Kinobox (1993) (pořad)

Výborný Čtvrtňa se sice nevyrovná Kohoutovi s Holým, ale i tak se jedná o zmrtvýchvstání tohoto pořadu. A ty různé komentáře, recenze a reportáže nehodnotím, v tom se nevyznám.

Cestománie (1999) (seriál)

Opravdu povedený projekt Febia, vtipné komentáře, příjemná atmosféra, ideální stopáž. Sice občas geografické bludy a především pozděj nezajímavé destinace. Aspoň teda pro mě, protože jinak jsou samozřejmě exotická Thajska a Dominikánské republiky prostě v kurzu. Nakonec ale stejně mezi slepými dvouoký králem. Jako zní to blbě, ale tak chápete, ne?

Svérázný Cohenův humor se opět dostal do světa. Film není jen snůškou seků, jak by se mohlo na první pohled zdát. Sacha si, daleko víc než z Boratovy rodné krajiny, dělá prdel z hvězd a pruhů. Rozhovory s feministkami, Texasany, fanatickými křesťany či jakousi smetánkou při stolování odhalují americký pohled na svět a na chudáka kdesi z "postsovětska". A bacha, to jsme pro část západní populace stále i my. ...no ale hlavně jde o ty džouky.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Jako ona je to prvotřídní ptákovina s dějem náležícím do "odpadu!". Ani to, že u toho člověk párkrát vyprskne smíchy neznamená lepší hodnocení. Jenže když mně se moc líbí z jaké subkultury si Cohen dělá prdel...

Děkujeme, že kouříte (2005)

Výborný námět, zajímavý charakter hlavní postavy či pravdivé postřehy a hlášky - například cosi ve smyslu, že zdraví je jen soudobý módní životní styl. Oddechovka s odpovídající stopáží.

Ztracen v La Mancha (2002)

Velká škoda. Terry Gilliam je Pan umělec a všechny jeho snímky, co jsem měl možnost zhlédnout, jsou nějakým způsobem zajímavé a originální. Proto mě mrzí, že "The Man Who Killed Don Quijote" zůstal nedokončen. A že by to další velký filmový zážitek byl, dokazuje dokument zachycující pár scén s vhodným hereckým obsazením nebo jedinečné exteriéry kastilské krajiny. Při natáčení filmů teda asi problémy bývají, no v tomto případě byly větší i než Gilliamovo jedinečné odhodlání hraničící na konci s utopií v podobě splnění nesplnitelného snu. Zajímavá je analogie podstaty Quijotovy literární postavy s realitou natočení filmu o něm. Asi na tom boji s větrnými mlýny něco bude.

Derren Brown: Magie a manipulace mysli (2004) (pořad)

No já nevim, ale jestli mám hodnotit kvalitu díla, tak nic moc. Nebudu se vyjadřovat k schopnostem pána černokněžníka, panč jsem neměl tu čest potkat a neznám ho. Pěkné, že se triky občas snaží vysvětlit, to ta jedna hvězdička. Taky přiznávám, že jsem toho neviděl moc a rozhodně už z toho nic neuvidím, takže mi ani vlastně nenáleží to moc komentovat. Ale musím to ze sebe vypsat. Co mě dokáže nakrknout (nevim jestli to je dabingem), je omezená slovní zásoba lidí, které okouzlil. "Geniální, neuvěřitelné, jak to dělá?" Asi jako hrané výlevy emocí v pořadech MTV či jiných show. To mi pak kazí zážitek ze sebenápaditějšího pořadu. Asi jsem moc omezený...

Don Juan DeMarco (1994)

Náhodou pěkná pohádka. Spíš než nudný, bych ho já zhodnotil jako pohodový a oddechový. Na herce se dívat dalo, hudba se dala moc pěkně poslouchat. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co na tom, že příběh byl tak jednoduchý a Marlon obtloustlý? A ten obsah - "Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika." - to přesně vystihuje. Jakože nejen tento film.

The Pet (1921)

Mazlíček je asi první filmová stvůra obřích rozměrů ničící město. A kdo by to do té milé kočičky na začátku řekl, že? MEOW......takže go on and DREAM!