Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Po Survivoru jsem se pustil i do téhle show o milion dolarů, která právem pravidelně získává ocenění za nejlepší reality-show. Příprava a realizace musí být pro celý realizační tým dost náročná. Zachytit spoustu momentů v neustále vypjatých situacích, rychlém tempu a navíc v různých státech v jeden okamžik. Survivor je sociální hra, kde je potřeba hlídat si konkurenty a přizpůsobovat své chování. Amazing Race není tolik o taktice a vše závisí na vlastních schopnostech. Mám již zhlédnuto dost sérií na to, abych mohl oprávněně udělit plný počet. V kvalitách jednotlivých řad nejsou moc velké výkyvy, jen 6. řada mi přišla poměrně slabá. Hodnocení jednotlivých sérií a oblíbené týmy mám na profilu. Největší lákadlo samozřejmě PRAHA v 15. sérii. Celkově nemůžu jinak než 100%

Síla country (2010)

Pěkný, ale prostě se neubráním srovnání s Crazy Heart. To mi přišlo o něco lepší, takže bych ho musel zvednout na pět a tady pak dát 4. Od začátku roku si držím odstup a hodnotím přísněji, proto ty tři mohou vyznět nedoceněně, ale líbilo se mi to. Taková pohodová relax oddychovka s příjemnou hudbou na odpoledne, zvlášť když je venku hnusná bouřka. Mladí herci mi byli kupodivu sympatičtější než Gwyneth. 70%

Revizoři (2003)

Vizuální stránka a prostředí, ve kterém se film odehrává, není zrovna lákavé. Na toto musí mít člověk tu správnou náladu, protože ani jednou nespatříte sluneční svit. Celý děj se odehrává v podzemních, špinavých prostorech. Při pohledu na zručně odvedenou práci s kamerou, atmosférické vyznění a několik vtipných situací, se mi nechce věřit, že jde o režisérský debut. Maďaři umí! 80%

Auta (2006)

Až po šesti letech od vzniku jsem se dostal k tomuto animáku. Nevím, proč se mi tak dlouho vyhýbal, nebo já jemu. Nejspíš proto, že Pixarovky jsou u mě jako na houpačce. Jednou je to pecka, jindy průměr, né-li hůř. Auta si zařadím rozhodně mezi ty lepší. Solidní příběh proložený hláškama převedenýma z člověka na auto (inkfart řídící jednotky, zvedá se mi nádrž, podrž vejfuk,...). 80%

Gangy New Yorku (2002)

Co bych tak řekl. Scorsese je prostě sázka na jistotu, tam ať sáhnu po čemkoliv, tak si filmem určitě den nezkazím. Strašně se mi líbí, jak dokáže vnést diváka přesně do dané doby, kde mě atmosféra doslova praští do nosu a je fuk, jestli je to jedno století zpátky, nebo rovnou dvě. Martyho filmy jsou v podstatě takovým real 3D bez té pitomé technologie s brejlema. S DD-Lewisem jsem neviděl skoro nic, takže až teď jsem okusil jeho herecký um, to znamená, že mě v dohledné době čeká Mohykán. Délka tady moc velkou roli nehraje, klidně bych si ještě přiložil. 85%

Vlk (2008)

Výborné severské drama v čele s Peterem Stormare. Nádherná příroda, přesně zvolená hudba, která se k životu v divočině perfektně hodí a krutý osud chovatele sobů. Nevím, proč se každý hrne do EU, která akorát vytváří nesmyslná pravidla a často víc stěžuje život, než aby byla k užitku. 75%

Duel (1971) (TV film)

Ve své podstatě prostý film, který na obrazovce nabídne absolutní minimum. Pouhá dvě vozidla, jeden řidič a stále stejná dálnice, která dokáže psychicky totálně zdeptat. Nechtěl bych se v takové situaci ocitnout. Je vidět, že šílenci na silnici byli už i před 40 lety :). Kdyby to celé Spielberg okleštil aspoň o 20 minut, dal bych 4. Místy ale opravdu pořádný napínák. 70%

Volný pád (1993)

Kdo se už alespoň jednou v životě nedostal do situace, kdy byl nasranej na všechno a na všechny a strašně rád by se vyřádil. Každá Douglasova scéna je naprosto precizní. Jeho výraz a různorodost nástrojů, které využívá, dodávají filmu pořádný šmrc, zvlášť když ještě přihodí občas nějakou tu patřičnou hlášku. Přesto se mi zdá 86% až moc. Vždy když se pozornost přesunula na poldu s uštěkanou manželkou, tak jsem se stejně jen těšil, jaká bude další Majkyho zastávka. 75%

Stud (2011)

Ani nevím, jestli mám hodnotit kvalitu filmu, nebo Fassbenderovy zásuny a úd, který dává, hlavně na začátku, značně na odiv. Víc sexuální a zároveň ne porno je už snad jen Hank Moody a spol. v Californication. Rád bych přidal slova chvály, ale já se prostě nudil, záběry jsou šíleně dlouhý. Už jen nechat zpívat Carey Mulligan celých 5 minut je prostě příliš. Tolik času nemají ani zpěváci v talentových soutěžích. Sorry, mně to moc nesedlo. 40%

Kontraband (2012)

Solidní žánrovka, která se z již dávno vyždímaného tématu snaží vydolovat ještě něco navíc. Nevím, jestli tam něco navíc je, asi ne, ale Wahlberg tuhle polohu ovládá s přehledem asi jako Chuck Norris kop s otočkou. Btw. (SPOILER): To, že Ben Foster nemůže hrát klaďase je už asi každému jasný, proto ho nelze považovat za nečekaného nepřítele. 65%