Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Víc než sitcom to připomíná divadelní hru - včetně občasného přehrávání během nepřetržitých slovních přestřelek postaršího gay páru. Ale baví mě to, jasná guilty pleasure pro jaro 2013.

Tajemství jezera Loch Ness 2 (2010) (TV film)

Nahodny zazitek, kdyz jsem v sobotu hloupe vstal moc brzo a zapnul televizi. Tragicka nemecka splacanina byla tak blba, ze jsem to proste nemohl vypnout, a musel jsem se dodivat... Jedna hvezdicka je za toho animovanyho druida, nejlepsi herec filmu.

In the Flesh (2013) (seriál)

Rozhodně originální britský pohled na možné důsledky zombie apokalypsy - teda vlastně spíš na svět, kde apokalypsa nenastala, a "částečně zesnulé" je dokonce po patřičné léčby a instruktáži vracet zpět do společnosti. Chvilku to dokonce v náznacích vypadá, že bychom se mohli dočkat nějakého failu v téhle historicky podložené tradiční chybě, ale nakonec dojde jen na nastavování zrcadel v nečekaně dobře natočeném sociálním dramatu. Pro příznivce akčních zombie filmů asi nic moc, ale mě to bavilo.

Batesův motel (2013) (seriál)

Po 6. episode: sice jsem si televizní Psycho prequel predstavoval uplně jinak, ale zejména po posledním vynikajícím díle musím autorům poděkovat, že zvolili tenhle přístup. Oproti očekávání se nesoustředí na nějaká předpokládaná klišé jako šikana ve škole nebo bláznivá matka, ale rozvíjí příběh podivných obyvatel městečka, kde se skryté šílenství mladého Normana Batese v klidu ztratí. Výborný cast, skvělý scénář, a rád se budu dívat dál, přestože vím, jak to skončí...

Konečná (2013)

Jedno je třeba si prostě přiznat - Arnold na to už nemá, svaly dneska neukáže ani zdálky přes tepláky, a herec to proste nikdy nebyl. Prohodit nějakou krátkou hlášku je jeho strop. Last Stand je tak zábavný akční film spíše hlavnímu hrdinovi navzdory, a s nějakým jiným, rovněž patřičně sešlým kandidátem (Clint Eastwood?) by bylo možná hodnocení i absolutní...

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Psáno po 13. episodě. Teoreticky to prostě nemá chybu - kult maniaků, vraždících ve stylu E.A.Poe, citujícími z jeho knih, a sami tvořícími propracovaný nový příběh dle zvráceného scénáře. S dobrými herci v hlavních rolích... Bohužel, je to napsaný tak hrozně blbě, že lákavá forma nemůže přebýt trapný obsah. Do historie nepochybně vstoupí především díky nejblbějším jednotkám FBI a SWAT v dějinách, opakovaně kupícím amatérské chyby nepopsatelných rozměrů, jen aby mohli kultisti dále unikat. A ne, nikomu nežeru, že to je záměr, jen se prostě tvůrci nechtěli (nebo neuměli) vypořádat s tím, aby to probíhalo uvěřitelně... Škoda, jedno z největších zklamání letošní seriálové sezony.

Zombieland (2013) (TV film)

Zombieland TV pilot - ještě horší, než jsem čekal. Absolutně nevtipný (zasmál jsem se dvakrát), vypadá to děsně lacině, a to včetně těch herců... Chápu, že každej není Woody Harrelson, ale čekal jsem aspoň nějakou decentní profesionální úroveň.

Plebs (2013) (seriál)

Britský sitcom o životě nuzáků v antickém Římě. I ve třetí sezoně drží kvalitu nahoře originálními nápady, místy až montypythonovský humor.

Lesní duch (2013)

Pokud by se tenhle film jmenoval úplně jinak, nehlásil se k odkazu oblíbené série našich mladých let, a nebyl propagován jako "nejděsivější filmová podívaná všech dob", možná bych k němu byl shovívavější. Takhle jsou pocity při odchodu z kina spíš rozpačité. Hlavním problémem je (alespoň pro mě) absence atmosféry, je tu sice dost povedených krvavých scén, ale nejsou nijak smysluplně spojeny, aby to nějak gradovalo, a dokonce zcela chybí kdokoliv, kdo by měl charisma nebo aspoň koule být hlavním hrdinou. Když si vzpomenu, jak mě kdysi vyděsilo, když jsem kdysi prvně slyšel, že role odpovídající Ashovi bude teď ženská... jenže on v ní není nakonec prostě nikdo! Všechny postavy jsou postradatelné a nudné, a ta přeživší má na tom mizivou zásluhu. To je nakonec asi největší zklamání filmu. Alvarez tak potvrdil, že má nesporný talent na tvorbu věcí, co vypadají cool, ale bohužel zatímco u kraťasu jen to bylo dost na to, aby sklidil obdivný jásot, u celovečeráku to prostě nestačí.