• Romantický

Jangnanseureon kiseu (2010) (seriál)

Anime mě moc nebavilo, ale po tomhle mu dám asi ještě jednu šanci. Holčina byla kouzelná. Její odhodlání a vytrvalost bych chtěla mít, i když bych je vyžila asi jinak. Kdyby se se stejnou urputností, s jakou naháněla svého vyvoleného, zaměřila jiným směrem, mohla by dosáhnout čehokoli. Ona a matinka jejího 'prince' byl smrtící tandem. Až jsem si občas říkala, proč tamodtud chlapec radši neuteče :D Sice s nástupem na vysokou školu to trochu ubralo na kadenci, nakonec se vše zase zvedlo. Dodatečné kraťoučké díly jsou nutností.

Ikemen desu ne (2011) (seriál)

Pro mě slabý pokus přiblížit se kvalitě korejské předlohy. Pár dobrých momentů, ale bylo jich málo. Možná Johnnymu tohle přišlo jako dobrý způsob, jak propagovat svoje chlapce, ale mě to neoslovilo. Těžko říct, jak by to působilo, kdybych to viděla dřív než You're Beautiful, ale teď jen průměr. Co mě opravdu potěšilo bylo cameo Jang Geun Seoka. Slabé 3*.

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Nemám ráda růžovou. Nemám ráda afektované chování. Poletující okvětní lístky mi přijdou laciné. Tak co sem i na tomhle anime tak moc líbí, že jsem tohle všechno dokázala přehlédnout? Aha, je to sranda. Tak moc jako tady jsem se snad ještě nenasmála. Ne u seriálu. Netrvalo mi ani 24 hodin tohle anime dokoukat a hned jak skončilo, začala jsem koukat znovu. Každá z postav je ve své absurdnosti naprosto dokonalá. A i když jsem ze začátku měla problém s 'bratrskou láskou' dvojčat, netrvalo dlouho a jejich provokace se staly tím, na co jsem se vždy těšila nejvíce. Takže za pět. Škoda, že těch hvězdiček nemůžu dát víc.

Šima šima (2011) (seriál)

Není to dobré, ale není ani úplně špatné. Díly plynuly a mně nezáleželo, jak to bude pokračovat a ani jak to skončí. Vcelku zabitý čas. Nebyla to nuda, jen mi to bylo jedno.

Kagen no cuki (2004)

Trochu nostalgická vzpomínka na dobu, kdy jsem v mládí četla Stopy hrůzy. Myslím, že to o tomto filmu říká vše. Děsivé to není, ale to ani ty Stopy nebyly:)

Massuru gâru! (2011) (seriál)

Souhlasím se zdejšími komentáři. Díky Hong Kimu se to dá alespoň dokoukat. Jeho japonština je něco opravdu úžasného. To by bylo k těm dobrým věcem. S těmi špatnými snad ani nemá cenu začínat, to by bylo na dlouho. Jsem ale ráda, že jsem došla až na konec, protože to byl ten nejabsurdnější nejstupidnější nejnelogičtější a, přiznejme si to, i nejtrapnější konec, který jsem viděla. Je dobře, když se měřítko hodnocení rozšiřuje na obě strany. Až budu někdy na vážkách, jak špatné něco bylo, bude s čím porovnávat.

Cheongukui woopyeonbaedalbu (2009)

Občas se ráda nechám dojmout. Načasování tohohle filmu bylo dokonalé. Možná, že jinak by hodnocení nebylo tak vysoké. Příběh je celkem jednoduchý. Pokud jde o ústřední dvojici, o ději se téměř mluvit nedá. Krátké příběhy lidí, kteří někoho ztratily, alespoň navozují pocit odehrávajícího se příběhu. Možná mé hodnocení nevyznívá zrovna dobře, ale tento film se mi opravdu líbil. Pro romantické duše mezi vámi mohu jen doporučit.

Minami shineyo (2009) (seriál)

Pro mě to nejlepší, co vzešlo z pera sester Hongových. Tento seriál u mě odstartoval mou korejskou závislost. Doposud to nejlepší, co jsem v rámci žánru viděla. Zatím jsem to viděla pětkrát a asi ještě párkrát uvidím. Je neuvěřitelné, čeho si člověk po několikátém shlédnutí ještě může všimnout. Kdo by to byl řekl, že scéna 'vlajícího' Tae Kyunga v poli se objevila v seriálu už dříve jako reklama. Nebo když Shin Woo nosil Jeremyho na zádech po letišti... Všechny tyhle maličkosti, kterých si občas všimnu, mě zas a znovu pobaví. Určitě by dalo něco vytknout, ale popravdě nechci.

Jak vycvičit draka (2010)

S knižní předlohou to má společného jen málo. Možná jména a prostředí... Ale to nevadí. Je to natolik jiné, že o srovnávání nemůže být ani řeč. Knižní předloha se mi líbila, filmová ještě víc. Kdo by doma nechtěl mít za mazlíčka tak úžasného draka. Všechny ty postavy mi nějak přirostly k srdci, nejen ústřední drak. Doba přeje kvalitním animákům a doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží. U mě za plný počet.

Boseuga dallajyeotteoyo (2011) (seriál)

Po dlouhé době hlavní hrdinka podle mého gusta - nenechá si nic líbit a nečeká až jí někdo přijde zachránit. Od svého protějšku by to ostatně snad ani čekat nemohla. Vše se točí kolem souboje dvou bratranců o vedení firmy a tento jejich souboj, který zasahuje i do osobní roviny, často zastíní i ústřední romatickou linku. Ony ty jejich dětinské střety byly většinou sakra vtipný. Jejich 'hair-pulling fight' uprostřed zaplněné restaurace byl k popukání. Ke konci to ale trochu ztrácelo dech, a proto jen 4*.