Zkurvená noc (2003)

Přesně takovýchto filmů bych si přál víc. Podobně jako například ve Vantage Point, i zde je vyobrazen náhled na jednu noc z různých pohledů, které jsou vzájemně provázány. Vhodně zvolená délka, trocha černého humoru a výborný Swayze, který svoji část zvládl nejlépe (podle očekávání), mi v klidu dovolí hodnotit celkem vysoko. 80%

You and I (2011)

Že to má ucházející doprovodnou hudbu od t.A.T.u. a holky, na které se dobře dívá, je sice hezký, ale tuctový děj roztažený na 100 minut táhne každou chvíli film dolů a po půl hodině nemá šanci něčím překvapit. Na brouzdání holek po Moskvě se bez nějaké větší zápletky nedá koukat celou dobu. Navíc s postupným příchodem všech dalších nesympatických postav, kromě Yelchina, který docela zaujal už ve Star Treku, ztráta koncentrace narůstá. Lepší dvě hvězdy. 50%

Pouť (2010)

Pěkný výlet do nádherné přírody. Realizovat takový turistický pochod musí být zážitek. Průvodce Martin Sheen vypadá na svůj věk dost dobře, ale tu štreku by ve skutečnosti už určitě nedal. To je ale vedlejší. Důvod, proč se s hodnocením držím tak zpátky je ten, že stejně byla místa, kdy jsem se trochu nudil. Je to natažený víc, než by bylo třeba. Výpis žánrů je taky lehce zavádějící. Ponechal bych jen dobrodružné drama. Věřím, že s o půl hodiny kratší DC verzí bych šel o stupeň výš. Každopádně doporučuji každému, koho to táhne do přírody. 70%

Úlovek (2009) (seriál)

Nechápu, jak může být tento skvost tolik přehlížený. Pro milovníky Scorseseho filmů a jakýchkoliv jiných gangsterek, je prostě hřích tohle nevidět. K absolutnímu vrcholu chybí snad jen trochu víc dílů, které by zabránily až moc rychlému skákání v čase dopředu v prvních dvou částech, jinak ale velká spokojenost. Hardy je BŮH! Jemu už stačí jen sbírat ceny, protože jeho výkony jsou na absolutní TOP úrovni. Boxer Tommy, feťák Stuart, Bronson a mafián Freddie. Nelze se na jeho roli v Dark Knight Rises netěšit. 90%

Star Trek (2009)

Abrams vytěžil ze Star Treku asi vše, co se dalo. Celkově ho omladil a zrychlil. Akční scény a celé vizuální pojetí se hodně blíží Bayovým Transformerům a Ostrovu. Z hlediska prostoru dokázal pokrýt spoustu lokací a neomezil se striktně na Enterprise. Mezigalaktické bitvy mě nikdy úplně nebraly, ale Abramsovi žeru zatím úplně všechno, na co šáhne. 80%

Vetřelci (1986)

Já nevím, no. Scott položil výborný základy, ale že by se na nich dalo stavět, si moc jistý nejsem. Cameron to pojal jinak, ale kde je přidaná hodnota? Nikde. Jako přídavek jsem očekával akčnost na úkor hutný atmosféry z jedničky. Atmosféra totálně pryč. Akční scény téměř žádný a nikterak oslnivá poslední půl hodina. Nedával bych to ani za vinu Cameronovi, protože si nemyslím, že jde o látku na víc, jak jeden díl. Navíc z takového Terminátora udělal pecku hned dvakrát. Fincher se svým pokusem si tedy bude muset nějaký čas počkat. 90%? Come on! Za mě 60%.

Rodina je základ státu (2011)

Když už si po pár českých filmech začnu zase dělat naděje, že svítá na lepší časy, tak mě krutá realita opět pořádně uzemní. Ač je Chmela dobrej herec a Sedláček ve Varech okouzlil a neskutečně pobavil s "Největší z Čechů", tak tohle hrubě nevyšlo. Samotné téma není vůbec k zahození, ale zpracování je asi v našich končinách kámen úrazu. Sorry, ale já se fakt strašně nudil, všechny dialogy mě šíleně ubíjely, atmosféra totálně uspávala (i za slunečného odpoledne). Nemám ve zvyku podrážet automaticky filmy z naší dílny, jak to někteří občas dělají, ale tady nemohu jinak. 30%

Zuřící býk (1980)

Zuřící býk není ani tak o boxu, jako o boxerově životě a cestě za slávou. La Motta byl sice výborný v ringu, ale jinak taky pěkný hulvát. Jeho chování k ženám mě pěkně zaráželo, že to s ním mohla nějaká vydržet. To, že je De Niro ve své roli naprosto perfektní, o tom není pochyb. Mě více fascinuje ten malý, velký muž jménem Joe Pesci. V každém filmu perfektní a přitom tady jde o jeho filmový debut. Scorsese odvedl opět nadprůměrnou práci, ale konkurence v boxerských dramatech je obrovská a jsou i lepší a chytlavější snímky. Nemůžu nabídnout víc, než pěkných 80%.

Tohle je válka! (2012)

K tomu, abyste se bavili, není potřeba úchylného humoru a výbuchy smíchu. Při sledování téhle války agentů jsem se decentně bavil po celou dobu. Dala by se vyčítat předvídatelnost a neoriginalita, to určitě. Akčních scén, kde se střílí, lítá a zabíjí, je taky poskromnu. Přesto vše běží ve vysokém tempu, rychlém sledu událostí, nápadů a trumfování se navzájem, že není čas se nebavit, nebo dokonce nudit. Po některých těžkopádných Oscarových filmech jsem šel do kina prostě vypnout a „This Means War“ mi přišlo docela vhod. Čtvrtou hvězdu berte trochu s rezervou. [Kino 2012] 70%

Mupeti (2011)

Abych řekl pravdu, tak jsem Mupetům moc nevěřil. Čekal jsem, že to půjde ve stylu jako před půl rokem Šmoulové. Naštěstí jsou Mupeti o jeden stupeň lepší a ne tak dětský. Nadprůměrné písničky. Doufám i v Oscara za "Man or Muppet". Výborné cameo roličky, mohly být v některých případech i delší. Rapující Chris Cooper? Se zbláznil? :) Překvapivá spokojenost. 65%