Život Davida Galea (2003)

Čtyři dám, přestože těch dějových přemetů a kombinací je na jeden film až dost. Ovšem Kevin byl opět vynikající a tentokrát mě nezklamala ani Kate Winslet, což byl pro mě velmi příjemný (a zcela nečekaný) bonus.

Vyjednavač (1998)

Velmi zajímavé, velmi americké, velmi dobře zahrané, výborná kamera, dobrý střih... Tak proč tomu nedám 5*? Prostě tomuto filmu chybí kousek uvěřitelnosti navíc. Ty dobyvatelské scénky působí trochu jalově. Ale celkově jsem byl v podstatě z 85% spokojen.

Horem pádem (2004)

Tak nějak nevím, co tomuto filmu vlastně vytýkám. Na mě působil takovým matným dojmem, když to srovnám s žánrově zcela odlišným Musíme si pomáhat, je tady všechno jen takové nějak nahozené a nedotažené. Pár skvělých fórů rozhodně nevyváží celkovou roztříštěnost výsledku.

Final Cut (2004)

Dobrý nápad, dobré herecké výkony, ovšem celkově - takové nějaké mrtvé. Napětí by se krájet rozhodně nedalo a to je asi největší problém tohoto kusu. Škoda.

Maratónec (1976)

Čtyři dám. Nicméně celkově spíš zklamání, které bylo přece jen kompenzováno výbornými hereckými Dustina Hoffmana, Lawrence Oliviera a Roye Scheidera. Ani oni však nebyli schopni dorovnat nepopiratelnou a v tomto případě nedosaženou hodnotu literární předlohy.

Království nebeské (2005)

No to tedy... Ridley musel mít strašnou chřipku nebo zánět spojivek spojený se zánětem mozkových blan, či co. Co to, proboha, bylo? A proč to, proboha, vzniklo? A nebylo by lépe obsazovat Orlanda do rolí křehkých bezbranných individuí, která mírně zadrhávají v řeči? Promiňte, ale s touhle figurou být kovářem a ještě zatopit Saracénům tak, že v podstatě nestíhají? No to je sranda na kvadrát. Ovšem klobouk dolů před Liamem Neesonem. Spolu s Gangy New Yorku druhá role, ve které osvědčil schopnost z mála vytřískat maximum. Za pár minut na scéně plný honorář. A přitom v podstatě za nic, že?

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kniha byla průměrná, film naproti tomu průměrný. Čekal jsem, že při obsazení samými mými oblíbenci se vyhrabu aspoň na 80%, ovšem k tomu nedošlo ani náhodou. Ronu Howardovi prostě neodpustím, že jsem se přes dvě hodiny v podstatě nudil.

Dobrý ročník (2006)

Tož totok se mně líbilo. Sice poněkud příliš čitelné, ale milé a pohodové. Navíc Russel Crowe narvaný v autíčku, které je zhruba tak velké, jako nákupní vozík v supermarketu - to stojí za zhlédnutí. A Albert Finney opět lahůdkový.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Druhdy před léty jsem z toho byl úplně uvařený. Dodnes ve mně něco z té nálady zůstalo, ovšem už to není na těch 5*. Přece jen - čas oponou trhnul a na tomto filmu je to trochu znát. Ovšem Knocking on Heavens Door - jen za tento kousek už by si to 85% zasloužilo.

Robin Hood (1984) (seriál)

Mimo jiné za Clannad. Na druhou stranu, snad se už konečně povede zpracovat tuto legendu podle historických skutečností. Seriál jsem si zamiloval, ovšem u vědomí toho, že jde o takového anglického Jana Žižku rozpuštěného a vypuštěného Otakarem Vávrou.