Strážci - Watchmen (2009)

Už to tak vypadá, že Snyder bude další z těch režisérů, kteří mi prostě nesedí podobně jako třeba Tarantino. Zatím se u mě nedostal přes průměr a toto je dokonce i podprůměrný. Přepálená stopáž, zvláště když ani hlavní hrdinové nemají tři hodiny do čeho píchnout. Snyder je prostě takovej hračička, kterej si jede svůj vizuál a o vypovídající hodnotu filmu se moc asi nestará. Jenže proč by to měnil, když to očividně všem stačí, mně ale ne. 45%

Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

By člověk nevěřil, kolik je problémů s obyčejným natankováním benzínu, tolik papírování i okolo tohole je fakt k smíchu. Dobré vědět, že až někam vyrazím, radši sebou musím vzít dostatek kanystrů :D Škoda kratší stopáže, klidně by to mohlo být delší, protože ze zemí jako například Rusko a Ukrajina toho moc k vidění nebylo, ale chápu, že úmyslem bylo ukázat ty exotičtější země, kde není nouze i o problémy.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Nemám pochopení pro úspěch této série. Je to tak jednoduché, zdlouhavé, nic neříkající až zůstává rozum stát. Jestli jsem si stěžoval na první díl, tak tohle je proti tomu teprve hrůza. Dvě a půl hodiny se koukáte na šašky, kteří se honí po horách pořád dokola, že ani nevím, kde je tomu konec a kdo koho vlastně hledá a čeká se, až teda někam dojdou a tam si dají po tlamě. Jednu hvězdu obětuji za hudbu, abych byl objektivní, protože to se musí nechat ta je hodně kvalitní. Na třetí díl zatím odvahu nemám, proto odkládám na neurčito. 30%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Opravdu velmi kvalitní a netradiční seriál, který nabízí od všeho trochu. Spojitost se seriálem Heroes je co se týká schopností, ale to je tak vše, protože tady se s nimi pracuje trochu jinak. Líbí se mi ten nadhled, se kterým je to podáno a zapojení humoru do takového projektu je taky rozhodně plus. To je zásluhou hlavně mladých herců a jejich výrazových prostředků, proto je tento seriál spíše pro mladší publikum kam se ale rozhodně řadím. Budu trochu přísný a dám zatím 4 hvězdy. EDIT: Po konci druhé řady a zneškodnění "vetřelce" po porodu jdu do plných a jsem plný očekávání nové série, která bude při absenci Roberta Sheehana pro seriál dle mého zlomová. Doufám, že se nedočkám stejného průšvihu jako právě s Heroes, kde taky od třetí řady to šlo všechno do kytek. Držím palce a zatím 90%

Gauneři (1992)

Dám tři a to jsem ještě hodnej. Já stejně od Tarantina ani víc nečekal. Pár uřvaných volů co na sebe celej film jen štěkají, už tahá až moc za uši. Mafiánský filmy mám rád, proto jsem to po dlouhé době zase zkusil i s Tarantinem, ale upřednostňuji radši vypravěčskou formu od Scorseseho. 50%

Devil (2001)

Zrovna jsem chtěl proniknout do světa filmu s hororovou tématikou. Jenže s tímto žánrem to moc společného, až na trochu duchařiny, nemělo. To by mi tak nevadilo, kdyby se to tolik nevleklo. Až vlastně teprve závěrečná půl hodina měla něco do sebe. 60%

Rychle a zběsile 5 (2011)

WOW, tohle asi málokdo čekal. Najednou všechny předchozí díly mají svůj význam, protože jinak by se teď nemohla sejít takováhle parta. Každý má své místo a své uplatnění, trochu mi to připomnělo "Prison Break", kde ve 4. řadě to bylo na stejný způsob. Parta lidí, kteří dokážou nemožné. Justin Lin jednoznačně ukázal akční nálož roku a hodil tak jasně rukavici Bayovi, který bude mít co dělat, aby se svými Transformers tohle trumfnul. Pěstní souboj Diesla s Rockem ani nemá cenu komentovat, to je už jen třešnička na dortu. Úžasnej byl ale i hláškující Gibson. Závěrem jsem byl už celkem dojat, jak nám celá série hezky skončila, jenže to celý nakonec rozbije poslední vteřina filmu, proto radím: „Neodcházejte před koncem titulků a počkejte si na úplný závěr“

Stalo se (2008)

V podstatě totálně o ničem, čekal jsem ale až do konce a nechtěl film odepsat předčasně, kdyby se náhodou Shyamalan vytáhnul opět s nějakou pointou jako u "Sixth Sense". Tentokrát tomu tak nebylo. Zajímavá atmosféra se filmu nedá upřít, jenže to je asi všechno. 45%

Donnie Darko (2001)

Strach nebo láska. Já měl před tím, než jsem film viděl spíše obavy a moc mu nevěřil. Teď se ale stávám jeho fanouškem. Závěr je opravdu strhující, i když těžko říct, jestli si ho člověk vůbec správně vyložil. Na tom ale nesejde. Gyllenhaal předvedl se svým šibalským úsměvem svůj nejlepší výkon, který dodnes nepřekonal. Těžko si na jeho místě představit někoho jiného. Viděl jsem DC verzi, v záloze mám i tu kratší, na tu se určitě taky podívám. Jediný, co mě udivuje je, že nikde není verze s dabingem. Ne snad, že bych ho nějak potřeboval, ale proč takovej film nedávají v TV místo těch stokrát omletých kravin. 100%

Nikdy to nevzdávej (2008)

Po vzoru všech předešlých filmů jako je Fight Club nebo Karate Kid a podobně je tu další verze. Tak nějak mě tyto filmy baví, úplně ve mě vyvolávají nutkání jít si taky někam zaboxovat, nebo někomu nakopat zadek, ale já na to nemám vlohy. Krásně zmáknuté bojové scény a perfektní písničky, které film doprovází. 80%