Můj týden s Marilyn (2011)

Jednoznačně z trojice Marilyn, Edgar, Železná lady vychází Marilyn jako vítěz. Příjemný film z pěkně nasnímaného britského venkova, který není zbytečně překombinovaný. První půlku jsem si vážně užíval. Koukat na excelentního Kennetha, vtipné natáčení a rozruch okolo Marilyn. Druhá polovina se zúží jen na hlavní dvojici a to už mě po čase docela nudilo a začínal jsem mít ztrápené Marilyn dost. 70%

Nedotknutelní (2011)

Poslední dobou se mi hodně zamlouvá francouzská tvorba, ale tenhle snímek válcuje úplně všechno. Krásný, dojemný příběh, navíc podle skutečné události. Výborný, melodický soundtrack. K tomu ještě tolik momentů, kdy jsem se dost nahlas musel smát. Těžko něco víc psát. Tohle jsem určitě neviděl naposled. Film roku 2011!. EDIT (09.04.12): Viděno 4x.

Moon (2009)

Malý klenot, kde vše funguje tak jak má. Herecké umění na nejvyšší úrovni, chytrá myšlenka, která nutí dávat neustále pozor, geniální hudební doprovod a kupa emocí, které ve mě film probudil. 85%

Vetřelec (1979)

Po technické stránce jde o kvalitní kus filmařiny. Od režie až po výborné vizuální efekty, které jsou na rok vzniku opravdu dokonalé. Z nenápadného červíka se vyklube jedno velké neodbytné monstrum. Bohužel u mě na druhou stranu Alien (film, ne ten červ) nevzbuzuje žádné velké emoce, díky kterým bych mohl hodnotit ještě výš a byla tam i místa, kdy jsem se trochu nudil. Přesto mám druhý díl již nachystaný a jsem zvědav, jak se předvede Cameron. 75%

Žena v černém (2012)

Přes horory sice nejsem znalec, proto tento film třeba tolik nedocením. Přesto svým subjektivním pohledem na Woman in Black musím konstatovat, že mám od hororů zase na nějaký čas pokoj. Atmosféra slušná, Radcliffe mi nevadil, ale jestli se u hororu mám bát jen zvuků, tak to je hodně laciný. Když mi někdo pustí do naprostýho ticha nějaký vřískot, tak to bych se strachy po... i u komedie. Kdyby si tím film pomohl třeba jednou, dvakrát, tak bych to ještě bral. Nesmí to být ale jediný nástroj, jak diváka vystrašit. Příběh potom taky nic světobornýho. Nedávný Dream House byl o něco lepší, ale suma sumárum, počet hvězd vyjde na stejno. 45%

J. Edgar (2011)

Velká očekávání a o to větší rozčarování přinesl Edgar. To, že jde Eastwood od Gran Torina dolů, je dost zřejmý. DiCaprio si zase bude muset na další Oscarovou šanci počkat a věřit, že Sinatra, nebo jiný projekt, mu vytouženou sošku vynese. Edgar na mě působil hodně roztříštěně, bez nějakého pevného bodu. Roztahané nic a zasloužené nenominace na letošních Oscarech. 45%

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

One Man Show bez třešničky na dortu. Někdy fakt škoda, že výsledek záleží na tak malé porotě. Například v Číně dokázala porota uznat i neoblíbenou herní strategii, stane se tak ale jen občas. Samoa je jinak výbornou řadou s největším honem na skryté imunity a s nejlepším hráčem se schopností přelstít od doby Roba "Boston" Mariana a Todda Herzoga. 95%

Kdo přežije - Gabon (2008) (série)

Není Afrika jako Afrika. Třetí řada Survivora je pro mě doposud jednou z nejslabších a odehrávala se právě v Africe. Tudíž není se co divit, že jsem měl z Gabonu předem obavy. Jenže teď si tvůrci přichystali opravdu nádherný kus Afriky, kde to skutečně žije. Je vidět, že nemusí být zajímavé a krásné (co se přírody týká) jen série odehrávající se na ostrovech a u oceánu. Mimochodem geniálně propracovaná fake imunita (i když bez smysluplného uplatnění, ale pobavila) a přiznávám, že bych na ní taky skočil. To nebyl jen Ozzyho kus klacku. :) Dále jsem taky spokojený s vítězem, proto vysokých 90%

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Jo tak tohle já můžu. Pořady, dokumenty i filmy o přežití v přírodě a poznávání různých koutů světa prostě žeru. Provedení, kdy se Bear Grylls vžije do role ztraceného turisty, je výborné. Škoda toho, že jsou některé situace, podle informací v zajímavostech naaranžované. Na druhou stranu o to víc znalostí divák získá. Doporučoval bych na základních školách vyměnit hodinu zeměpisu za hodinu tohoto pořadu. 90%

Umělec (2011)

Jako divák, který nevyhledává černobílé, na tož pak němé filmy, musím složit poklonu. Jako bych se vrátil o celé jedno století zpět a nechal se unášet hereckým koncertem za neustálého doprovodu příjemné hudby. Slova jsem opravdu nepotřeboval, výraz řekl vše. Na plný počet to zatím nevidím, ale zato vidím pro mě zcela jasnou favoritku na Oscara - Bérénice Bejo! Po delší době zase jeden originální filmový zážitek. 85%