Agent (2019) (seriál)

Příběh Eliho Kohena znám z několika článků a knih. Sedělo to dokonale. Vysílačka v mixéru, Salinger ve Švýcarsku, Peugeot 404, čtvrť Abu Rumana a tak dále. Když jsem seriál na Netflixu zahlédl, napadlo mě, že hlavního hrdinu by mohl hrát Borat. A ejhle, ono to tak bylo. Jednak je to jiný muž téhož jména a pak ta podoba. Ani se maskéři nemuseli moc snažit. Žádný extra střílečky, ale i tak dokonalost sama. No a aby seriál přece jen získal tu správnou třešničkou na dortu, objevila se tam rodina Bin Ladinů a chvilku se tam mihnul i sám velký, byť tady ještě chlapec, Usáma. Pět hvězd bez jakýchkoliv pochybností

Mám strach (1977)

Starý dobrý italský krimi thriller. Tenhle má opravdu co nabídnout. A jak se zdá Mario "Santer" Adorf hraje stejně vždycky padouchy. Tak ani zde tomu nebylo jinak. A obávám se, že prorůstátní organizovaného zločinu do justice a politiky nikdy nebude u konce. Jak už říkal jiný politik, takhle to bude na věčné časy. Do poslední chvíle jsem věřil, že hlavní hrdina přežije. Opak byl pravdou. V závěru filmu, když už bylo téměř vše vyřešeno, jsem si uvědomil, že hrdina jde po ulici nějak moc dlouho. A že se něco musí stát. Stalo se. Mafie nikdy nezapomíná.

Specialisté (2017) (seriál)

Zajímalo by mě, kdo tam mohl obsadit Křenkovou. To už lepší mimiku zvládal Fantomas. Izer kdysi použil pojem "Nána s unylým xichtem". Tak tedy koukám, že takových "hééreček" máme docela dost.

Černá vdova (2012)

Silný příběh. Možná trochu delší, ale chápu, že dost věcí je třeba vysvětlit, aby celá problematika byla k pochopení. A jak bylo ve filmu řečeno, jedná strana nepochopí tu druhou, takže tenhle konflikt nejspíš bude trvat věčně. Smutné, ale ty čtyři a půl hvězdy si zaslouží. ___ Při posledních událostech zvedám na pět *. Film je opět velmi aktuální.

Špinavý prachy - Kolo od vozu (2020) (epizoda)

Tak tenhle díl mě posadil na prdel. Se vším všudy. Po deseti minutách jsem byl úplně vyřízenej. Bohužel přesně vím, o co se jedná a je mi do breku

Špinavý prachy (2018) (seriál)

Dělám v korporátu, jmenovat samozřejmě nebudu, ale mám pocit, že natáčeli u nás. Spadla mi čelist a ještě teď je mi blivno. Děkuji, že tohle někdo pustil ven. A možná, že časem udělám totéž

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Seriál je již hodně starý, já tento skvost objevil teprve nedávno. V TV výborné, audiokniha ještě některé záludnosti politiky dokáže více osvětlit. Naprostá dokonalost a mohu jen smeknout, že takovou věc někdo natočil. Těžce nadčasová záležitost.

Tím tvrdší je pád (2021) odpad!

Když negr negrovi říká negře tak bude jistě o zábavu postaráno. Ale zábava se bohužel nekonala. Deset minut stačilo, víc už jsem nedal. No, abych tenhle film uvedl na pravou míru, tak jsem zvolil sebetrýzeň a dokoukal ho do konce. Jen vypíchnu pár podivností. Gestapačka Gertrůda, která by mohla z fleku asistovat Adolfu Eichmannovi, klidně odstřelí mašinfíru, když upozorní na její nízký intelekt. A pokud jeden z hlavních hrdinů zmíní, že ďábel je bílej, nemusím už pokračovat. Black lives matter v celé své nahotě. To je fakt lepší, než bolševická agitka. Snad jen doporučení, že by ČSFD mohlo zavést double odpad. Ten bych z fleku téhle hrůze udělil.

Polda (2016) (seriál) odpad!

To tak Matláskovi žeru. Řidičák neudělal, tak si ho musel koupit. A tady bude jezdit s carevnou a hrát si na tvrďáka. Trapnost nade vše

Love Island (2021) (pořad) odpad!

Kravky se silikonovejma kozama a hlavou plnou exkrementů. Demence na hodně vysoké úrovni. A mám takovej pocit, že Enšpígl argumentuje úplně stejně jako Vladimír "Iljič" Železný na Tývý Nóva