Raz, dva, tři (1961)

Toto nie je komédia to je hurikán gagov a dobrej nálady na pozadí rannej studenej vojny.

Jako za starejch časů (2012)

Malo to hercov ako starých dobrých časov. Taktiež nechýbala hudba, hlášky (len užitočný človek je správny človek, Mount Everest sa mi nasťahoval do gatí, vy ste ozajstný lekár a vy ste ozajstný pscient a toto je ozajstný penis?) ale zo začiatku to je veľmi tmavý film, herci sú už fakt starý a málo sa to odzrkadľuje v navodení humorných situácií. Tým chcem povedať, že sa film berie niekedy moc vážne, a preto je moc ponurý aby bol pozerateľný po celú stopáž.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Opäť obstojný výkon s priehrštím akcie, žánrového humoru a sentimentu so slzami. Herecké výkony ostali na rovnakej úrovni. Záporáci sú tu až dvaja (a jeden z tých najdrsnejších) čo dostatočne kompenzuje posádka Entreprise s podporou novej členky. Zarazilo ma trochu kopírovanie nápadov z predošlých filmov ale na koniec to má byť film zo star trek univerza a línie Kirka a Spocka. Tak prečo nie. Tento neduh nie je taký častý a nová línie a si zachováva svoju identitu. 3D je použiteľné a sú tu aj vyletujúce kúsočky. Film napriek polarizovaným okuliarom nepôsobí tmavo len trochu matne.

Mocný vládce Oz (2013)

Na pohľad efektné, ale bez silného príbehu. Pre detské publikum napriek tomu možno prínosné ako pouč

Kšeft na jeden den (2012)

Komorná roadmovie o trochu priblblom chlapcovi a kluďasovi s búchačkou na všetky situácie no a zabudol som nežné pohlavie, ktoré im to nakoniec všetkým nandá. Príbeh nemá moc hlavu a pätu, ale Tim Roth sa snaží, a preto sa to nakoniec dá dopozerať. Čo mi naozaj pripadá pritiahnuté za vlasy je madam ˝96 hodín˝.

Defiance (2013) (seriál)

Ľudia sa snažia brániť prichádzajúcim mimozemšťanom utekajúcim zo svojho hrútiaceho sa domova. Po tuhých bojoch zvíťazí túžba žiť a ľudia začínajú budovať novú budúcnosť spolu s Votanmi. Medzičasom Votanské archy z nevysvetliteľných dôvodov stroskotajú na Zemi a votanská technológia teraformuje Zem s mimozemskou faunou a flórou. Seriál sa odohráva v meste Defiance/trosky St.Louis kde sa pre nálezisko gulanitu (mimozemský minerál, ktorý sa čisto spaľuje a vytvára obrovskú energiu) vytvorí mesto plné Votanov a ľudí. Do mesta prichádza Nolan bývalý vojak so svojou adoptívnou dcérou Irisou mladou Votankou. Nolan po zabití šerifa ostáva v meste a zaujme jeho miesto. Napriek tomu Irisa neprestáva snívať o raji na Antarktíde kam mali pôvodne namierené. Problémy, ktoré sa v seriály riešia sú politické záujmy, boj o prežitie, hľadanie artefaktov, vzťah medzi rasami a tajuplné spiknutie bývalej starostky. Takto nejak vyzerá seriál, ktorý má ešte aj sestričku hru kde sledujete príbeh lovca árch zabíjajúceho toľko pekelných chrobákov koľko sa mu postaví pred hlaveň. Seriál je síce sci-fi, ale problémy, nakoľko sa odohráva stále na Zemi, sú dosť blízko tým našim s prímesou mimozemskej technológie. Votanov je niekoľko rás, v ktorých sa zo začiatku nemáte ako orientovať lebo to nie je vysvetlené tak isto ako niekoľko ľudských frakcií. Toto je dosť mätúce nakoľko sa na pozadí odohráva zápletka, ktorá je nezaujímavá a len zavadzia. Jedná sa o seriál s širšou komplexnosťou prostredia a rás, pre ktorú asi nakoniec odradí veľa divákov a ako mnohé pre nedostatok sledovanosti zanikne. Riešenie problémov malej obce, síce na pozadí globálnej katastrofy, nie je podľa môjho názoru dostačujúce.

Mrtví a neklidní (2013)

Zaujímavý nápad s milým príbehom, bohu žiaľ len s málo pútavým príbehom. Vadila mi Teresa Palmer alebo jej postava, už ani neviem. Jedná sa o adaptáciu Rómea a Júlie do post apokalyptického sveta plného zombíkov.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Husté a nudné, hlučné a zádumčivé, akčné a konverzačné ˝last but not least˝ trochu filozufujúce (rodina, mužské krédo, dilema s Letty) a neskutočne hlúpe (lietajúci hrdinovia predvádzajúc vo vzduchu dokonalí timing až po nekonečnú letištnú dráhu, ktorá skončí v tom ale naozaj v ˝TOM˝ správnom momente). Bavil som sa dobre aj napriek dvom naprostým trubkám, ktoré sa smiali naozaj na všetkom ˝Dom ideme do prava˝ HAHA! Takže druhé rozptýlenie zabezpečovali oni. Čo ale opäť prispelo k mojej spokojnosti boli samozrejme american muscle zastúpené naozaj hojne: 1967 Chevrolet Camaro Dominica Toretta (Vin Diesel) stojí v garáži, 1969 Dodge Charger Daytona Dominic Toretto (Vin Diesel) jeho hlavné bad-ass približovadlo, 1970 Ford Anvil Mustang Roman (Tyrese Gibson) s ním zneškodní tank (Vickers-Armstrong FV 4201 Chieftain), 1970 Plymouth Barracuda, 1971 Jensen Interceptor, 2011 Dodge Challenger SRT8, 2012 Dodge Charger SRT8.

Happy Feet 2 (2011) odpad!

Presvietené až sa mi ježili všetky chlpy. Spracovanie sa dalo ale inak veľká hrôza a už nechcem zažiť znovu. Je to ako sledovať koncert gospelovej skupiny a počúvať moralizujúce kázanie od dvojročného.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Dialógy na úrovni reklamných spotov nevedeli rozhýbať ani už tak priemerným výkonom herci. Veľa krvy, vnútornosti a pušného prachu proti bande skrachovaných ježibáb. Čo sa týka spracovania vyskytujú sa tu už tuctové efekty spomaľovania, sledovanie striel a efektné porciovanie. Čo oceňujem sú efektné zbrane a pár fórikov ako Janko cukrovkár a sidekick ako nadržaný pubertiak. Nebyť prvoplánového scenára pre jednoduchších a hlášok ˝you are fucking kidding me˝ mohlo to dopadnúť trochu lepšie, ale to by sme museli z Wirkola napoly urobiťGuillerma del Tora a Guy Ritchieho.