Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Z môjho pohľadu snáď najvydarenejší diel o Harrym. Budem sa opakovať, ale boli použité skvelé kulisy, hudba a efekty. čo mi však trocha vadilo, bol príliš dlhý súboj Harryho s drakom v prvej úlohe Trojčarodejníckeho turnaja. Ale záver nemá chybu! Konečne sa zjaví v plnej paráde Dark Lord zoči voči "malému" Potterovi a od tohto momentu je jasné, akým smerom sa budú uberať nasledujúce filmy.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Už na prvý pohľad je jasné, že na poste režiséra došlo k zmene, čo tretiemu filmu o Harrym len a len prospelo. Scény s Mozkomormi vo vlaku sú pre detského diváka až príliš desivé, čo však istotne ocenia starší diváci. Skvelé filmové efekty, kulisy a zlepšujúci sa hlavní predtavitelia - to sú záruky toho, že Potterovská sága sa každým dielom posúva viac dopredu a dokáže zaujať čoraz širšie spektrum divákov.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

"Dvojka" je rozhodne o triedu lepšia než prvý diel. Až na príliš nerealistický boj Harryho s Baziliskom v samotnom závere filmu, sa Chambers of Secrets celkom vydarila.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Sladká, trocha strašidelná rozprávka pre malé deti, ktoré ale zákonite nemôžu chápať jej hlavnú ideu, takže z tohto filmu vzniklo predovšetkým jednotvárne natočené nie veľmi podarené dielko. Danniel Radcliffe hrá Harryho primerane svojmu veku, v ďalších sa už len a len zlepšoval, čo je veľmi dobre. Podľa niektorých hral "prkenně", skôr si ale myslím, že toto označenie by lepšie sadlo na Ruperta Grinta (Ron Weasley), ktorý vo všetkých dieloch podával podpriemerné výkony. HP a kameň mudrcov pôsobí v niektorých momentoch dosť nezáživne, ale na druhej strane: Má niečo do seba, niečo, čo i mnohých dospelých donúti sedieť pri tomto filme až dokonca.

Šikana (2001)

Brad Renfro, Nick Stahl = ako herci ok. Čo sa týka filmu, scénara, dejovej línie - nevydarená "čapanica" posteľových scén, "bejzbalová" vražda, trápny krik dievčat.... nemám čo dodať, snáď len, škoda, že sa Brad i Nick dali do týchto rolí nahovoriť.

Drž hubu! (2003)

Prvá polovica filmu je prešpikovaná skvelým humorom podfarbená excelentným výkonom Gérarda Depardieu v úlohe milého blbečka, ktorého jednoducho nemôžete nemilovať. Bravúrne natočené scénky vo väzení a v blázinci vylepšujú celkový dojem z filmu, ktorého druhá polovica zďaleka nedosahuje kvality úvodných minút. Záver je podľa môjho názoru vyložene odfláknutý. Jean Reno v úlohe Rubiho nesklamal a podal štandardný výkon zabijaka :). O Quentanovi z Montargi ani nehovoriac. Skvelé dialógy sa natrvalo vryjú do pamäte a neraz vyčaria úsmev na tvári pri spomienke na ne. Podarená komédia z parížskeho prostredia stoprercentne pobaví i najnáročnejšieho diváka....

Johanka z Arku (1999) (TV film)

Leelee Sobieski sa ako keby narodila práve na túto rolu. Excellentne po všetkých stránkach. Hádam najvydarenejší film o Johanke, bez zbytočne predimenzovaných scén, ako to bolo v prípade Mily Jovovich. Režisér Duguay si dal záležať i na detailoch. Kostýmy sa vydarili na jedničku, hudba dobre kontrovala s príbehom.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Kulisy, osvetlenie, kostýmy, hlavní predstavitelia - super*. Po speváckej stránke taktiež uspokojivé. Kto si však v muzikáloch "nelibuje", ťažko ho môže zaujať. Toto spracovanie sa mi však páčilo viac než to pôvodné z r 73. Btw, najpresvedčivejšie na mňa pôsobili Judas a Pilate - zvládli svoju úlohu dokonale.

Nadaný žák (1998)

Brad Renfro opäť ukázal svoje herecké nadanie a nemusel sa zaňho hanbiť ani pre velikánoch ako Ian McKellen či Jan Tříska. V určitých momentoch síce chýba štipka napätia, ale je zaujímavé sledovať mimiku hlavného hrdinu. David Schwimmer v úlohe výchovného poradcu podľa mňa pôsobil dosť trápne a jeho výkon vôbec nebol presvedčivý, čo trocha ubralo na kvalite scén natáčaných v jeho pracovni , i v závere filmu, keď prichádza za Todom.

Evita (1996)

Radšej počúvať CD, ako sledovať film. Až na pár svetlých a dobre zahraných scén v podaní Antonia Banderasa, sa filmové spracovanie života Evity Peron veľmi nepodarilo. Madonna s privretím všetkých očí hrala, a to používam nadsadený výraz :dobre. Na druhej strane, rola jej sadla, spev sa nedá ani najmenej vytknúť. I napriek tomu slabému výkonu hlavnej predstaviteľky, je muzikál dobre pozerateľný, nemá žiadne hluché miesta či nevhodne zinscenované časti. Ok.