Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Výborný, nostalgie jako sviňa. Každá postava zůstala naprosto stejná, jen jsme si museli počkat 10 let. Stifler perlí, ale Jimův táta je snad ještě lepší. Závěrečná mezititulková scéna je geniálním zakončením filmu. Doufám ale, že se Prcičky v této sestavě ještě někdy vrátí! Je dost možný, že lepší komedie letos už nepřijde. [Kino 2012] 80%

Nouzový východ (2008)

„Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse“ – ani náhodou! Co do kvality určitě ne. Mějte mě klidně za filmového analfabeta, ale tohle mě prostě minulo. Postavit na plac výborný herce a nechat je na sebe hulákat co jim plíce dovolí, mi prostě ke štěstí nestačí. Mendes jde od svého debutu strmě dolů a o novou bondovku začínám mít velké obavy.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Guy Ritchie obstál i s druhým dílem. Dokonce se mi toto pokračování zamlouvá ještě o něco víc. Vše se postupně dostává do tempa a druhá hodina je už jedna velká jízda plná všelijakých vizuálních vychytávek a zpomalovaček za doprovodu hudebního mistra. Je to zvláštní, že i přes naprosto odlišný styl, který prezentuje Ritchie o proti televizní verzi Sherlocka, dokážou oba způsoby zaujmout téměř stejně. [Kino 2012] 85%

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Už to není jen komedie jako u seriálu, protože postava trenéra v podání výborného Míry Krobota vnáší do filmu trochu dramatu. Ono při změně rozsahu bylo potřeba najít nějaký stěžejní bod, který by byl schopen utáhnout 100 minut. Přesto je se pořád čemu smát a to i v těch situacích, kdy jde o život. Tak jako ve vážnější poloze exceluje Krobot, tak na druhé straně to samé platí pro Ondru Vetchýho. Doufám, že Okresní přebor potkám v kině ještě aspoň jednou, protože byť jde spíš o televizní materiál, tak za takovéto filmy rád tu stovku obětuji. [Kino 2012] 75%

Povinnost a čest (2012)

Act of Valor navnadil trailerem, ale doplácí na herecký projev, což se na druhou stranu dalo čekat. Dál jsem chtěl taky trochu víc taktiky a tichých akcí, protože se každá nakonec zvrhne v přestřelku. Tudíž to pomalu vyjde nastejno, jako kdyby tam prostě rovnou vletěli. Každopádně sledovat komunikaci, pohyby a další technické záležitosti bylo zajímavý a působilo to přesvědčivě realisticky. Kvůli tomu jsem se ostatně na film taky těšil. 60%

Doteky osudu (2012) (seriál)

Taky mám radost z návratu Kiefera na televizní obrazovky, ale nemíním být kvůli tomu zaslepen a střílet superlativy. Zatím po třech dílech jde o milou oddychovku, která na konci vždy působí až moc přeslazeně a pohádkově. Jestli se nerozvine nějaká zajímavá příběhová linie, která by se táhla seriálem a půjde v každém díle prakticky pouze o kombinaci čísel, která spojí pár lidí z různých koutů světa, tak nebudu zrovna nadšenej. Zatím 70% a uvidíme, kam seriál a následné hodnocení bude směřovat. EDIT: Tak po skončení první řady směřuji k tomu, že se sledováním končím, druhou řady už bych nezkousnul. Ten posun od prvního dílu po poslední je tak strašně malý, že už nemám trpělivost, Strašné množství zbytečných postav, které nemají větší rozměr, než je rozsah jedné epizody. Celkově 60%

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Možná právě kvůli tomuto pořadu, na který jsem od malička koukal, teď nejsem schopen horory zařadit mezi své oblíbené žánry. V někom hororového ducha probudil, ve mně ho úplně zabil :D. Nicméně vysokou kvalitu uznávám, žral jsem to jako blázen, bál se chodit sám do pokoje a s chutí hádal co je pravda a co fikce. Btw.: Změnil bych označení seriál na pořad. Tam bych měl pro něj ve svém žebříčku určitě místo. 90%

Mezi vlky (2011)

Pěkně se to tu hemží hodnocením od odpadu až po plnou palbu. Já se připojím k té spokojenější části publika. Nevím, co si kdo sliboval, ale já se dočkal výbornýho survival thrilleru s hutnou atmosférou a přesným dávkováním jednotlivých vlčích akcí. Pár dní ve mně tenhle film dokázal pracovat. 75%

Navždy spolu (2012)

Klasická romantika, kterou dotlačí do vyšších pater snad pouze ženské publikum. Chlap se může tak maximálně kochat pohledem na Rachel McAdams. Nenadchne ani neurazí a jsem rád, že film aspoň neskončil obvyklým procitnutím a padnutím si do náruče. 65%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Dvě výborné pasáže (Kreml, Dubaj) ještě nezaručí výborný film. Všechno ostatní, což je většina, je z velké části nezáživný a časově přepálený. Zkrátka puzzle, které má dobré až výborné momenty, ale ty do celkové skládačky nezapadnou, nebo zaniknou po stranách nekompaktního obrazu. 60%