10 pravidel jak sbalit holku (2014)

kvůli jménu Janák jsem se filmu dlouho vyhýbal, nakonec ale musím říct, že zbytečně. Zatím nejlepší jeho film - 65 %.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011) odpad!

Viděno 20 minut a nebyl důvod to dokoukávat, protože se to vůbec nelišilo od originálu z roku 2009. Proč příběh aspoň nepřetáhli do USA? Co na scénáři dělal Zaillian? Překlad? Navíc sledovat 158 minut nesympatickou R. Mara v hlavní roli... Kdo bude čekat na další 2 díly do roku 2016, když Švédové byli schopni natočit v roce 2009 celou trilogii?

Hněv Titánů (2012)

Hněv diváka, že tímto snímkem ztratil 95 minut - 30 %.

Smrt v sedle (1958)

Film nic moc, tak na 2 hvězdy, ale Jirka Sovák tu v roli Mikoty (takový Evžen Huml zamlada) tu 1 hvězdičku prostě přidává.

Boccaccio '70 (1962)

Renzo a Lucciana (Mario Monicelli): 80%, Pokušení dr. Antonia (Federico Fellini): 60%, Práce (Luchino Visconti): 80 %, Loterie (Vittorio de Sica): 90 %. Celkem: 78 %

Revival (2013)

68 %. Obsadit do filmu neherce R. Genzera nebyl od Nellis zrovna dobrý tah a druhým faktem, co bohužel snižuje hodnocení je ozvučení filmu, protože občas nebyly slyšet dialogy herců (viděno na ČT)...

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

85 %. Určitě lepší zakončení trilogie než u Pána prstenů. Ale furt se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby si Jackson odpustil blbosti, co v knize nebyly, a udělal max. 2 filmy (s menšími zisky pro studio), tak by to by byl Hobit jako celekm daleko lepší. Takhle si asi budu z Hobita pouštět hlavně druhou část - http://www.csfd.cz/film/238304-hobit-smakova-draci-poust/...

Touha (1958)

O chlapci, který hledal konec světa: 60 %, Lidé na zemi a hvězdy na nebi: 80%, Anděla: 90 %, Maminka: 100 %.