Východní přísliby (2007)

Jdu proti proudu a jdu níž. Proč? Chybí mi tu příběh, silný dojem. Je nad světlo jasné, že film táhnou skvělé herecké výkony, hlavně Kolja v Mortensenově podání a i velmi příjemný výkon Cassela jako prostoduchého a lehkovážného synátora taťky mafiána. Cronenberg drží po celý film nastavenou laťku velmi komorné atmosféry, pěkně odsaď pocaď. Bohužel i z toho důvodu, kdy jsem byl na začátku mile šokován rychlým silně syrovým podříznutím hrdla, mě nepřekvapila jindy dost brutální scéna s nožem v oku a proto jsem se mírně nudil. Když mě pak nečekal žádný převratný závěr (Cassel s mimčem mohl udělat nějakou šílenost), tak jsem si jen tak oddechl.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Tak jsem se koukl a (ne)spokojeně šel dál:)

Na vlásku (2010)

Co si budeme povídat, na staré Disneyovky, jako Lví Král a Aladin, to ještě němá, ale ochotně to označím za velmi milý pokus se tomu co nejvíce přiblížit. Byl jsem nadšený návratem k pěkným písním (i když ne až tak výrazné a krásné, jako opět u starších Disneyovek), nekomplikovanému ději, sympatickým postavám (geniálně vypečený koník) a vůbec k tomu celému kouzelnému světu, kde si není potřeba střílet z nějakých klišé dnešní doby. Je to všecko sice velmi předvídatelné, ale nakonec tak originální, že vám to ani trošku nevadí. Na můj vkus to bylo až moc přeslazené, ovšem nenudil jsem se ani na vteřinku.

Králova řeč (2010)

Bude to boj v proměňování zaloužených nominací; jsem zvědav, jak to dopadne. Od začátku jsem byl zvědavý na Colina a Geoffreyho a oba odehráli svůj part na výbornou, osobně mě potěšil víc Rush za skvělé ztělesnění starostlivého mentora, hlavně skvělá mimika a vystupování; prosím, oscar nemůže jinam. Film mě mile přesvědčil o tom, jak může reč státníka mít vliv na obyvatele a o jak prestižní věc se jedná. Bylo pro mě těžké sáhnout k hodnocení, protože bych rozhodně šel pro 4,5*, kdyby to bylo možné. Takto to pro mě nebylo úplně dokonalé, scházel k tomu pro mě velkolepější konec a neváhal bych ani vteřinu.

Hon na čarodějnice (2011)

No tak to ne, to se nepovedlo. Měl jsem možnost vidět před pár dny Solomon Kanea, takže jsem mohl srovnávat a Solomon vyhrál o parník. Celou dobu si říkám, že Cageovi tu další šanci dám, ale on mě čím dál víc přesvědčuje o tom, že už to lepší nebude. Čekal jsem o něco více temnoty (nějaká tam byla, ale dosti předvídatelná), ale nakonec se z toho vyklubala taková podívanná pro rodinky s dětmi. Scénář je děs, spoustu nelogičností (Ta smrt v pohřebišti? Nebo z té knihy se musí číst 3 hodiny, aby už toho zmetka zprovodili?), hrozný finále, nelíbil se mi ani ten křižácký začátek plný otřepaných klišé. Film prostě nezachrání velmi pohledné exteriéry, výborný Perlman (Spoiler: Mlátit démona hlavou do hlavy je přitažený za vlasy, ale to mě pobavilo na filmu nejvíc), slušná Claire Foy anebo ucházející hudba. Ať si prostě takové filmy nehrají na áčkové, když na to zdaleka nemají.

Vetřelec ³ (1992)

Nevýrazné. Zdá se mi, že hodnocení se tu automaticky přidává jen za Fincherovo jméno. Bohužel mě třetí Vetřelec nijak nevytrhl, zdaleka jsem se tak nebál, jak v prvním, tak i v porovnání s druhým, akce se moc nekonalo (ale honička v bludišti nebyla špatná), vetřelec zabíjí iracionálně a vypadá oproti svému 6 let starému předchůdci hodně z formy. Dokázal jsem si to představit víc hororovější, prostředí věznice bezbraných věznů k tomu přímo vybízí, ale ani to se úplně nepovedlo. Přes všechna tato negativa hraje klasicky prim Sigourney Weaver, slušná kamera, ucházející hudba a hlavně velmi dobrý konec, který u mě film vytáhl o tu jednu hvězdu víc.

Není co ztratit (1997)

Jedny z mých osobních srdcovek. Žádná násilná komedie, gagy nejsou nijak trapné a přehnané a dvojice Robbins - Lawrence ma šarmu na rozdávání. Scénky, jako tanec s pavoukem, taneční sekuriťák či zkrácení šéfovy sochy mě nechali pod stolem. Tohle nikdy neomrzí.

Prokletý ostrov (2010)

Opět kombinace Scorsese - Di Caprio a opět taková pecka. Už jsem tomu ani nevěřil a šel jsem do kina s takovým tím pocitem: "Tak si pojď pro mě, prekvap mě, co vytáhneš z rukávu teď?". Scorsesemu jsem doslova zobal z ruky, byl naivním divákem vedeným za ručičku a proto je výsledek tak přesvědčivý. Temná atmosféra podpořená zoufalým vězením, nepříjemnými pohledy trestanců, nejasným jednáním vedoucích ostrova, Danielsovými halucinacemi a depresivním počasím se do Vás zakousne od prvních minut a nepustí, spleť hádanek se zamotává, objevuje se nevysvětlitelné a nemožné - jsem ztracen. Přestože nejsem Di Capriův fanda, tak ten kluk prostě umí hrát a to mu nejde upřít, Ruffalo taky dobrý, kamera perfektní..co je tady špatně? Vlastně vůbec nic.

Machete (2010)

Mám dojem, že jednoho odpoledne se Rodriguez převelice nudil, splácal nějaký scénář, vytáhl ze zásuvky spoustu neotrkaných vtípků z jeho spolupráce s Tarantinem, přitáhl herce, vrazil jim do rukou zbraně a řekl: Dělejte si co chcete, ale hlavně, ať je to co nejvíc absurdní! Machete je jednoduše taková drobná blbina, kde se jen hláškuje, zabíjí na tisíc a jedna způsobů, vysmívá všem ostatním vážným akčnákům s jednoduchým a prostým cílem: bavit, bavit, bavit. Trejo je skvělý, na Lindsay jsem nestačil ani zírat, ale hlavně při prohlídce herního ansámblu jsem se předem těšil na Stevena a ten nezklamal ani z 1%. Jako celek to dokonalý není a ani to tak myšleno určitě nebylo, nesmyslů tam bylo na můj vkus až moc, co naplat. Krom toho je to totální antiintelektuální jízda.

Predátoři (2010)

A just mně se to líbilo! I Brodyho beru! Možná to všechno bylo dáno hrozným zklamáním z AvP a AvP 2; tenhle snímek byl na všech frontách několinásobně lepší. Taky mi připadá Trejo děsivě nevyužitý, strašně jsem se těšil (teď odpusťte trochu spoilerování), až nějakému predátorovi doslova zmasakruje pozadí, slušně řečeno. Dobrá řežba? Splněno. Kvalitní CGI? Tik, splěno. Hláškující psycho-Fishbourne? Super! Filmu jen chybí více napětí a méně klišé k maximálnímu hodnocení, ale krom toho naprostá spokojenost, Antal odvedl skvělou práci.