Velká vánoční jízda (2011)

Taková animovaná Mission Impossible. Přijde mi nelogický, aby byl takový problém za dvě hodiny doručit jeden zapomenutý dárek, když musí Santa za jednu noc oběhnout celej svět. Ale co se budu v pohádce zabývat logikou. Arthurova dobrodružná jízda se stoletým dědkem má něco do sebe, ale nejlíp bude fungovat v období Vánoc. Po měsíci, kdy už ta atmosféra není, je zážitek trochu menší. Zatím 3 hvězdy s potenciálem, že při nějakých dalších Vánocích může jít i na tu čtvrtou. 65%

Jeden musí z kola ven (2011)

Nulové napětí a žádná gradace. Hardy a Cumberbatch výborní, ale jsou na vedlejší koleji, tudíž jejich party nejsou tak dlouhé a to je škoda. Jestli akademici nominují na Oscara Oldmana, tak nevím za co. Asi za životní zásluhy, jako obvykle. Už měl tolik rolí, ve kterých byl stokrát lepší než tahle kamenná tvář bez duše. Mohlo to být výborné, ale zůstala jen promrhaná příležitost. Já jsem jen zvědav, kolik se tu vyrojí odborníků a najde v tomto filmu nějaké skryté kouzlo. Když se to tu udrží i po čase v červených číslech, budu překvapen, že jim stačí jen výborné obsazení. 55%

Kdo přežije - Afrika (2001) (série)

Tak tato série je opravdu slaboučká. Žádné z jiných sérií, které tu lze hodnotit jsem nedal jiný počet hvězd, než všech pět. Teď je to jen na 4 a ještě ne moc silné. A co že mi to vlastně vadí? Žádná voda - nemyslím na pití, ale v Africe holt nezaprší, tudíž nepřijde žádná živelná pohroma a odpadá tím pádem i nutnost stavět nějaký přístřešek. Naházení těch pár klacků na dokončení ohrady jim asi fakt moc práce nedalo. Těžko jsem si vybral někoho, komu bych fandil, snad jen Frank, Lex a Big Tom byli trochu normální a vítěz celkem uspokojivej. Ještě, že je další série u moře, hned je to zajímavější a vznikají i potom lepší soutěže. Afrika jen za 75%

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

K prvním řadám tohoto pořadu se vracím zpětně, takže už mám něco nakoukáno. Austrálie patří k těm lepším sériím, ale zajímavá ohledně hráčských taktik je spíš do sloučení, než po něm. Karty byly potom rychle rozdány a nikdo už ničím nezamíchal. Do té doby dobrá bitva mezi oběma kmeny včetně momentů jako pořádný úlovek nebo hodně ošklivý zranění. To ovšem neznamená, že by se už po sloučení nic nedělo a hra nebyla zajímavá, přiroda si s nima pěkně pohrála. Oblíbenců jsem si našel hned několik, konkrétně tři, škoda jen, že to jeden z nich nevyhrál. 95%

Ocelová pěst (2011)

Já jsem z této pěsti teda dost na rozpacích, jako bych ji dostal do huby taky. Přeci jen koukat na roboty v ringu není to pravý, já jsem pořád na straně Rockyho a spol. Bohužel žádné emoce ve mně ty plechový mašiny nevzbudily. Na druhou stranu být malým klukem, taky bych rád měl svého robota, kterého bych si vytrénoval bez toho, abych chodil domů s modřinami. Před pár lety chtěl mít každý pokémona, teď boxujícího robota. Hugh je sympaťák, je to milý, čas rychle ubíhá, ale pořád jen lepší průměr. 70%

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Cookovy ostrovy jsou zatím tou nejlepší reklamou na Survivor. Zásluhu na tom má skvělá kombinace výborného výběru prostředí, tak i casting hráčů. To, že jde o pestrý výběr osobností, o tom není pochyb, to je v každé řadě. Zde je ale hned několik zajímavých charakterů, které dokážou hru táhnout a uvést ji do tempa. Za všechny stačí jmenovat Yula, Johnatana, Ozzyho a když se přidá třeba blázen, jako je Cao Boi, tak je o zábavu postaráno. Další, co dělá tuto řadu o tolik lepší oproti ostatním, jsou zvraty ve hře. Bývá zvykem, že se dočkáme tak jednoho v období sloučení. Tady to ovšem neplatí a blafuje se od začátku a velké zvraty přijdou minimálně dva. Víc nemá cenu psát, po všech stránkách spokojenost (včetně vítěze) a tudíž jasných 100%

Hanebný pancharti (2009)

Prvnííí. První nadprůměrný film od Tarantina, co nadprůměrný, přímo výborný. Tento film jsem hodně dlouho ignoroval a říkal si, že už po QT nikdy nesáhnu a dokonce jsem dva roky ani neznal správný název :D, ale nedalo mi to. Každá kapitola filmu není úplně stoprocentní, hlavně ta vysedávací v hospodě mi přišla až moc dlouhá a nudnější, ale na plný počet to i tak stačí. Christophera Waltze jsem už stihl vidět v dalších čtyřech filmech a v každém je skvělej, a proto se už teď budu těšit na jeho další spolupráci s QT v Django Unchained. 90%

Láska nebeská (2003)

Nabušený největšími esy sice jo, ale nejlepší romantická komedie? Nebo nejlepší Vánoční film? Ani náhodou. Lásku nebeskou jsem viděl už jednou, ale to bylo ještě před registrací na CSFD a nechtěl jsem hodit hodnocení jen z paměti a počkal na další projekci. Jenže ani letošní druhá šance mě nepřesvědčila o nějaké výjimečnosti. Jediný co je geniální a na 100% je Bill Nighty a hudba. Ostatní, kromě pár momentů (video sestřih, taneček Hugha, Rowan a jeho balící technika,…), nezaujali. Sorry, ale já bych těch výborných momentů potřeboval víc, abych mohl jít s hodnocením na další stupeň. Sám doma je stále N1 co se týká Vánoční tématiky. Za mě jen 70%

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Přišlo mi to, jako bych koukal na další film o cestování v čase. Toho prolínání bylo až moc a dobrých 20 minut, asi do narození Kevina, jsem byl dost mimo a nemohl se chytit. Naproti tomu hustá atmosféra, výborné herectví a brutální závěr převažují misky vah. Hodnocení bych viděl tak na 70% ale dám tři hvězdy, protože další projekce mě už asi nikdy nečeká. 70%

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Tak třetí díl už je teda hodně špatnej. Každý další díl vždy hvězda dolů. No nevím, nechci se dostat až k odpadu, ale pořád doufám, že čtvrtý díl s cestováním v čase bude to, na co čekám, jinak celou serii nebudu schopen dorazit a přeskočím až k verzi od J.J. Abramse, který snad dal tomuto konceptu nějakou úroveň. Procentuální hodnocení radši nebudu psát, ta jedna hvězda mluví za vše. Dávám ji Hornerovi, nikdo jiný si ji nezaslouží.