Sýkorka (1989)

Ako vtedajší študent kežmarského gymnázia som bol pri nakrúcaní tohoto filmu. Nebyť tej hroznej nemeckej výslovnosti v celom filme, dal by som mu aj 4*. Takto je to len za tri. Celý film je pomerne nevýrazný a treba sa naň pozerať s určitým nadhľadom. V každom prípade oceňujem snahu a námet.

Holka jako lusk (2001) odpad!

Strašná, ale fakt strašná trapošina (samozrejme Made in USA).

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006) odpad!

Strašná nuda, ako celá x-lógia Pirátov z karibiku. Dokonca som v kine zaspal, kamaráti ma budili, že vraj som chrápal a oni sa hanbili... No čo už, proste nesadlo :)

Peřinbaba (1985) odpad!

No ja neviem... Jakubisko na čo siahne, to do..babre. Okrem toho Vančíkovú neznášam od svojho detstva, vždy hrala uplakanú, zamilovanú a rozmaznanú pipku. Ona bola posledný klinec do rakve, nebyť jej, mohla to byť aspň 1*.

Sůl nad zlato (1982)

Tak tomuto sa hovorí filmová tvorba. Keď z ničoho vznikne mnoho. V tejto rozprávke nájde divák úplne všetko, čo si v rozprávke môže priať. V dobe, keď televízia musela pracovať len s tým málom, ktoré mala k dispozícii to bol naozaj veľkolepý výkon, ktorý ostane navždy v pamäti každého, kto ho videl ( na rozdiel od mnohých iných hlavne amerických "rozprávok" )

Forrest Gump (1994)

Tento film som videl asi 3 krát. Zakaždým moje hodnotenie stratilo jednu hviezdičku, až nakoniec ostala len jedna-jediná, za snahu. Takú zmes hlúpostí, sentimentálnych scén a americkej hlúposti a špiny v jednom filme sa nepodarí pozliepať každý deň. Ak si tvorcovia mysleli, že film chytí za srdce vďaka telesne a duševne postihnutému hlavnému hrdinovi a sentimentálnym scénam s ešte sentimentálnejšou hudbou, tak trafili do čierneho - ale nie v mojom prípade. Naozaj nedokážem uveriť, koľko naivných ľudí žije na tomto svete a akým primitívnym filmom sa darí ovládať takýmto zákerným spôsobom obrovskú masu divákov.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Strašný výtvor československej televízie tej doby. Tento seriál sa mi nepáčil už ako malému chlapcovi v tej dobe, keď ho vysielali v premiére a neprišiel som mu na chuť ani teraz, keď som prišiel "na chuť" iným socialistickým výtvorom. A to si pritom tvorbu tej doby celkom vážim...