• Romantický

Pan Selfridge (2013) (seriál)

Nemyslím, že je to tím, že bych se přejedla BBC, ale tenhle počin mi přijde poněkud přebytkový, podobných multipříběhů, už jsou snad stovky. Navíc nablýskané prostředí obchodního domu, šantánu i osobní rezidence kdekoho z tohoto paradoxně činní zcela nudnou šeď, kde jakoby nic nebylo výjimečné -až na páně obchodníka samozřejmě – toho ovšem osobně nemůžu vystát, on a jeho úsměv, jsou na zabití a když se k tomu přidají jeho slečny deklamující „Dobré ráno Mr. Selfridge“ odcházím, to už raději strýček Fido.

Most (2011) (seriál)

Skvělý, zprvu až hypnotizující zážitek - prostě mě to vtáhlo, jenže jak se z minut stávají hodiny, kouzlo mizí a zůstává jen bol a snad i bezmoc a na to Dány ani Švédy nepotřebuji. (Dala bych i 4* jenže Anja, tak tak)

Králova zahradnice (2014)

Král Slunce, budování Versailles, zlato a lilie – tolik příležitostí a divák dostává jen blátivou jámu odrážející duševní rozpoložení hrdinky a romanci tak mučivě dlouhou, že časem přestane zajímat, zda se zazelená. Prostě drama ve kterém se nejí a hlavní roli hraje kolo od vozu.

Sama nocí tmou (2014)

Osobně bych film kvůli třem dobrým nápadům netočila. Nevadí mi zkoušet různé žánry, většinu času to ale vypadá, jako by se zde prala touha vyprávět příběh se snahou dělat umění, což nemění nic na tom, že se jim spolu tu a tam něco i povedlo, prostě je to místy upřímné a někdy i led(n)ově milé.

Belle (2013)

Čert vem historickou (a dějovou) přesnost, je to milé a poplakala jsem si jak dlouho ne. Prostě netypická romantika s typickým dějem ze které bych se do dějepisu neučila, ale nemůžete mě vinit, že obdivuji tehdejší róby, klobouky i dnešní neokoukanou hereckou generaci, ač výsledný dojem nese na bedrech hlavně ověřená dvojice Wilkinson-Watson. Navíc mám za to, že jsem ještě nikde neviděla tak pěkně a krutě upřímně sehrané dohazování debutantek.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Nevěřím, že jedinou možností, jak ukázat dobrou stránku „Zloby“, bylo udělat ze všech okolo pitomce. Celkově zavrhuji scénář ALE po vizuální stránce je to povedené, zvláště všechny opeřené mutace Diavala a úchvatná je Maleficent, když se zlobí (snad sama tomu scénáři vzdoruje), bohužel je tu ale dost vílího prachu a Růženka s intelektem cukrové vaty (promiň Elle, mám tě jinak ráda).

Zachraňte pana Bankse (2013)

Vzhledem k tomu, že jsem celou druhou půl proslzela, mám všechny závěrečné budovatelské monology poněkud rozmazané a i díky tomu mi v paměti zůstává hlavně nepřekonatelná Emma T. bojující s plyšáky, plešáky a animovanými tučňáky. Výlety do dětství někdy ruší, ale zachraňuje je krásná příroda a Ruth Wilson (v klobouku), navíc o to víc pak baví roztomilé tvůrčí trio, vysmátý Disney a jejich srážka s ústřední Osobu - jen by mě zajímalo, zda se disneyofilní diváci smějí na stejných místech jako já?

Grandhotel Budapešť (2014)

Oku lahodící, vždy bezchybně upravené Nic – rozsekaný na náležitě dlouhé kousky by z Grandhotelu Budapešť byl skvělý, hvězdami ověšený Večerníček (byť bez mravního ponaučení), ale pobavila jsem se, na co si stěžovat?

Červený Bedrník - Červený bedrník (1999) (epizoda)

Miluji oslnivého sira Percyho, jež pohlavkuje Francouze na potkání svým snobstvím a Bedrníka, který míchá kartami osudu nehledě na zákony republiky (nemluvě o vsuvkách famózního dua Lady&Sir Blakeney). Chauvelin navíc představuje dokonale charismatického protivníka, který se nechá řádně zostudit, aniž by byl zahanben. A to nejsou všechny trumfy: takový sir Andrew, pravý sekundant, očividně vhodný pouze k pózování, a řada milých překvapení v podobě známých míst, která se dají luštit v chvílích, kdy děj nezaujme (přece jen doba výroby a stopáž mluví za vše). Převlekové akce mě tolik nebaví a druhá série pro ně zůstává jen stínem slavné éry, stejně jako Percy uvadá (sic ho za to mám radši), ač se tu a tam tolik snaží nasadit své žoviální já – možná i proto u mě v druhé polovině vítězí prohrávající Robspierre - a tak si kladu otázku, zda je morální obdivovat takového hrdinu?

Blízko od sebe (2013)

Tady mám dost problém - velké Proč? Na druhou stranu ještě jsem neviděla tak úchvatnou Julii Roberts. Čtvrtá hvězda je tak za to, že jsem šla spíš do divadla, nežli do kina (navíc Lucerna nasáklá cigaretovým kouřem přidala další rozměr) … podruhé už ale nikdy (ani film ani kouř). Jinak to řekl dokonale Botič.