Sladká Jane (1998)

Syrový a přitom dojemný. Neuvěřitelně silný film, při jehož konci mě mrazilo. Zaslouží si film, který s člověkem tak zamává, něco jiného než 5 hvězd?

Zelená míle (1999)

Jsem ráda, že kniha Stephena Kinga je zpracována konečně tak, jak má být. Geniální film podle námětu geniálního spisovatele. Co víc chtít :)

Kristian (1939)

Oldřich Nový v jedné ze svých životních rolí. I když je to film pro pamětníky, dívala jsem se na něj vždy, když šel v televizi, protože takové dílko za to stojí. Scénář byl na svou dobu napsán bravurně a herci byli výteční, což je vidět i na tom, že i v dnešních mladých lidech jsou zde noví a noví fanoušci.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jeden z pro mě nejúchvatnějších filmů vůbec. Téma čarodějnických procesů mě zajímá. Četla jsem i knížku „Kladivo na čarodějnice“. Film byl i po přečtení knížky perfektní. Běhal mi mráz po zádech z toho, co se dřív dělo. Otakar Vávra byl Pan režisér. Dokázal natočit filmy, které vás vtáhly do atmosféry dřívější doby. To se nepovede jen tak někomu.

My děti ze stanice Zoo (1981) odpad!

Asi nejsem sama, koho tenhle snímek hodně zklamal. Před pár lety jsem četla knížku, která mě opravdu sebrala. Nečekala jsem, že bude film tak úžasný, ale doufala jsem, že se na něj půjde dívat. Marně. Příběh byl zmatený a celkově to vůbec nevystihlo ducha té knihy. Nečíst knihu, tak pořádně nevím, na co jsem se vlastně dívala.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden z novějších seriálů, který je konečně kvalitní. Má nápad, humor, vymakané charaktery postav a v neposlední řadě skvělé „neokoukané“ herce. Každý díl je úžasný, prostě seriál na 5* - je to prostě LEGEN - wait for it - DARY!!! :-)

Králové ro(c)ku (2006)

Tenhle film se mi líbil od začátku až do konce. Výborná hudba, vtipný příběh, skvělé herecké výkony. Až na halucinogenní scénku ten film nemá jedinou chybičku. Jeden z mých oblíbených. Asi to je ale hlavně pro lidi, kteří mají rádi tvrdší hudbu :-)

Krok za krokem (1991) (seriál)

Vynikající rodinný seriál. Kdykoli to vidím v televizi, zarelaxuju si u toho. Navíc je i vtipný, což většina jiných přeromantičtělých a naivních rodinných seriálů není. Jen v poslední sérii postrádám "Kouďáka". Bez něj už to nebylo úplně ono, proto to není 5*

Porco Rosso (1992)

Jako o každém filmu od tohoto geniálního režiséra můžu říct, že mě naprosto uchvátil. Výborná podívaná, skvělý příběh. Vystřídá se pocit radosti i smutku a výsledkem toho všeho je skvělý zážitek :)