Na nože: Glass Onion (2022)

První díl mě bavil o něco víc, protože jsem viděl něco novýho, v podstatě originálního a fakt zábavnýho. Cibule je sice taky zábavná, ale už ne tak originální a nová. I když u některých scén jsem nezavřel hubu ať už smíchem nebo nevěřícností, pořád se jedná už jen o průměrnou, leč zábavnou hříčku. Překvapení na konci se samozřejmě zase nekonalo. Co se ale Johnsonovi upřít nedá, je skvělá práce s kamerou, prostředím a celkově ta lehkost, s kterou příběh pluje. Na dvě a půl hodiny dlouhej biják dost dobrý. A Craig je boží.

Pozadí událostí - Střet zájmů (2022) (epizoda)

Nebyl čas na natáčení? Nebo je to schválně? Herecký výkony čím dál horší, lajny že scénáře si musí napovídat, katarzia je spíš katastrofia a vůbec nevím, jestli je to parodie, nebo vážně myšleno...

Top Gun: Maverick (2022)

Kdyby se námětu, režie, produkce a castingu ujal kdokoli jiný, tak film dopadne jako naprosto neumětelský céčko, kterýmu se bude člověk jen pár minut smát a zahodí vzpomínku na film v dál. Ale tenhle sequel pro mě maximálně dobrýho materiálu pro Žhavý výstřely je naprostý překvapení a obrovsky jsem si tento skvost kinematografie užil. Samozřejme, že je plný klišé a otřelých frází a chvilkama dokonce i textem, kterej bych i z gauče vylepšil. Ale dohromady to byla taková pecka, že všechny hříchy minulosti jsou odpuštěny. Nejvíc se mi ale asi líbil ten přerod vtipu do vážnosti během tří vteřin, kdy Mav skočí z okna, uvidí dceru (smích), dcera řekne větu a máš otevřenou hubu. O leteckých záběrech nemluvit. Doufám, že se o tomhle bijáku bude dlouho mluvit. Protože si to sakra zaslouží.

The Gray Man (2022)

Jednou, dvakrát jsem se uchechtl. Jednou dvakrát si řekl, že ten záběr je fakt dobrej. Takže celkem asi 2 minuty celé stopáže. Zbylý dvě hodiny jsem se jen díval a něco viděl a něco slyšel. Četl jsem už na to různý recenze. Většina plná hejtů. Ale musím si udělat vlastní názor, řekl jsem si. A ten je - prostě jsem to viděl a za měsíc už nebudu vědět o čem to bylo. Tak unylý to bylo. Někdo na twitteru psal, že ten film není pro Čechy. Žižku v Ázerbajdžánu, český policejní auta, co houkají jak v Taxi, taxi, šalina (jo, su z Brna), která je jediná v Praze, protože za celou dobu nenarazila do žádné jiné a ještě má takový to vlakový zavírání uprostřed - wow, toto Češi prostě nevydejchaj. A mně to taky trochu lezlo do oka. Ale o tom, že je to průměrná a stokrát viděná akční slátanina, není pochyb. Ptám se jako většina lidí. Kde je těch 200 mega?

Nevyřízený účet (2013)

Nekoukejte na Stathamovky, když nemáte rádi Stathamovky. Tohle bylo super. Malinko se to občas táhlo, ale za cenu nesmírnyho napětí. Na příběh sere pes. Na to, že Statham je pořád stejnej sere pes. Protože kurva je to Statham. Nic víc, nic míň. A navíc tady fakt hraje. A dobře. A Franco je zmrd. Vždycky byl a bude. A Winona je už dobrá jen na hraní feťaček nebo magorů že Stranger Things. Ale tenhle film mě bavil.

Dexter - Studený start (2021) (epizoda)

Chápu, že to asi jinak nešlo. Comeback je po dlouhé době a je potřeba to trochu zpřístupnit. Ale ta předvídatelnost a přílišná nelogičnost mi až trochu vadila. Dexter je zpátky a Michael je perfektní. A Debra a její fucky, na ty se fakt těším. Tak snad další díly už jen pokvetou na 5*.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Maximální chujovina. Blbost na entou. Nesmyslná slátanina. Ale fakt zábavná. I když bych klidně přidal pár "hlášek", ale slovo hláška je fakt dobrá hláška. Hromada odkazů, který snad ani většina lidí nemůže pochytit (ani já všechny nepobral tak, jak by si asi zasloužily), k tomu neprůstřelná Reynoldsova ukecanost doplněná o ukecanost vlastně všech ostatních (Keery je čím dál lepší), romantický nádech a amilitantní akcent prýštící pozitivitou a máme tady fakt zábavnou dvouhodinovku. Prostě sednout, dát si pendrek a bavit se. Nic víc, nic míň.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Teda z toho stříká všecko. Krev, chcanky, emoce. Všecko na dřeň, uvěřitelný a hlavně brutální ve všech smyslech toho slova. Občas je stopáž malinko uměle natahovaná, ale nakonec to nevadí. Postavy jsou skvěle vypracovaný, motivace čitelná, paráda.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Mám pocit, že už to toho Lina ani nebaví. A vlastně i všechny okolo. Vtipy nula, napětí nula, akce možná dva, logika mínus deset (jasně, že vím, že na to se nikdy člověk zaměřit nesmí) a FAMILYYYY deset. Vůbec nerozumím castingu mladýho Doma - to hispánský pidlovoký prase nemělo ani špetku podoby. A Brianův "příjezd" - měli by ho už konečně zabít, aby to nebylo takhle na silu. A co vlastně bude dál? Vesmír pokořen, takže teď už čekám jen lety mezi dimenzema. Snad jediná světlá výjimka, co mě tak nějak pohladila byl náznak toho, že si Roman uvědomil, že se jim nikdy nic nestane a že to je divný. Jako by se už konečně přestal film brát vážně. A nakonec zas nic. Drive čtvrtýho a pátýho dílu je tentam a už se jen plácáme a plácáme..

Sebevražedný oddíl (2021)

To je to nejlepší, co DC kdy udělalo. Ultradrsnej meganářez, naprosto šílená jízda fantasmagorickým světem s nejujetějšíma supernehrdinama a žralokem. Sedněte a bavte se. Protože je čím. Samozřejmě se najde jistý srovnání s Guardians of the galaxy - sharkman je prostě groot s trochou draxe, krysička rocket, zároveň je poznat podobnost s Tarantinem (ale ty názvy kapitol jsou brilantní), Harley je trochu míň šílená, než by klidně mohla být a vtipy podobnýho ranku by se ve strážcích taky našly, tak stále se všema těma geniálníma nápadama, Rkovou přístupností a očividnou tvůrčí svobodou se jedná o spektakulární nekorektní omalovánku a prvořitní zábavu. Jamesi Gunne, skvělej flákanec do Marvelovskýho gezichtu.