Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Na Earlovi je výborné, že si drží kvalitu jednotlivých dílů na stejné hranici. Zatím jsem viděl první dvě série a rozkoukal jsem třetí a jednotlivé díly jsou stále stejně zabávné, postavy dobře napsané a český dabing v čele s Petrem Rychlým není vůbec špatný. Definitivně nejzábavnější je postava Randyho. Některé jeho gagy jsou prostě k popukání. Pět hvězd nedám ze dvou důvodů, osobně mi často vadil Earlův až přehnaně morální pohled na věc (byt je to vzhledem k jeho přesvědčení o karmě logické), ale především to, že jednotlivé díly jsou skutečně vyrovnané, ale často jsou linéární a jedná se jen o rutinní práci, která má diváka pobavit, byt se v ní leckdy nic moc neděje a zápletka je vycucaná z prstu. Každopádně můžu Vás ujistit, že těch dílů není zas tolik a třeba závěr druhé série (rozhodně zatím nejsilnější moment seriálu) a volný přechod na třetí nemá chybu a zatím mám pocit, že sleduji odlehčenou verzi Prison Breaku. Drobné odkazy na Vykoupení z věznice Shawsank také potěšily. Komentář upravím po zhlédnutí dalších epizod.

Králova řeč (2010)

Výborné historické drama, které těží z kvalitního scénáře a hereckých výkonů. Koktavý Firth musí získat Oscara a souboj v kategorii vedlejších mužských hereckých výkonů mezi Rushem a Balem bude ještě hodně napínavý, protože Rush byl jako "šarlatánský" pedagog fenomenální. Ovšem nejzajímavější jsou dobové rekvizity, které dokonale vykreslují atmosféru. At už jde o cvičení ve Westminster Abbey nebo dekoraci Lionelovy pracovny. V průběhu filmu nabývá na důležitosti Hitlerova hrozba, která je v první polovině držena v pozadí a divák je soustředěný na panovnické spory a vztah mezi Lionelem a Albertem, ale právě závěrečné vysílání je to rozhodující, které má občanům dodat naději před blížícím se konfliktem. Hudba mi po prvním zhlédnutí moc nesedla, ale během druhé projekce zapadla do kontextu filmu mnohem lépe a ve spojení s hereckými výkony vytvořila emocionální závěr. Nádherný film. Vřele doporučuji The King's Speech > The Social Network

TRON: Legacy 3D (2010)

Mohl bych se podepsat pod Woodyho komentář. Subjektivně dávám 5* za intenzivní podívanou, který má na svědomí především Daft Punk (scéna v baru je...něco!). Objektivně za 3*. Herecké výkony jsou rozkolísáné. Stará verze Jeffa Bridgese v županu suverénně vede, Olivia Wilde má rozkošené oči, ale stěžejní postava v podání Garretta Hedlunda hraje jak dřevo. Scenář je průměrný až podprůměrný a rozhodně nevyužívá potenciál filmu naplno. Rád bych dodal, že jsem film viděl v 2D a stejně měly některé scény neskutečný spád. V 3D bych možná neprůměroval, ale rovnou udělil plný počet. Takhle po prvním zhlédnutí 4* P.S.: Trochu mě zmátla postava Cilliana Murphyho. Čekal jsem, že nabere v reálné rovině nějakého významu (viz. telefonát o vyřešení problému s novým softwarem, který unikl na internet). Ale asi jsem ve filmu zase hledat detaily, které v této jednoduché hře nehrály vůbec žádnou roli. http://www.youtube.com/watch?v=m4cgLL8JaVI&ob=av2em

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Slabší. Výrazně slabší než Jacksonův Braindead. Možná je mé hodnocení tak malé, protože jsem viděl původně Braindead a teprve potom Bad Taste. Tak či tak, Bad Taste má silné momenty, které se zaryjí do paměti (Derek a motorovka, oběd ze zvratků), ale Braindead jsem si užil rozhodně víc. Každopádně P. Jackson jako Robert/Derek exceloval!

