300: Bitva u Thermopyl (2006)

Zack Snyder vsadil na jednu kartu, uměle vytvořené efekty. A na tomto by jakýkoliv historický film postaven být neměl, chybí mi ta lidskost. Po obsahové stránce prázdné, tady by měl někdo studovat práci např. R. Scotta. Tohle je průšvih (očekávaný). 50%

Legenda o sovích strážcích (2010)

Největší plus tohoto animáku je jednoznačně vizuální zpracování. Sovičky jsou fakt hezký. Potom se mi ještě líbila hudba, jinak ale průměr. Zaujala mě první polovina, potom to upadalo. 60%

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

To se zase jednou NOVA ukázala. Pustit tohle lidem v prime timu a ještě každý den a většinou i dvojitou porci aby toho nebylo málo. Nemíním sem hodit další odpad, to je až moc jednoduchý a laciný, radši se zdržím hodnocení, protože se nechystám podlehnout a nedej bože se začít dívat. Jediný pozitivum na tom, že to televize servíruje každý den je to, že to budu mít aspoň relativně brzo z krku. Btw. chápu Verbalovu nasranost, protože házet sem jeden odpad za druhým a odůvodňovat to ještě ke všemu tím, že 20 minut nebo jeden díl a stačilo a podobně, by docela štvalo i mě. Když už chci něco ohodnotit, tak tomu dám nejdřív šanci a ne hned jak to přijde do televize, tak sem sypat samou kritiku.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Z minulých Die Hard toho kromě názvu a jména hlavního hrdiny moc nezbylo, dokonce i vlasy jsou už pryč. Ale tohle byla fakt smršť akcí, která se jen tak nevidí, tudíž je jasné, že to potom ukočírovat je o to těžší. Některé momenty už byly i dost překombinované, ale Len Wiseman se s tím slušně vypořádal. Kvalitativně čtyřka nemá na první dva díly, ale je lepší jak trojka.

Kamelot (2011) (pořad)

Já osobně jsem tento pořad uvítal. Seriózní diskuse na aktuální témata ze světa sportu. Aspoň to člověk slyší přímo, zprávy jsou krátký a projíždět pořád internet taky není ono. Mé hodnocení nevím na čem jiným založit, než právě na zajímavosti tématu, takže 3*

Imigranti (2009)

Porovnání s filmem CRASH se nabízí, faktem je, že Crossing Over znatelně zaostává a to ve všem, bohužel. Zde chybí aspoň nějaké výraznější momenty, které by to trochu rozhýbali, nevadilo by mi pomalé tempo, ale tohle bylo vyloženě uspávací. Hodnocení musím nakonec zaokrouhlit dolů, ode mne jen 50%

Na doraz (2010)

Tak si asi budu muset počkat až na druhý Hangover. Ne, že bych se nebavil, ale přeci jen kvalita je o poznání horší. Znatelně ubylo vtipných momentů a Downey Jr. mi sem taky moc neseděl. Abych ale jen nekritizoval. Zach Galifianakis stále jede, tyhle role mu fakt svědčí a oblíbený scénky si taky najdu. Btw. ten pes je boží :) 70%

Góóól! (2005)

Pro fanouška fotbalu je tento film tím pravým dárkem. Nejde o nic mimořádnýho a nic člověka během celého filmu nepřekvapí, vše jde tak, jak se dá očekávat, ale i tak mě to bavilo a emoce to ve mě vyvolalo. Jsem zvědavý na druhý díl. 70%

Odvlečen (2007)

Jestli se Američani chovají ke každému podezřelému tak, jako je to nejen v tomhle filmu ukázaný, tak to potěš. Já tomu i docela věřím, myslí si, že jim patří svět. Ale k filmu… Vlastně ani moc nemám, co bych vytknul, jde o fakt povedený thriller. Z počátku jsem moc nerozuměl roli Gyllenhaala, protože, ten mi přišlo, že tam hodinu a půl jen přičmrdoval, jen tak si tam stál, poslouchal, občas něco prohodil, aby se neřeklo, nechal, ať si s chudákem dělají, co chtějí. Jenže konec se rozjel naplno a časové prolínání příběhů jsem nečekal, to se hodně povedlo. 80%

Do morku kosti (2010) odpad!

Sorry, ale tohle fakt ne… Jestli ty ušmudlaný rozhovory, rádoby vážný výrazy a čekání než z nich vůbec vypadne nějaká věta a potácení se mělo naladit nějakou atmosféru, tak u mě to neuspělo. Nuda, nuda, nuda. Občas jsem si říkal, že i leckterý amatérský filmy jsou lepší.