Královna (2006)

Helen Mirren role Alžběty bezvadně sedla, je skvělé když herci věříte každou polohu. Její snobismus stejně jako zodpovědnost k poslání, které ji z jejího titulu Kálovny náleží je zobrazen jasně a zřetelně. V jeden moment ji nenávidíte stejně jako je vám ji v určitý moment líto. Tony Blair v podobě Michaela Sheena své královně skvěle sekunduje. Je tady lidštější, než jsem si vůbec myslela. Každopádně zajímavý pohled do soukromí a života lidí, kteří jsou nám jistým způsobem tak vzdálení.

Moneyball (2011)

Věřím, že kdybych byla chlapem, tak dám jednozznačně za pět. / dávám za pět, protože Maneyball je lepší než Warrior, je uvěřitelnější/ Teď možná někoho naštvu, ale Bradova role mi trochu připomínala Sandru Bulock ve Zrození Šampióna. Jde o typově podobnou postavu, která na první pohled působí odměřeně, vážně a na druhé straně se skrývají obrovské vnitřní emoce. Navíc oba dva přesně věděli co chtějí a tvrdě si vše ustojí. Sportovní prostředí je tady propírano teotericky a detailně. Rozhovory Mezi Pittem a Jonahem Hillem jsou stejně zajímavé jako jejich hraní samotné. Nevěřila bych jak mi Jonah Hill učaruje. Pitt umí to je jasné a podle mě se bude tahle role docela špatně hodnotit. A Philip Seymour Hoffman jako zpestření potěší vždy.

Francouzský polibek (1995)

Mít na cestě nečekaný doprovod v podobě Kevina Kline, tak neváhám a jedu se probrat taky. Pěkná romantika, kdy vám to cukrkandlování nikdo nenutí a i přesto je to hodně film o lásce a procitnutí.

Delikatesy (1991)

Asi jsem to měla vidět dříve, nicméně prostředí a scéna na vrzací posteli fakt dobrá.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Sranda musí být a když se hlásí někdo do pořadu o vaření a nejí takové masenko a špěnátek, vařenou zeleninku nebo vývarek, tak nechápu co v takové soutěži pohledává, vlastně jo chápu, snaží se nás diváky pobavit a zároveň nám dát pocit normálnosti. A ta kritika při stolování, ano, když si jdu dát věčeři do pětihvězdičkového hotelu-předpokládá se, že etiketu stolování dobře znám, ale u nás doma na vesnici stačí, když je čisto, tak už lidi Dooost!

Deník (2005) (TV film)

U obrazovky jsem vydržela jen díky žehlení a díky Christině Applegate, protože jsem předokládala, že když tam hraje ona, děj se postupně rozjede a bude na co koukat. Bohužel filmy typu Rosamunde Pilcher opravdu nemusím a tenhle tam podle mě patří. Otřesná doprovodná hudba a herecké výkony za pět korun. Nikdy více.

Narušení (1999)

Alespoň kdysi pro mě byla Winona Ryder pojem a Angelina jen nějaká bulvárně známá herečka, tady mám přesně opačný pocit, i když jen na první dojem. Někdy prostě někomu sedne role jako právě Angelině a Winona se s tou svojí musela víc porvat. Prostředím film připomíná Přetet nad k.hnízdem, zbytkem už tak moc ne. Přesto je to hodně zvláštní a originální film, dle mého o hledání sama sebe a o pochopení života ......a hodně mi připomíná jiný snímek " Veronika Decides to Die".... a ať si každý myslí co chce.

Goyovy přízraky (2006)

Díky Formanovi jsem našla Javiera Bardema. Myslela jsem si, že Goyu ztvárňuje on, protože tak nějak jsem si pamatovala představitele Goyi ze stejnojmenného seriálu. Čekala jsem na ty přízraky a jsem ráda, že nakonec bylo všechno úplně jinak. Ten film má spoustu kladů a pro mě jen ten největší asi ten, že ta doba je vyobrazená hodně autentičně, alespoň pro mě, podobnou představu o ní mám. Goya samotný mě přes počáteční zklamání taky potěšil, jeho předtavitel v podobě Stellana Skarsgarda je okouzlující a pozitivnější, něž jsem si původně myslela. A Natalie Portman, jo šlo to, ale mohlo to být ještě lepší :o)).

Zatmění všech sluncí (1987) (TV film)

Povedená televizní inscenace a svou atmosférou pořádná depka. Věra Galatíková předvedla exceletní výkon a nejednou mě sdonutila upustit slzu. /a to za hraní/

Pearl Jam Twenty (2011)

Myslela jsem, že už o téhle partě vím úplně všechno. A skoro jo, jen jsem si uvědomila jak rychle na některé věci zapomínám. Výborný dokument, kde všichni barvitě vypráví o svých začátcích a je fajn, když se tak někdo pere za práva fanoušků. 2.července v Praze zdar.