Líbáš jako ďábel (2012)

Jeden z mála filmov, kde dvojka překonala jednotku. A "Bambulo!" bola jedna z mála hlášok, ktoré dokonale sadli do prostredia a situácie. Vlastne, možno bola jediná, ale skvelá. Eva Holubová - jednotka s hviezdičkou, Olda Kaiser s Bartoškom - klasické, ničím neprakvapivé výkony. Kamila Magálová s vekom akoby strácala na svojej hereckej kvalite, ale snaha sa jej upriet nedá.

Avatar (2009)

Pekné vizuálne efekty a ako fikcia skvelé miesto na život... obrovským sklamaním bol plytký, ľahko predvídateľný dej. Snímka mi pripomínala Den nezávislosti, akurát s tým rozdielom, že tam boli tí zlí mimozemšťania a ľudstvo si bránilo svoju zem, a v Avatare to bolo presne naopak. Ľudia = "tí zlí" votrelci a obyvatelia Pandory bohumilé tvory, ktoré si stoj čo stoj chcú uchrániť svoju planétu, svoje stromy....

Odvrácená strana Slunce (1988)

Tá hlavná idea filmu nie je zlá, horšie je to už so všetkým ostatným. Hereckými výkonmi počnúc, a slabou réžiou končiac. Nemuselo to dopadnúť tak zle, len nechápem kde sa stala chyba..... slabé, slabé, slabé.

Gosford Park (2001)

Nemôžem dať viac, než jednu hviezdu... nemal som síl tento výtvor dopozerať. Keď vidím hodnotenie ostatných, napadá ma, či sa jedná o ten istý film..... Bez deja, hromada postáv, guláš mien.

Doktor z hor (1992) (seriál)

Na tento seriál som sa niekedy nemohol ani len v programe pozrieť! Zas to dávajú?! Potom nastal zlom a ako sa hovorí: od nenávisti nebýva ďaleko k láske. A teraz: šmejdím po tv staniciach, či nááhodou niekde nejde :) Ale vážne: herecké výkony = nič moc. Dialógy = nič moc. Dejová línia = nič moc. Prostredie, v ktorom sa seriál točil = obstojné. Hlavní predstavitelia = nič moc. Tak prečo ho mám vlastne rád?? Neviem, ale je tam, i napriek celkovému slabému hodnoteniu. Nič nikomu nezazlievam, pár rokov dozadu by som ho ohodnotil i ja na druhotriedny odpad :)

Sicilián (1987)

Nedôstojné spracovanie inak dokonalého príbehu z pera Maria Puza. Salvatore Giuliano sa musí v hrobe obracať pri pohľade na tento americký výtvor. Aspanu Pisciota mal radšej zastreliť režiséra...... :)

En nombre del amor (2008) (seriál)

I keď telenovely nie sú "to pravé orechové), k tejto mi nedá nevyjadriť sa. Príbeh je ako stovky, ba tisícky ostatných. On ľúbi ju, ona jeho atď. Samo o sebe - odpad. Ale! Výkon Letizie Calderon v úlohe starej dievky Carlotty Espinoza de los Monteros (To meno sa nedalo nezapamätať - toľko krát ho omieľali celé dookola), bol jedinečný. Dovolím si tvrdiť, že by hociktorú "úžasnú hollywoodsku herečku" úplne zatienila. Skvele, Letty.

Shrek 2 (2004)

Dvojka predčila moje očakávania. I keď prvotný Shrek nebol vôbec zlý, toto pokračovanie je ešte lepšie :). Našťastie tvorcom nedošli nápady po úvodnom filme a tak sa môžme tešiť z úžasného Kocúra (Antonio Banderas mu dodal ten správny šmrnc), Zlú sestru a starých známych Shreka, Fionu, Donkeyho a v neposlednom rade i na Perníčka, Pinokia, princa Charminga za doprovodu strhujúcich melódií. Čerešničkou na torte je Far Far Away Idol. A nedá mi nespomenúť od tých čias obľúbenú vetu: Are we there jet? (už tam budeeeem?) :)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tak tomuto dielu som prišiel na chuť, až po jeho treťom vzhliadnutí. Preto som i poopravil jeho hodnotenie z pôvodných dvoch na 4 hviezdičky :). Sága sa pomaličky chýli ku koncu....Pri tomto filme ma najviac mrzelo, že nie je poriadne objasnená totožnosť Polovičného princa. Nemám na mysli len to, že je to Snape. Kto nečítal knižnú predlohu tak v tomto určite tápe. Inak sa 6tka celkom podarila, začiatok bol úchvatný, trocha nemastného neslaného "cmúľania sa" Rona so spolužiačkou, a skvelý Harry pri scénke s Dumbledorom v jaskyni pri hľadaní Horcruxu. Už aby bola sága kompletná.... Je zaujímavé sledovať vývoj detských hercov, od značne amatérskych pokusov sa dopracovali (poniektorí) k vyváženým výsledkom.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Harry vs Dark Lord - hlavná idea tohto dielu, príjemne temné, mrazivé, miestami zábavné.... Je vidieť, že mladí herci začali pomaly dospievať, a to i na filmovom plátne, čo sa pochopiteľne prejavilo v ich omnoho presvedčivejšom prejave. Ako vždy, i v tomto filme je záver najstrhujúcejší a najlepšie zvládnutý.