• Pohádka

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Jestli to bude takhle pokračovat, vzdám to. Výborní herci, špatná režie. Výsledek asi nemohl dopadnout dobře. Je to ještě horší než Místo zločinu Plzeň, kde se mi laťka kvality zdála být proklatě nízko. Pozlatit Stracha, Tauše a ty, kteří opravdu umějí.

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Na rozdíl od prvního dílu jsem trochu v rozpacích. Z tohoto dílu mi kromě přemíry sexu v různých variantách nejvíc utkvěl výkon Lukáše Melníka, ten doktor se mu opravdu povedl. Hnidopišská výtka: slůvko "jo" se v té době zcela určitě nepoužívalo. Je škoda, že celek srážejí takové detaily, kterým šlo snadno zabránit, kdyby se chtělo. Věřím, že Anna Geislerová bude v roli BN dobrá, podle mne to byla vhodná volba.

Jako letní sníh (2021)

K čemu je takový projekt, když je 15+, a není tedy vhodný pro žáky základních škol? Na druhou stranu je dobře, že něco takového vzniklo, do nás kdysi cpali ten tendenční Vávrův opus.

Božena - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Zatím spokojenost. Myslím, že se velmi povedl casting i výtvarná stránka. Chválím dvojjazyčnost a titulky, bez toho by to nebylo autentické. Dialogy místy drhnou, nejzajímavější jsou místa, kdy spolu postavy komunikují mimoslovně. Kameníková není špatná. Nevím, jestli se takhle nějak projevovala /nejen způsobem mluvy) dívka v 1. polovině 19.století, ale to nevíme nikdo. Hudby je strašně moc, po hodině těch tříčtvrťových klavírních melodií mě z nich rozbolela hlava. Méně je někdy více!

Vlastníci (2019)

Tleskám vestoje, pro mně jedna z vůbec nej- českých komedií vedle třeba Světáků nebo Adély.

Poslední aristokratka (2019)

U komedií mi často stačí málo, ale tady není kde brát. A navíc: nevhodně použitá hudba, přehnané kostýmy, trapno. Hodnotím jen vizuál a pár vtípků, ale ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Nebylo to tak špatné, jak se tady píše, jen scénář je spíchnutý hodně horkou jehlou a místy si to až moc usnadňuje. Ústřední dvojice opět nedostala moc prostoru, což je v takovém příběhu dost těžko pochopitelné. Zdá se, že Kubo Spišák je neméně šikovný než jeho bratr Samuel. Vadily mi nalakované nehty Kanócz, ale ta se jinak blýskla ze všech nejvíc (aby ne, v té roli bylo co hrát). Závěrečná píseň byla lepší ve slovenské verzi, je to škoda, že Češi přišli o skvělou Katarínu Málikovou. Resumé: Bylo to lepší než loňský průser Čarovný kamienok, ale na Vianočné želanie (to o slepém Martinovi) to nemá ani omylem.

Hodinářův učeň (2019)

Dramaturgové odbyli svou práci, scénář je nedotažený, kostrbatý a nelogický. Hlavní záporák je spíš psychopat, který by se měl léčit, autorka ho potrestá exitem, což není trest, jaký bychom ve správné pohádce očekávali. Viktor Preiss vypadá v roli chvílemi docela bezradně, a ani se nedivím. Vztah hlavní dvojice působí hodně povrchně, a vzhledem k tomu, že ti dva spolu vyrůstají od dětských let, i trošičku zvláštně, ale budiž. Plodková je dobrá, líbí se mi lokace i některé triky, ovšem to je na kvalitní film málo. Vzhledem k tomu, že se děj odehrává koncem 19.století, je soudobý jazyk postav (bejt, blbost, atd.) doslova jako pěst na oko! Děs běs!

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Scénář by šel jistě ještě doladit, ale jinak pohodová pohádka, na kterou se dobře dívá. Nepochybně nejvíc zazářila Ramba-ová, dvojice učitel-princezna byla neokoukaná a docela originální. Určitě se příště podívám znovu.

Na střeše (2019)

Taková pohádka pro dospělé, ale poctivě natočená. Zápletka příliš jednoduchá na 100 minut.