Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Už první díl Star Trekovské série mě nijak neuhranul, ale druhé pokračování je teda ještě o dost slabší. Když se vyhnu nějaké kritice vizuálních efektů, přeci jen je to 30 let zpátky, tak ale už nemohu prominout snahu o akční stránku. Působí to strašně komicky a dost sráží film dolů. To už bylo lepší v jedničce proplouvání vesmírem a očekávání co přijde. Tam bylo jakési napětí. No snad se prokoušu i přes tuto slabotu na další (snad lepší) díly. 45%

Serenity (2005)

Tak tohle se úplně nepovedlo. Je smutné, že zakončení výborného seriálu ztratilo to kouzlo, které seriál měl. V půlce filmu jsem si musel udělat přestávku a jít se ujistit, jestli to má v rukou opět Joss Whedon. Měl jsem totiž za to, že to přenechal nějakému neználkovi, ale ono ne. Některé postavy mi přišly povahově jiné a místo toho lehkého humoru je tu snaha šokovat některými zvraty, které k seriálu prostě nepatřily. Tady je ta znalost seriálu spíš na škodu, film sám o sobě by byl celkem solidní. 65%

Warrior (2011)

"Thumbs Up" - škoda, že tu nefungují smajlíci. Warrior mi zkrátka vynahradil vše, co jsem minulý rok ve Fighterovi postrádal. Spravedlivě rozdělený čas jak na rodinný drama, tak geniální Hell in Cell. 90%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Po výborných prvních 20 minutách začala nekonečná, chaotická přehlídka různých momentů působící strašně nepřehledně. Asi jako prezentace, kde vidíte jednotlivé slidy bez někoho, kdo by je něčím doplnil. Nevím, co víc napsat, jsem dost zklamanej, po první hodině už na mě padla taková nuda, že bylo dost obtížný to vůbec dorazit. Pro jednoho geniální, pro mě zbytečně zabitý čas. 45%

Wimbledon (2004)

Wimbledonu se mi poměrně lehce přiděluje hodnocení, protože rád koukám na sportovní filmy, a když mi aspoň jednou během nějakýho silnýho momentu přejede mráz po těle, tak tam ta kvalita je. Tady jsem se toho nedočkal, proto jen tři hvězdy. 60%

Pařba v Bangkoku (2011)

Ale notak. Proč si tu zase tolik lidí stěžuje na to, že je to stejný jako jednička? Když jde o pokračování něčeho, tak to musí být na stejným základu. Bangkok je náhodou o hodně temnější, opička je lepší jak mimčo, Jeong je borec a moc komedií, u kterých bych se tak nasmál zas není. Klidně bych si to dal ještě jednou, třeba v Evropě. V rámci čistokrevných komedií jde o to nejlepší, co lze vidět. 90%

Syriana (2005)

Jako kdybych ten film ani neviděl. Asi opravdu člověk musí trochu znát tuhle politiku a pořádně se soustředit, na což jsem v danou chvíli neměl sílu a film ani nikterak nepomáhá divákovi usnadnit situaci a nesnaží se něco vysvětlovat. Zkrátka mě to neoslovilo a při konečném zúčtování, kde si ani na nic, co by se dalo vyzdvihnout, nevzpomínám, musím jít s hodnocením dolu. 50%

Expozitura (2009) (seriál)

V rámci české seriálové tvorby nadprůměr, porovnávat se seriály z Ameriky nemá cenu a jen blázen by je porovnávat chtěl. To je prostě jiná liga. Po prvním dílu jsem poměrně spokojenej a palec nahoru za odvahu se vydat konečně jiným směrem, než ty kraviny, který běží pořád a všude. Nemá cenu je jmenovat, všichni víme o kterých je řeč. Ti co sem hned prdli odpad a jednu hvězdu, tak určitě byly rozhodnuti už dopředu, že tak učiní. Těším se na ty akční scény, který by měly teprve přijít. Vypravěčský části ale opravdu tahají za uši, to by chtělo zlepšit a dost. Připíchnu zatím 3 hvězdy a uvidíme, jestli si je udrží až do konce :)

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Tak jako šla dvojka přesně po stopách prvního dílů, tak tady je to úplně jiný. Cestování lze ovlivňovat, následky ovšem ne a docela jsem čuměl jak moc se přilila brutalita. Některé záběry a vraždy jsou až hororový. Dost dlouho jsem se ale nudil, nevím proč, ale chytla mě hlavně až poslední 20minutovka, která je víc než dobrá a nechybí celkem nekompromisní závěr, ke kterýmu se v předchozím dílu režisér neodvážil. Pohodová jednohubka. 55%

Zrození Planety opic (2011)

Opice se řadí mezi 3 letní (prozatím) nejlepší filmy tohoto roku vedle Fast Five a nových X-Menů. Nemohl jsem odtrhnout zrak od plátna a neskutečně si to užíval. Jediný co mi trochu chybělo, že film nepůsobil až tak silně jako celek. Na druhou stranu má ale několik momentů, které si člověk bude dlouho pamatovat. Jsem nepoznamenaný opicema, ještě jsem žádné neviděl, vždy mě odrazovalo právě to, že opice hráli lidi, ale teď možná aspoň ty úplně první vyzkouším. 95%