Není čas zemřít (2021)

Už jsem nedoufal, že zažiju nadšení jako u Casino Royale, ale na závěr Craigovi etapy jsem se dočkal téměř stejných pocitů, navíc se strhujícím koncem. Takhle emocemi napěchovaný Bond tu ještě nebyl. Ana de Armas okouzlující. 163 minut bez jediného hluchého místa. Momentálně jsem schopen i odpustit cpaní hodnosti agenta 007 do rukou ženy černošky pro ukojení celospolečenského nastavení. Kdo přijde po Danielovi to nebude mít vůbec lehké, pár zajímavých kandidátů je, tak jen se nenechat strhnout. 90%

Sváteční rande (2020)

Skvělá sympatická pohodovka do předvánočního období od které nechci nic jiného než relax a takový ten přihlouplý úsměv na tváři. Z toho by pro mě klidně časem mohla být osvědčená klasika, to prověří až čas. Pro Emmu Roberts mám slabost už asi 10 let a Luke Bracey je kus chlapa s charisma jako Chris Hemsworth a v obličeji celej Sean Bean. 70%

Tenet (2020)

Díky Nolane za další nový zážitek. Tentokrát zatím bez většího dosahu emocí jako v případě Interstellaru a Inception. Tady ale jde opravdu o novátorské zavádění principů a totální obracení logiky, kde nelze říct po jednom zhlédnutí na kolik vše dává smysl, protože tentokrát už se vážně člověku začne před koncem vařit mozek ve snaze zůstat v obraze. Příště prosím dodat při promítání ovladač, kde bude možné si scény zastavovat, zpomalovat a pouštět pozpátku. Tohle je zkrátka jiná dimenze. Nechápu, jak se tomu chlapovi dokáže v hlavě zrodit takový nápad, myslím, že střihačka musela mít Nolana pořád za zadkem, ta absolutně nemohla tušit, který dílek kam patří. Pro utvrzení hodnocení a uzrání to bude chtít samozřejmě další bádání a víc zhlédnutí. Věřím, že zážitek se poté bude ještě více prohlubovat. Napoprvé mám ještě na plné hodnocení až příliš otazníků a neurovnaných myšlenek. 85%

Slunečná (2020) (seriál)

Slunečnou jsem do teď bral jako takovou svojí guilty pleasure. Nemám potřebu se nijak obouvat do seriálu a přehnaně kritizovat. Až na občasnou stupiditu v podobě nějakého šarlatánství, který mi snad jako jediný přijde do takového seriálu naroubovaný úplně zbytečně, se mi zdá že se celkem daří si i občas dělat srandu z některých zaběhnutých klišé a omletých frází. Zkrátka jsem si ve Slunečný našel jednotýdenní výplach ve skrze pozitivně laděným seriálem. Už jen na linii s Václavem Knopem se vždy od srdce těším. Ale celkově mě ta herecká sestava ve většině rolí docela sedla a nikterak nepobuřuje. A po těch všech nemocničních seriálech české tvorby poslední doby je tenhle mix v kontrastu venkova a firemního byznysu celkem fajn. Ohodnoceno poctivě po zhlédnutí všech úvodních 35 dílů.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Návyková záležitost. Zažral jsem se do sledování s pocitem jako když tu byl před 15 lety Prison Break. Dlouho tu chyběla podobná žánrovka s geniálním mastemindem, který to má nalinkovaný se vším všudy. Pravda, realističnost značně pokulhává a ten španělský temperament a kultura tomu dávají trochu víc afektu a přehnanosti v některých momentech. Ale jako čistá zábava s dokonalým napětím mi Money Heist dokonale vyhovuje. 85%

Maják (2019)

Nekoukatelný,... tohle za můj čas nestojí, 20 minut jsem s tím bojoval a chtěl v sobě nějak zlomit odpor, který mě od počátku pohltil, ale nešlo to. Možná záměr a pro někoho libůstka, ale já tohle nezvládnu a nepomohla by mi ani flaška tvrdýho chlastu. Nehodnotím, protože po 20 minutách si to netroufám, ale vím, že víc už do sebe nedostanu.

Dva papežové (2019)

Jestli jsem měl z některého "akademického" filmu letos strach, tak to byli právě papežové. Nakonec ale zdaleka nešlo o nestravitelnou konverzačku, ba naopak. Hopkins a Pryce to důstojně táhnou a po mé letošní návštěvě Říma a Vatikánu jsem si i ty kulisy tak nějak o to víc užíval. Věřící a fanoušek církve se ze mě po tomto filmu nestane, ale jsem rád, že jsem ho nezavrhl předčasně. 70%

Hledání Aljašky (2019) (seriál)

Looking for Alaska - asi si od toho Greena budu muset i něco přečíst, filmy a seriály z jeho předloh se mi celkem zamlouvají. A Josh Schwarz má vyloženě talent jít do seriálových projektů o mladých, ať je to teď Alaska, nebo předtím O.C, Gossip Girl, Chuck,..Pro všímavé, v jedné scéně seriálu postavy sledují právě seriál O.C. Lze poznat jen dle znělky. Tématicky i stylem má Alaska trochu blízko k 13RW, i hlavní herec není co se týká castingu žádná hitparáda, ale dívčí obsazení je absolutní trefa, ať Hannah v 13RW, tak tady Alaska. Co nemají a doufám nebudou mít společný, protože tady to fakt snad nejde, je zbytečně natahovaný pokračování.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Příjemný film, kdy máš celou dobu v hlavě konec, pokud znáš historii událostí. K němu vše na pozadí pozvolna spěje, ale Tarantino i tak dokáže překvapit a jít svojí "vlastní cestou".Převládá ve mně nutkání dát plný počet pro tu lásku k filmu, kterou ctím také, ale zatím se budu držet při zdi, Django je prostě pořád top o úroveň výš. Každopádně koncert a škola herectví Lea s Bradem je úplná lahůdka. Bez těchto dvou prvotřídních bouráků by mohlo dojít lehce také na slušný propadák. Ještě mě asi nikdy tak nebavil film, který je příběhově celkem chudý a ve své podstatě ve výsledku zdánlivě o ničem. 85%

Favoritka (2018)

Mám jen slova obdivu. Jenže ne pro film, ale pro každého, kdo je schopný u něčeho takového slintat blahem. Já se nějak nedokážu nastavit a naladit, abych zvládl tyto "podivné" filmy sledovat s nějakým zaujetím a vidět něco brilantního skrytého mezi řádky. Lanthimos pro mě zřejmě bude nestravitelný režisér. Nebýt Emmy a Rachel, asi ani nedokoukám do konce a musel bych klesnout s hodnocením ještě víc dolu. 40%