StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad) odpad!

Mám pocit, že se dívám na remake Tvoje tvář má známý hlas. Vyčpělý Marek Eben, který naposledy předvedl zábavu, když nám všem ukázal "velký kulový". Kostková rovněž nemá co nabídnout a výstřihem to fakt nezachrání. Porota, ve které vévodí upjatý Chlopčíkův xischt mi přijde jako Ein Kessel Buntes za totáče. Prostě taková povinná zábava na povel, kdy si všichni zatleskáme, pošleme hlasovací SMS a v pondělí v pracovní době budeme rozebírat, že lepší byl tanečník jedna a jak někdo může být takový blbec a dát hlas tanečnici padesát šest, protože se po parketu plouží jako poleno. A největší magor je ten, kdo tenhle vynikající pořád nesleduje vůbec. Pak si řadový ovčan nemůže ynteligentně podiskutovat o kultuře. Takže Eben zdárně pokračuje a velký kulový nám servíruje v bledě modrým, tentokrát na tanečním parketu.

Vysoká modrá zeď (1973)

Dal jsem tři hvězdy (66,6%) a hned řeknu proč. Rádoby experti na leteckou tématiku se zde již vyjádřili. Teď se vyjádřím já. Film jsem viděl v mládí, ještě před vojnou. Protože jsem odebíral časák L+K, o letectví jsem věděl poměrně dost. Tak mě hned zaujalo, že kapitalistické Šůting Stáry tady nahrazují Aero L-29 Delfin. Ale zase si dost dobře nedovedu představit, že by nám soudruzi z Jůesej nějaký takový stroj půjčili. A pak jsem šel na vojnu. K letectvu. A právě s takovými chlapíky, jsem seděl na velitelském stanovišti a poslouchal jejich historky. Teď už to byli starší pánové, ale všichni piloti. A to, co popisuje tenhle film, o tom jsem taky něco slyšel. A tito pánové do teď mají můj respekt a obdiv, protože to, co říkali, opravdu ukazuje, že ten film až tak špatný není. Přistávat bez podvozku, katapultovat se z MiGu, kterému se roztrhla turbína, přelétávat ze Slovenska trofejní Mezky proti Tatrám a mít staženou prdel, jestli v přídavné nádrži nebude bublina, .... A v telefonním seznamu, který jsme na VS používali, byl u dvou jmen křížek. Ti takové štěstí neměli. Berme to tak, že dotyční byli vojáci. A voják, ať už sedí v Čáslavi, v Žatci nebo v Náměšti na letišti a nebo letí do Afgánu, pouze plní rozkazy. Nic víc a nic míň. A pokud jde o tu zeď, též by se mi nelíbilo, kdyby mi někdo cizí chodil po zahradě nebo lezl do bytu. Taky bych s ním byl hodně rychle hotov. Nižší hodnocení dávám za politruka, protože ten jako takový s létáním neměl moc co dělat (ale vlastně měl, vždyť to byl Študent z Nebeských jezdců). Pár jsem jich poznal a byli úplně k ... A Martin Růžek generála zvládl hodně dobře. I když bych ho párkrát kopnul do řiti, je to obrovskej záhul šéfovat armádě nebo divizi aby fungovala. Možná ty vojenské historky jednou zpracuji trochu víc, abych těmto profíkům vzdal hold. /zajímavý komentář Fondak/

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Ve své době bomba. I dnes, když seriál opakují, se rád podívám. Makepeace je kočka a Dempsey drsňáka zvládl moc dobře. Přesně tyto drsňáky můžu. A jen taková vsuvka na závěr. Víc mi seděl tehdejší slovenský dabing. Tam totiž to jiskření mezi oběma partnery bylo téměř hmatatelné.

Boží mlýny (2021) (seriál) odpad!

O co se to tady Hřebejk snažil? Jestli chtěl oprásknout Pomstu s. r. n., tak se mu to tedy kurewsky nepovedlo. Pokud chce takhle točit dál, je to už opravdu na PROVAZ. Bezduché dialogy, které asi psal nějaký žák základní školy jako slohové cvičení. Dostala mě věta kterou pronesla kadeřnice při rozhovoru s novinářkou, jestli zná kapitána Fajta. Jak to mohla poznat, když Křenková evidentně postrádá mimické svaly a jiný náznak, že by se znali tam naprosto nebyl. V angličtině se takovému xichtu říká poker face. Do češtiny se pak překládá jako kamenná tvář. Ale myslím, že v tomto případě ten překlad není úplně přesný. Já bych raději použil termín Fanto-maska. Půl hvězdy dám za Myšičkovu hlášku na adresu Křenkové "Jste kráva". A je to mimo záznam.

