Zákon Helena (2016)

70 %. Na jednu stranu smutné, jak je nastaven systém ohodnocení policie, kdy za prokázáním viny stojí hodiny a hodiny tvrdé práce a odměna opravdu stojí za to a onen výsledný trest v řádku stovek let odnětí svobody se nakonec výrazně krátí, a usvědčený a odsouzený muž se těší velkému zájmu médií. Na druhou stranu vtipné, že pak sama policistka a tento muž navážou zajímavé přátelství.

Odpočítávání smrti (1976)

Jelikož distributor viděl asi úplně jiný film, tak stručný obsah: Finále Super Bowlu s návštěvou 91 000 diváků mezi domácím týmem LA a Baltimorem si vybere jako svůj cíl odstřelovač. Brzy si ho všimne televizní vzducholoď a zalarmuje místní policii vedenou kapitánem Charltonem Hestonem. Ten po zralé úvaze a s vědomím, že utkání má navštívit i prezident, povolá oddíl SWAT, vedený seržantem Johnem Cassavetesem. Podaří se snipera zneškodnit dřív než začne hromadně zabíjet?

Lincoln (2012)

12 Oscarových nominací včetně nejlepšího filmu????? Ano jména: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Tommy Lee Jones a Stevan Spielberg mě rozhodně zaujali, abych tento snímek shlédl, ale podruhé bych se na to rozhodně nekoukl. DDL odvedl svůj nadstandard (a Oscara si zasloužil), stejně tak SF a TLJ se snažili, co to šlo, ale SS (nepléťte si s náckama) rozhodně zklamal a ještě navrch tomu nasadil korunu se 150 minutovou stopáží, při které by ho Indy přetáhl bičem, Rex by mu ukousl hlavu (případně něco jiného) a malá Drew by stačila nabýt plnoletosti.

Jen Bůh odpouští (2013) odpad!

Tak to byl pěkně špatný vtip. Doufám, že příště se Gosling s Kristin aspoň přečtou scénář a ušetří mě tak od 90 minut nudy.

Správnej dres (2015) (TV film)

Když už točím film o hokeji a hokejovém prostředí, tak by neuškodilo si o tom taky něco zjistit. A dalším problémem je svěřit roli hokejové ikony herci, který vypadá na 21 let a moc jako hokejista nevypadá... A kde ve filmu předvedl své herecké umění "herec" Jiří Paroubek uvedený v hereckém obsazení?

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

70 %. Tvůrci mohli rovnou nazvat tuto epizodu Nová naděje 2, protože jde de facto o stejný příběh. Nicméně se na to dobře kouká a narozdíl od 38 let staré epizody IV jsou zde (naštěstí) lepší triky umocněné 3D provedením.

Korunní princ (2015) (TV film)

70 %. Po delší době vtipná a stravitelná česká pohádka, až se mi nechce věřit, že ji natočil Janák.

Za borovicovým hájem (2012)

První část filmu byla výborná, ale pak již jde úroveň dolů. Škoda.

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Nechť se všichni voliči tohoto individua podívají na tento dokument. Skvěle natočeno pane Klusák. A jestli zde někomu chybí nějaké zvučné jméno, vězte, že se zde objeví mj. i Jean Reno.

Hoteliér (2013) odpad!

Ztráta času.