Sejmi je všechny (2007)

Celý film je v podstatě jen o tom, zda Clive naplní imperativ daný samotným názvem. A podařilo se. Dalšího komentáře netřeba, sejmul je všechny.

Agent bez minulosti (2002)

Naštěstí nejde o tupý remake Bournea s Richardem Chamberlainem. Výborná špiónská akční podívaná, ke které jsem přistupoval trochu s obavami (viz zmíněný strach ze zbytečného remaku), nicméně byl jsem mile překvapen, hlavně pro mě jindy poněkud nestravitelným Mattem Damonem. 85%.

Nell (1994)

Moje ženská složka volá - DEJ 4! Ale nejsem žena, tudíž se přes těch 70 % nepřehoupnu. Líbilo se mi to. Jodie byla opět výborná. A jak říkám - moje žena z toho byla naprosto nadšená. U mě ovšem zůstaly obě oči suché.

Návrat Sommersbyho (1993)

Nechápu, proč tento remake vůbec vzniknul. Jen krátce: od počátku i tomu, kdo neviděl originál, bylo jasné, jak to dopadne. Richard Gere byl zase naprosto příšerný, konečně snad s výjimkou Cotton Clubu byl hrozný všude, patos z toho ve druhé půli jen kape, stopáž byla na tak primitivní příběh minimálně o dvacet minut předimenzovaná... Jedině opět výborná Jodie vyšoupla tenhle kousek v mém vnímání někam tak k 55%.

Mise na Mars (2000)

Přemítám, zda jde o nejhorší z áčkových sci-fi, nebo nejlepší z béčkových. Snad to mělo být pojato jako komedie a bylo by to lepší. Možná.

Farářův konec (1968)

Velmi dobré, jen jako u většiny podobenství s problematickým koncem. Brodského kostelník je životný až živočišný, proto závěr, kde více méně spáchá sebevraždu, je přinejmenším nedotažený a vymyká se psychologii postavy. Nicméně pokaždé, když běží repríza, se těším.

Smrt čeká všude (2008)

Šmarjá... Nečekal jsem Apokalypsu, ani Četu, ale tohle bylo fakt docela zklamání. Úplně se mi ten film vykouřil z hlavy, aniž by zanechal sebemenší stopu, a to až dodnes, kdy jsem málem přišel o oči poté, kdy jsem zaregistroval 6 udělených Oskarů. No to čumím, jak péro z gauče.

Stmívání (2008)

Nudné. Prakticky bez nápadu, sterilní, standardní, dobré pustit z DVD večer v posteli. Stoprocentntě bych u toho do patnácti minut usnul, jako dřevo. Asi prostě nejsem patnáctiletá holka.

Angelika a sultán (1968)

Spolu s Nezkrotnou druhý nejblbější kousek série. Člověk by až litoval, že nejni průměrná blondýna za doby Ludvíka 14., která v důsledku toho, že jako jedna z mála chodí umytá a je ochotná dát každému květ svého ženství, nebo aspoň prostou soulož, musí vydělávat na živobytí prací.

Nezkrotná Angelika (1967)

Tohle byl asi nejblbější díl série. Neříkám, že to nemiluju, ale neříkám, že to nebylo blbé. Říkám, že se na to vždy podívám a pokaždé se budu bavit. V tomto případě ovšem většinou kouzlem nechtěného.