• Pohádka

Aida (2012) (divadelní záznam)

Kostýmy vypadají zblízka trochu divoce, ale celková koncepce je velmi zajímavá a nápaditá. Pořád je na co se dívat a zpěváci zpívají a hrají velmi slušně.

Verdi (1982) (seriál)

Suverénní ve všech směrech. Klobouk dolů.

Sto dukátů za Juana (1971) (TV film)

Nadčasové dílko, milá hříčka, která má vtip a hlavně krásná hudební čísla.

Libuše (2015) (divadelní záznam)

Zajímavé režijní pojetí, tak trochu wagnerovské, s důrazem na mytologii, úplně jiné než všechny dosavadní inscenace. Každopádně stojí za shlédnutí.

Princezna ze mlejna (1994)

Když vidím tento film po pauze 10 let, musím ocenit přinejmenším jedno - scénář. Má hlavu a patu, nápady a jasné nekomplikované směřování. ALE: Jindra celou dobu blouzní o princezně, ale pak (jak? nechytil od lišky vzteklinu?) zčistajasna pochopí, že nad všechny princezny svět je Éliška. Vadí mi, že jeho prozření není nijak motivované, prostě to najednou přijde.

Čarovný les (2014)

Be careful what you wish for! Přání, aby to dopadlo dobře, se splnilo, tato adaptace je po všech stránkách povedená, i když je to trochu kompromis s otupenými hranami a divák, který zná původní předlohu, si ji užije daleko líp.

Tosca (2011) (divadelní záznam)

Krásné, ideální sestava dokonalých pěvců, kteří jsou současně i skvělými herci.

Burton a Taylorová (2013) (TV film)

Zajímavé, ale mám s tím problém: herci hrají herce. Navíc takové, kteří jsou notoricky známí.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Rozpaky. Je v tom vidět poctivě vložená a precizní práce, ale výsledek tomu neodpovídá. Několik náznaků v posledním díle napovídá, že tvůrci možná budou chtít pokračovat další sérií. Raději ne!

Moliere (2007)

Hříčka, která toho se skutečným Molierem nemá moc společného, ale to nevadí. Scénař vtipně proplétá Tartuffa s Měšťákem, má to francouzský esprit, letní pohodu, nepodbízí se, herci hraji výborně. Žádný trhák, ale příjemný film, který pobaví a nenudí. Hodně mu pomohl také soundtrack.