nasypu pár svých hvězdiček.

Nový Karate Kid (1994)

Stejný učitel, jiný žák, vlastně žačka. Pat Morita se nemění což mě potěšilo, ale chyběl mi tu Ralph Macchio.

Karate Kid 3 (1989)

"Nepotřebuješ nic co není uvnitř tebe." ...Nebudu zrazovat své staré filmové parťáky. Líbilo se mi to stejně jako předchozí díly.

Karate Kid 2 (1986)

Karate Kid je pro mě symbolem opravdového přátelství a úcty k druhému. I po letech tam cítím to nádherné propojené souznění, které svým postavám vdechli Ralph Macchio a Pat Morita. *** Peter Cetera - Glory of Love ***

Karate Kid (1984)

"Vyhrát, prohrát není důležitý. Dobře zápasit, máš respekt." ...Karate Kid = pro mě nestárnoucí srdcovka. “Pat Morita was a truly generous actor, a gifted comic, and an even greater friend, ... It was both my honor and privilege to have worked with him and create a bit of cinema magic together.” - Ralph Macchio

Studený jak kámen (1991)

"Tak parťáku, je čas to roztočit." ...Na tyhle akčňáky nedám dopustit. Večer se zaplo video a pařilo se s nima až do brzkých ranních hodin. Brian Bosworth v roli drsňáka, který má rád motorky a svýho domácího mazlíka Fida. :-) Studený jako kámen = oblíbená VHS-ková nostalgie = a také vzpomínka na ***mého nejlepšího kamaráda***

Laserová mise (1989)

"Já ženy nevystavuji nebezpečí, daleko radši je totiž svlíkám." ...Největším tahounem je tady Brandon Lee, který opět dokazuje, že kromě akce umí být také zábavný. Jinak naprostý souhlas s uživatelem Wacoslav1.

Bez slitování (2006)

Zpoveď němého zabijáka = básníka = matadora. Dětská láska se k němu vrací zpět jako bumerang, protože ona jediná ho zná nejlíp ze všech = i beze slov.

Seulpeumboda deo seulpeun iyagi (2009)

"Důvěřuji ti. Vždycky jsi byl mým kompasem." ...Smutná nádhera a já si prožila další korejský srdeční infarkt.