Angelika, markýza andělů (1964)

Tož, ono to není žádné veledílo, nicméně s ohledem na dobu, kdy jsem to viděl poprvé na počátku 70. let na černobílé Dajáně, mám k této sérii jistý nepojmenovatelný vztah. Tento díl byl naprosto jasně nejlepší, ostatní čtyři už se jen "vezly na vlně", a to i přes hvězdné obsazení mnohých z nich. Co ovšem povyšuje všechny díly série o jednu hvězdu, to je fantastický dabing. Tudíž jsem si první tři díly koupil i domů. Nesmějte se mi, jsem už prostě takovej.

Za všechno může láska (2003)

On to vlastně řekl golfista za mě. Nálada filmu je naprosto fantastická a celkové napětí je příkladné. Trochu nikam nevyústilo, nicméně já mám přece jenom tu výhodu, že jsem to viděl na čtyřikrát, až naposledy celé, takže jistý dojem to ve mně zanechalo, a na rozdíl od golfisty přidávám ještě jednu hvězdu navrch. Pokud bych si totiž od každého filmu měl slibovat, že z něj vše pochopím, pak bych nesměl zhlédnout kromě Duny vůbec nic od Lynche. :-).

Ghost Rider (2007)

Celkový dojem z tohoto filmu jsem získal až asi týden po jeho zhlédnutí. To totiž proběhla médii zpráva o tom, že Cage je předlužený a hrozí mu exekuce veškerého majetku. Tož tak. Žádné domácí žvýkání, prostě byl jako Smrt. Bere vše.

Rituál (2006)

Tragicky pitomé. I pro ty, kteří neznají původní film, poměrně slušně čitelné, ale hlavně strašlivě natočené, nudné a vyprázdněné. Pro ty, kteří originál znají, to bylo jako mokrým hadrem přes držku.

World Trade Center (2006)

Možná se vám zdám příliš tvrdý, možná dokonce natvrdlý, jenže... očekávání spojení mých oblíbenců Stonea a Cage, v kontextu s 11. zářím, bylo obrovské. Už už jsem byl připraven zhlédnout nějakou variaci na J.F.K., KDYŽ V TOM... Rána do vazu, jako dělo. Limonáda poskládaná z psychologizujících kydů zasypaných hrdinů a hrdinských kydů nezasypaných hrdinů, kteří ovšem vesměs zase působí jako psychouši... Těch 20% je za Marii Bello, kterou mám moc rád a která nic nezkazila.

Kód Navajo (2002)

Zde se dají hodnotit výhradně akční scény, střih a kamera. Režijně poměrně slušně ušitá akční podívaná, která postrádá scénář, který by stál za jediné slovo (s ohledem na námět trestuhodné) a v důsledku toho i uvěřitelné herecké výkony. Chudák Cage. Ty závěrečné pasáže mě "nad mikuoskopem až uozesmáuy". 45% a ani o fous více. A hlavně nikdy více. JOHNE WOO, PROBER SE, CHLAPE!

60 sekund (2000)

Ztracené dvě hodiny a 150 Kč v Multikině Galaxie.Tohle si může na DVD koupit snad jen sebevrah. Opravdu netuším, proč byl tento film natočen. Angelina je tradičně zcela toporná, scénář nakonec nenabízí vůbec nic ani jí, ani nikomu jinému, a hlavně, film nenabízí vůbec nic divákovi. Vydupat z takového balastu ještě alespoň trochu přežitelnou záležitost, to je na dvě hvězdy pro režiséra.

Zkrocená hora (2005)

Já jsem to tedy nějak nepobral. Podle mého názoru vcelku silná látka byla zpracována dosti nepřesvědčivým způsobem, který ani hlavní představitelé nezachránili. Mezi mými přáteli je i několik homosexuálů a jeden homosexuální pár. Ocenili, že takový film vznikl, ale podle nich je to "limonáda" pro davy. Přesně takový pocit jsem z toho filmu měl i já. 65% kvůli hereckým výkonům. Byl jsem dost zklamán, opravdu jsem čekal víc (mimochodem, ženské tam byly ovšem krásné :-)).

Kontakt (1997)

S klidným svědomím mohu dát čistých 100% pro všechny opravdové fanoušky sci-fi. Nikdy jsem neviděl lepší zpracování filmu z této oblasti, byl jsem nadšen už projekcí v kině a od té doby si dávám s velikou chutí opakovaně repete z DVD. Vynikající.

Lost Highway (1997)

Jak říká golfista. Nepochopil jsem. Jenže kromě Duny, jejíž knižní předlohu jsem četl léta předem, jsem nepochopil žádný z Lynchových filmů, a to ani na opakovaná zhlédnutí. Nic to nemění na skutečnosti, že toho pána prostě zbožňuji, až nekriticky. Tohle jsou bijáky přesně podle mého gusta. Pročež hodnotím celek a náladu a tak. 90% je, myslím, pro mě osobně naprosté minimum.