Comeback - Gott Ex Machina (2008) (epizoda)

Celej seriál je o ničem, ale tady aspoň Karel zabodoval. Každá věc má svůj rub i líc

Český slavík 21 (2021) (pořad) odpad!

TV H@vna, Pagáčová, Godla, Janeček, trapný proslov. Mám pokračovat?

Oko v oblacích (2015)

Dokoukal jsem na jeden zátah a to už může něco znamenat. Hodně dobrý a ještě kousek a bylo by na úrovni Black Hawk Down. Alan Rickman bodoval hodně vysoko a Helen Mirren byla úžasná. Osobně jsem znal jednu plukovnici od armády a mohu říct, že Helen s ní musela být v kontaktu. A v hodně úzkém. Politici rozhodnou, ale cokoliv řeknou a schválí, vždy vyžaduje, aby si chránili svoji prdel. O koryto jde přece až v první řadě. Takže pokud se má něco rozhodnout, jeden bude házet odpovědnost na druhého. Doba trvání těžko odhadnutelná. Možná, až vyhasne peklo. Trochu mě zaráží, že angláni řeší nějaké ztráty. Když "to" hodili v tom čtyřicátom pátom na Drážďany, asi takové dilema neměli. Ale teď se řeší humanita, podpora různých úchylek a tak podobně. Kdyby se totiž nic podobného neřešilo, film by trval třicet minut. A pokud je k dispozici ještě matematik análytik, pak se dají různá rozhodnutí ještě pěkně ohýbat. Blíží se vánoce, tak bych měl jedno přání. Toho malého broučka, který se vejde do krabičky cigaret. Pokud by už nebyl skladem, tak aspoň tu sýkorku :-)

Milada (2017) odpad!

Čekal jsem, že film bude něco v duchu Tomana, který je ze stejného období a který byl na čtyři hvězdy. Ovšem tenhle, a nebojím se to říct otevřeně paskvil, mě vyloženě nasral. Snad ani nemůžu říct, že zklamal. Historii války a po válce mám zmapovanou, ale zde nebylo vůbec nic, čeho by se člověk chytil. Vůbec nebylo jasné, za co jí zavřeli Germáni. Asi za nějaký kus papíru. A proč po ní šli komouši? Myslel jsem tedy, že tvůrci filmu zapracovali a něco víc divákům sdělí. Opak byl pravdou. Bezduché dialogy, minimum emocí a některé rádoby herce bych s chutí nakopnul do hýždí. Například patlal Měcháček, který opravdu stačí jen na reklamu Air Bank. Soudruh Gottwald Pře-orálek (dříve Konrad Henlein, ještě dříve reklama Vodafone) s lahvinkou ruské vodečky, estébák a-la komisař Rex, žeroucí housky a sovětský Dobrý poradce, nebylo taktéž nic extra. A že uChýlková bude natírat, bylo jasné, hned jak se objevila v cele. Jediná osoba, která ve mně vyvolala aspoň nějaké emoce, byla Anežka Hodinová Spurná. Krásně vypasená, upocená a sliz z ní přímo kapal. Ale nejspíš ji musel i Kléma kopnout do prdele, protože Miladu nepřesvědčila a tím pádem se nekonal přestup roku. V konečné fázi z toho všeho vyplynulo, že fašisti byli docela lidumilové, ale komunisti jsou ty pořádný svině. No jo, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Ale to už film jaksi zmínit nechtěl. Ba právě naopak. Byl to takovej děsnej biják zcela o ničem, a když už byli v koncích i tvůrci, objevilo se auto, které projíždí lesem. A že těch kilometrů najezdilo. Půl hvězdy bych dal za upocenou Jitku Smutnou a mého oblíbence Vladimíra Javorského. Ale ten neměl tolik prostoru, aby můj dojem z filmu pozvedl trochu výš.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Nejvíce se mému hodnoceni blíží odpad uživatele Karlos80. Přemýšlím, jestli tito rádoby herci, kteří si už jinde nevrznou (pokud kdy vrzli), ze sebe dělají v rolích kretény dobrovolně a nebo za prachy. Ať jim ty prachy někdo dá a tuhle sračkovitou shitózu přestanou točit. Klidně se budu dívat tu hodinu na černou obrazovku a nebudu litovat koncesionářského poplatku. Čas od času jsem nucen na toto veledílo koukat, ale pokud aspoň trochu mohu, mizím pryč. A jestli jsou takoví učitelé ve skutečnosti, jak je vidět zde, už se ani nedivím, že školství jde totálně do prdele a pak ještě musí doučování provádět TyTrubkař bukanýr Kovy. (Pak tedy chápu, že do prdele :-) Dobrou chuť, pokud právě večeříte.