• Krátkometrážní

Prokletý ostrov (2010)

Tak tady jsem kápla na něco fakt zajímavýho, neokoukanýho a neskutečnýho. Po celý film vás doprovází vynikající hudba a zvláštní pocit, kdy nevíte komu věřit a proč nevěřit. Psychiatrická léčebna, opuštěný ostrov, civilizace na míle daleko, atmosféra poloviny 20. století, útěky pacientů, psychotropní látky a frustrující minulost - hm, tak to je něco. Jedno zhlídnutí nestačilo.

127 hodin (2010)

Dobrodružné filmy o boj o přežití - to mám ráda. Když se k tomu přidá punc "natočeno podle skutečného příběhu", to mám ještě radši. Tématicky hodně zdařilý film. Možná bych ho ale trochu zkrátila, abych si nepřipadala, že u něho sedím 127 hodin.

Leon (1994)

Kombinace mlíka, Jeana Reno a malé Natalie Portman v dramatické atmosféře udělalo své. 4*

Nezapomeň na mě (2010)

Laciné a předvídatelné. Očekávala jsem něco víc, docela dost zklamal.

Vřískot 4 (2011)

Zpočátku mi to přišlo všechno celé jako laciný humor, hovadina - kterou ale mnoho lidí dokáže pozřít a se kterou jsou zároveň všichni spokojení. První půlka - ani špetka děsu, nic - spíše smích nad tím, za co jsem vlastně dala svých 150Kč v den premiéry. Ale vyvrcholení filmu mě naprosto ohromilo a vykouzlilo v hodnocení 3 hvězdičky. Víc zatím ne, možná až po dalším shlédnutí.

Tanec s vlky (1990)

Ohromením nedýchám. Vynikající po všech stránkách, právě takto vypadá skvěle odvedená práce! Jen škoda, že nebyly překládány lakotské dialogy.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Ne ne ne. Dívala jsem se na ten film dvakrát, snažila jsem se pochopit, uvolnit se u něho, nějak přemýšlet, nenudit se, neztrácet pozornost. Ale prostě to nešlo. Opravdu netuším, co se na tom může takové spoustě lidí líbit - příjde mi to jako totální slátanina, která má svým "kouzlem" ohromit - ale čím vlastně? Nechápu, jak se ten film dostal mezi ty nejlepší. Na potřetí se na něj vážně dívat nebudu, to už raději Teletubbies.

Černá labuť (2010)

Film, který mě vytrhl z dlouhodobé filmové letargie! Vynikající námět schizofrenie a nádech tajemna vám nedá spát. :)

Vzpomínky na lásku (2004)

Předtím, než jsem viděla film, četla jsem si mnohé komentáře ostatních o silných emocí doprovázené slzami při shlédnutí filmu a říkala si: "Herdek, mě, aby nějaký romantický film rozbrečel? Nevěřím. Ten tedy musím vidět! Určitě musí být většina komentujících až moc přecitlivělá." Zpočátku mě film příliš nechytil, přišel mi zvláštní, aby se tímto stylem do sebe dva lidé zamilovali - no, ale kdoví, jak to chodí v Koreji, že :). Ale později mě natolik pohltil, tolik mi dal a tak moc mě dojal až k slzám, že jsem pak nemohla v noci spát. Tento film dokáže proměnit vaši vnitřní tvrdost, lhostejnost a probudit vaše hluboké vnitřní emoce, o kterých nemáte nyní ani ponětí. Obohatí vás natolik, jak žádný jiný film. Víc nemusím říkat, sám film k vám nezapomenutelně promluví.

Statečné srdce (1995)

Vynikající velkolepé dílo nabité moudrostí, skvělým hereckým obsazením, originálním scénářem, nadprůměrnou kamerou a velmi dobrou doprovodnou hudbou. Film, u kterého vám zaručuju, že vám něco dá a něčím inspiruje!