Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jacksonovo ztvárnění Tolkienova světa si mi prostě líbí a ještě nikdy jsem po odchodu z kina neměl takovou chuť vrátit se a mrknout se ještě jednou. I přes všechny výtky, na kterých občas opravdu něco je (ty upadnuté knoflíky nedávaly narozdíl od knihy žádný smysl), si prostě nemyslím, že by to někdo dokázal zfilmovat lépe... a ta stopáž je krátká, najednou byl konec... klidně bych to roztáhl na delší dobu a po třech hodinách dal teprve přestávku :-P. Já jsem si to užil.

Kukačky (2008) (TV film)

Povídka o hovně

Roming (2007)

Když Vejdělek řekl, že Epsteinův scénář je skvělý a pokud tento film diváka neosloví je to režisérova chyba, ani netušil jakou má pravdu. Takové téma v sobě skrývalo určitě daleko větší potenciál. Výborné herecké výkony, kamera, úchvatné záběry, tématická hudba... dohromady to ale absolutně nefunguje. Část vyzní jako road-movie, část jako přehlídka vtipů, poskládaných za sebou ala Kameňák (fuj).... vtipné tam není nic, co by mělo, jen skvělí Labuda s Polívkou, na které se ovšem stačí jen podívat, mají to zkrátka v krvi (mně nejvíc zaujal Labuda skládající stan :) Ačkoliv to předčilo mé očekávání, které ovšem bylo nulové, zapůsobilo to asi jako pilotní díl k novému seriálů. A že by mě moooc bavilo na tyhle dva čučet. ....no a fakt mě to mrzí, protože podle námětu se mohlo jednat po dlouhé době o kvalitní český film. Kusturica rulez (bojím se, že se ho snad Vejdělek snažil v něčem napodobit, ale snad se mýlím).

Láska nebeská (2003)

Lovely. Láska v mnoha podobách, i v těch odvrácených. Až teda na hranici občas, ale tak jako ono to tak bývá skoro i v životě. Snad kromě toho Wisconsinu no.

RRRrrrr !!! (2004)

Neuvěřitelně nevtipná úchylnost! ...a proto se mi to líbí "...my se noci nebojíme, nénené...už bude noc, drž hubu, drž hubu...pojďme si hrát na mamuta a tatuta..." strašná blbost :D

Občan pes (2004)

Pohádka. Oddechovka se silným pozitivním nábojem. Nehledejte v tom smysl, realitu, nebo snad nějaký složitý příběh. Srovnání s Amelií je opravdu jen srovnání. Vtipné okamžiky, popíkově nakažlivé melodie, sladký a jednoduchý závěr, či originální scénáristické drobnosti vytváří v kontextu thajského života třeba ne jedinečné, ale rozhodně nezapomenutelné dílo.

Saidova cesta (2007)

Alegorie na úskalí migrace, potřeby zlepšení životní úrovně v oblasti středomoří v podobě procházky pouti ve snu malého chlapce. Zkrátka něco co se zdaleka neodehrává jen v Saidově hlavě. ...no takže vlastně alegorie vůbec :)

Být skinheadem (2003)

Hvězdičkování se tu odvíjí asi taky od toho, koho tohle téma subkultury skinheads zajímá a koho ne. Vedle toho je však i samotný dokument velmi zajímavý a dobře zpracovaný. Schweizer se v problematice orientuje, názorově roztříštěné skupiny vyváženě zachycuje a snaží se popisovat, než aby zbytečně tvořil nějaký názor, který si snad všichni po zhlédnutí udělají sami. Tedy v tomhle tkví síla Skinhead Attitude. ...a neodpustím si poukázat na tupost americké rennie a té další amerikánky a jejich pohled na záchranu bílé rasy. No a tohle si právě třeba Schweizer odpustil :)

Gádžo dilo (1997)

Krásný, třetí film Gatlifovy trilogie z cikánského prostředí. Silný příběh a pro mě hluboký zážitek. Specifická cikánská hudba, "kultura" života a vůbec atmosféra rumunského venkova, "domorodí" herci včele s nezaměnitelným Izidorem Serbanem a jejich Romale, nádherný úsměv nádherné Rony Hartner... jenom ten vrchní byl takovej... divnej.