Sherlock (2010) (seriál)

Televizní událost roku. Guy Ritchie ve své verzi spoléhal především na nesmírné charizma Roberta Downeyho Jr. a mně upřímně nový Sherlock Holmes – hezoun, vymetač barů a rváč vůbec nesedl. BBC mi představu o Sherlockovi vrátili, a aby toho nebylo málo, posunuli ji do současnosti. Benedict Cumberbatch hraje Sherlocka perfektně. Je chladný, arogantní a jeho nadprůměrná inteligence je zřetelná z každého dialogu. Martin Freeman (známý především z dalších kvalitních britských seriálů jako Kancl nebo Black Books) funguje skvěle jako spojka mezi nepřístupným Sherlockem a jeho okolím. A nesmím zapomenout pochválit výtečný scénář. Pilot – 100% Napínavá zápletka zpestřena skvělými vtípky (policista Anderson FTW). 2. díl – 85% Z celé první řady nejslabší, přesto se stále o nadprůměr. 3. díl – 90% V tomto dílu diváka tvůrci opravdu nešetří. Divák musí bedlivě sledovat několik případů, které v průběhu dílu ztrácejí a nabírají na zajímavosti. Od bitky v planetáriu začně děj pěkně gradovat (během ověřování obrazu jsem byl napnutý jak struna) a závěr u bazénu je sice trochu rozporuplný, ale vzhledem k tomu, že už je ohlášena další série, nemusíme mít žádné obavy. Jen doufám, že další díly neztratí na zajímavosti a kvalitě.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Slabota. Není to ani zdaleka tak vtipné a originální jako Braindead a dost mi vadila absence výraznějších gore efektů. Brutální a vtipné momenty by se daly spočítat na prstech jedné ruky nešikovného řemeslníka. Za pár hlášek ,,cejtím tvůj mozek" aspon dvě hvězdy. Možná je škoda, že jsem viděl údajně prostříhanou verzi z MGM.

Fighter (2010)

Fighter na mě zapůsobil jako průměrné sportovní drama o boxu. Mark Wahlberg podává jeho obvyklý mdlý výkon. Amy Adams hraje sice dobře, ale celý románek hlavního hrdiny mi přišel strašně prvoplánový a uspěchaný. Možná jsem si všímal zbytečných detailů, ale nemohl jsem se toho dojmu zbavit po celý film. Z průměru film ovšem zvedá zajímavá postava Christiana Balea, kterou zahrál výtečně a je asi to jediné, co se mi časem k tomu to filmu vybaví. Ve filmu mi chyběly silnější dramatické scény. Jediné, co stojí za řeč je promítání dokumentu během Dickyho pobytu ve vězení. S dokumentárním pojetím zápasů jsem měl také problém hlavně ve finálním zápase. 7/10 http://www.youtube.com/watch?v=e_mcplFhU6c

Fotři jsou lotři (2010)

Změna režiséra fotrům očividně neprospěla. Není se co divit, že se Dustin Hoffman ze své role tak vykrucoval, ten film je strašný. Humor je nesmírně křečovitý a trapný a nad napsanými postavami zůstává rozum stát. Obzvlášt postava Owena Wilsona a Jessicy Alby. Jednu hvězdu zachranuje věčná rivalita mezi Gregem a tchánem Jack Byrnesem ( díky bohu za Roberta De Nira), která je místy aspon úsměvná. Rozhodně nejhorší díl trilogie.

Zelený sršeň (2011)

Od Green Horneta jsem neočekával absolutně nic, ale dostalo se mi slušné a především zábavné podívané, která těžila humor z dobrého scénáře. Příběhově mi Green Hornet připadal jako mix Batmana, Iron Mana s Kick-ass. Po herecké stránce mě mrzelo nedostatečné využití postavy Christopha Waltze a závěrem bych se rád přidal ke kritikům zbytečné 3D verze, z které mě celou dobu akorát bolely oči a pořádné využití jsem ve filmu vůbec nespatřil. Kéž by ta mánie brzo opadla. Přesto děkuji CSFD za uspořádání akce.

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

Kdyby pouštěli pouze ty videa a nebyli by vidět a hlavně SLYŠET, bylo by to za jednu hvězdu.