• Romantický

Avengers: Endgame (2019)

Prostředek super fraška, začátek a konec meh (nebojte, ani Rosamunde Pilcherová by to nenapsala lépe).

Čtyři svatby a jeden pohřeb (2019) (seriál)

Američané s oblibou vezmou britské kusy a „vylepší“ je tím, že představitele zbaví britského humoru. Tady vykradli to nejlepší z britských komedií za posledních 30 let (moc se s tím nepatlali, brali repliky či rovnou celé scény, bez úprav a co je horší bez přidané hodnoty či humoru), přihodili k tomu spoustu sentimentu a ono to … nefunguje. Překvápko! Po shlédnutí všech dílů asi těžko můžu tvrdit, že jde o nekoukatelný kus, spíš doporučím této kratochvíli se vyhnout – jde totiž o závislost kvalitativně rovnou Esmeraldě, jejíž jedinou výhodou je, že má jen pár dílů.

Carnival Row (2019) (seriál)

Víly v Českém ráji, yes! Očividně mi stačí málo – zde především geniální výprava a známá místa v nových souvislostech. S dějem už je to poněkud horší, ale čert to vem - ta úžasná křídla a hele Georgiana Darcyová!

Gentleman Jack (2019) (seriál)

Britové se opět překonali – zábavná a přitom závažná period dramata jim opravdu jdou od ruky. Zatímco se řeší těžba uhlí, vrství se příběhy rázovitých obyvatel Yorkshire a byť některé osudy visí na vlásku ke kameňákům typu Poldark to má daleko. Celé to se samozřejmostí sobě vlastní řídí Anne, která ráznými kroky míří k cíli – je vidět, že za 9 let, které uplynuly od filmového zpracování jejího životního příběhu, se z ní stala opravdu rockstar. Nevíme jaké skutečně byla, ale zaručuji, že tahle verze pobaví . Hodnocení srazilo pár uplakaných a táhnoucích se dílů ke konci, ale Anne se v slzách neutopí, to si raději vystřihne entrée na bál, jaké ještě period drama nezažilo.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Ten pocit, když si spletete Willa Huntinga s Tomem Ripleyem, jinými slovy netušila jsem, do čeho jdu, takže prožitek 100% - hodnocení už je nižší neb místy docela skřípala logika, po stránce filmové to ale bylo dokonalé.

Florencino knihkupectví (2017)

Můžete to brát jako film o naději a o lidech, kteří za ni bojují, nebo jako já, jako film o hořkosti a faktu, že stačí jedna vlivná osoba a všechno snažení je marné. Pochopila jsem to špatně? Snad, každopádně tak depresivní film už jsem dlouho neviděla. Místo, kde se děj odehrává je úžasné, ale jinak by to za mne mohla být rozhlasová hra - minimálně by to přidalo na tajemnosti.

Ant-Man a Wasp (2018)

Příběh o ničem, ale efekty skvělé. :)

Puzzle (2018)

Zdá se mi to, nebo jde opravdu o americký remake Cizího oběda (Dabba)?

Zelená kniha (2018)

Kdyby se to u nás bývalo dostalo do kin o Vánocích dám 4*. Prostě je to film co se hodí k atmosféře plné cukru, kdy mi nevadí přeslazené konce. Jako bonus bych netušila o všech těch oceněních, které si ne zcela zaslouží a které hlavně vůbec nepotřebuje – protože je především vtipný a to se u mne počítá. Jenže zítra začíná jaro a všude kolem je spousta lepší zeleně (a ne, nemyslím tím alkohol :).

The Orville - Season 1 (2017) (série)

Jsem trochu v šoku, nedávám kdečemu 5*, takže se cítím poněkud nepatřičně, ale tohle mě chytlo na srdce. Za mě uvěřitelnější kus než rádoby hloubavé Discovery s přerostlým roztočem. Popravdě jsem poněkud v šoku, že to tolik lidí nazývá parodií, spíš bych řekla, že jde o poctu ST. Mnoho lidí díky němu sní o dobrodružství ve vesmíru a Orville tak trochu ukazuje, jak by nám to asi šlo :).