Rudí prezidenti (2018) (seriál)

Konečně dokument, který dokázal objektivně zhodnotit 5 komunistických prezidentů. Bez zášti a odporu ukázat jak kladnou (pokud byla), tak zápornou stránku 5 lidí, kteří by se v normální, demokratické společnosti prezidenty nikdy stát nemohli. Zajimavý byl osud Antonína Novotného (kterého nakonec vyloučili ze strany), odmytizování Ludvíka Svobody (který je až příliš často schovívavě hodnocen), vzestupy a pády Gustáva Husáka.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Asi budu opakovat, co už napsali mnozí... Na film jsem se těšil, trailer vypadal slibně, samotné téma je velmi výživné a dramatické... ale to co předvedli tvůrci, tak to byl jedním slovem (slušným) průšvih. Nechápu, jak je možné z dramatického tématu defenestrace a bitvy na Bílé Hoře udělat nudný, pomalý, uspávací film. Jednu hvězdu dávám za kostýmy, druhou za exteriéry.

Selský rozum (2017)

Selský rozum na mě působil velmi amatérsky. To lecjaká reportáž o Andreji Babišovi na České televizi by tento dokument strčila do kapsy. Všichni vystupující jsou lidé, kteří Babiše nesnáší, mají k tomu své důvody, pak se ale dá pochypovat o jejich objektivitě. Navíc dokumentaristi pořádně nepředkládají jasná fakta, která jsou dnes dostupná a která dokazují jak např. A. Babiš došel k miliardovému majetku. Všechno je v rovině spekulací. Každopádně já osobně jsem rád za alespoň nějaký dokument, pokud odradí část voličů od ANO.

James Dean: Forever Young (2005)

Z mého pohledu příliš filmografický dokument. Pro velké fanoušky Jamese Deana to asi problém nebude, určitě oceňují ukázky z málo známé televizní tvorby Jimmiho, která není běžně dostupná. To může být velké plus, na druhou stranu i velké mínus, protože dokument se soustředí především na tyto ukázky. O Jamesovi Deanovi, o jeho životě, poměrně složité povaze, osobnosti, vztacích se dovíme mininum. A to bylo pro mě zklamání.

Bohéma (2017) (seriál)

6/6 Jedním slovem - zklamání. Promarněná šance. Je to velice prazvláštní mix fiktivních a reálných postav, Čechů s Němci, co mluví česky, událostí doby protektorátu a roku 68. To všechno, by se dalo přežít, kdyby seriál jednoduše velmi často nenudil. Zajímavých momentů je zde jako šafránu. Je to velká škoda.

Kolonie (2015)

Film, při jehož sledování jsem měl sevřený žaludek. Děsivá atmosféra zmaru v kolonii a následně bezvýchodná situace v Pinochetově Chile. Nebyl to příjemný snímek, ale to neznamená, že nebyl výborný. Za pět ;)

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Role miliardářky Ireny Jiřině Bohdalové byla šitá na míru. Byla v ní totiž úžasná a uvěřitelná. Navíc bylo zajímavé sledovat vnitřní boj jejího syna Ondřeje Vetchého, který se nechal zlomit hamižnou manželkou. Souhlasím s tím, že řada scén mohla být přitažená za vlasy (viz policejní komando), já bych to ale odpustil. 90 minut mi uteklo jako voda.

Patrola (2012)

Už se stává pravidlem, že filmy s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli jsou zárukou solidního diváckého zážitku ;)

Tereza (1961)

Myslím, že se jedná o vydařenou detektivku s koukatelnou Jiřinou Švorcovou v roli vyšetřovatelky. Nesouhlasil bych s některými komentáři, že pachatel je jasný od začátku. V průběhu filmu se objevují nové skutečnosti, které můžou ukazovat na někoho dalšího. Naopak závěrečné rozuzlení mohlo být pro řadu diváku nečekané.

Kat nepočká (1971) (TV film)

Myslím, že tak zajímavá předloha si zasloužila lepší zpracování. Bohužel z tohoto filmu na mě vůbec nedýchá protektorátní atmosféra, všudepřítomný strach a podezřívání. Navíc postavy mají vizáž let 70., takže jsem měl pocit, že se film spíš odehrává za normalizace. Herecké výkony takových es jako Radek Brzobohatý, Jiřina Bohdalová nebo Martin Růžek jsou výborné, ale film nezachrání. Pro mě osobně je tento snímek zklamáním.