Skins (2007) (seriál)

Vtipné, zajímavé a vhodné i pro "ne-teenagery" Nejvýstižnější bude: "Coupling pro ty mladší"

Afterlife (2005) (seriál)

Skvělé a precizně zpracované drama. Žádné speciální efekty či masky, jen výborní hlavní představitelé a děsivá atmosféra. Proč jen ty britské seriály nejsou tak populární jako ty americké...???

Pikantní tajemství (2005)

Ale no tak, tak špatné to zase nebylo. Taková bláznivá komedie s netradičním námětem. Já osobně jsem se pobavil.

Slepota (2006)

Na film jsem se podíval hlavně proto, že v něm figurovalo jméno Assi Dayan. Celkově jsem zklamaný nebyl, ale zdálo se mi to až moc záhadné, kombinované, tvrdé... Spise 3,5 nez 4

Nedaleko od domova (2005)

Podařený film o životě dívek v israelské armádě. Svoji povinnou vojenskou službu neberou moc vážně, chtějí žít svůj život, bavit se, nepodléhat cizím příkazům. Jen málo filmů bylo natočeno na tohle téma a tenhle je podle mě nejzdařilejší. Na snímku je znát, že obě režisérky jsou také ženy. 4/5 si tenhle snímek určitě zaslouží

Ha-Ushpizin (2004)

Velmi povedená komedie ve všech směrech. Doporučuju zajít na ushpizin.com a přečíst zajímavosti o tom, jak film vznikal. Ja davam 4,5*

Komparz (2005) (seriál)

Úžasný originální výtvor, skvělá komedie, veselá i smutná. Pro mě určitě lepší než "The Office". Na BBC2 se rozbíhá druhá série a po prvním dílu je jasné, že nebude příliš pokulhávat za tou první.

Nathan Barley (2004) (seriál)

Při sledování tohoto podivného díla jsem absolutně nechápal, ale v konečném důsledku mě to nadchlo. Především Julian Barrett v roli "chudáka" chyceného ve světě "Nathanů Barleyů"... "They're all fuckin' idiots!".

Matana MiShamayim (2003)

Naprosto šílený, bizarní a nepochopitelný film. Gruzínská komunita v Izraeli je prostě skupinou lidí pro mě neznámou a extrémně zajímavou. Nedávno jsem zhlédl jiný Koshashviliho film "Chatuna Meucheret" a už tehdy jsem nevěřil, že něco takového doopravdy existuje. "Matana MiShamayim" vám ukáže gruzínské zvyky a tradice, které jsou na prvním místě. Zvláště díky opět skvělému a naprosto šílenému "Moni Moshonovovi" budete nejednou nevěřícně zírat na obrazovku. Vztah můžů k ženám jsem ani po druhém shlédnutí nepochopil, kdo je čí matka, dcera, sestra a kdo koho s kým podvádí...no zkrátka a dobře nudit se rozhodně nebudete. Přestože je film pro Evropana velmi vydařenou komedií (a já jsem se mnohokrát srdečně zasmál), uvědomíte si postupně že to je myšleno naprosto vážně. A navíc skvělý Yuval Segal v hlavní roli, mě doposud známý jen z TV show "Ktzarim". No je to prostě neuvěřitelný a skvělý film!!!!!!

Jana a její přátelé (1999)

Tenhle film není žádný zázrak. Všude vidím jen samou chválu, ale nějak nechápu proč. Film je o ruskych imigrantech v Izraeli a jejich problémech se začleněním do společnosti a hodinu a půl se v něm vůbec nic neděje... Určitě zajímavé pro ruské přistěhovalce v Izraeli, ale pro mě nuda... Je to jeden z mála známých izraelských filmů u nás (díky MFF Karlovy Vary), ale jeden z nejslabších co jsem viděl. Nicméně Evelyn Kaplun je skvělá a scény s plynovou maskou povedené, takže pod 3* jít nemůžu.