• Krátkometrážní

Vesnice (2004)

Zvláštní. Ty dojmy z filmu. Pocity z Bryce. Venkov a Amerika. Čistota. Předstírání. A nevyužitý potenciál filmu. Čekáte víc.

Gopher Broke (2004)

Velmi zdařilý kraťas jak po grafické stránce, tak i po dějové linii. Zcela zaměřeno na můj styl humoru :)

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Nemůžu si pomoct ale twajlajti mě prostě baví! Sice už od prvního dílu nesedí do filmu "sympaťák" Patizón, jeho držky mi však ale zajišťují to, že se při pohledu na něho a při některých jeho výrocích doslova popadám za břicho. Výraz Kristen může být pro někoho dosti tupý, na mě však působí zcela jinak - tajemně a čistě. Jako film na odreagování a pobavení se se to díky polopubertálním scénám dá. Často ve filmu ještě vnímám jakési filosofické cosi, co asi není na první pohled vidět, a to mě také drží u obrazovky. Šílenou scénou ale byl rozchod Belly a Edwardíka, kdy Bella začně strašně nahlas dýchat a říkat "Please don´t do this" - jako by si tím výrokem měla nějak pomoct a zcela syrový až nesnášenlivý výraz Patizóna, který ji stále miluje a jeho hodně ale hodně podivné chování.

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Nemám slov pro zhodnocení této filmové série. Naprosto úžasná a jedinečná! Myšlenky z tohoto filmu mě neustále resonují v hlavě a mnohé z nich hrají i určitou roli v tom, jak se dnes rozhoduji. Pro ty, kterým se líbí filmy zachycující léta 1880 -1920 v evropském prostředí, bohaté na myšlenky a životní filosofie, krásu, něžnost, odpuštění i krutost života.. můžu říct jedno: žádný jiný takový snímek nehledejte, tuto ságu nikdy nepředčí!

Submission: Part I (2004) (TV film)

Jelikož více vím, kdo je Ayaan Hirsí Alí a viděla jsem relativně hodně TV rozhovorů s ní, udělal na mě tento krátký snímek větší dojem, než by udělal, kdybych nějaké ponětí a ní a o Koránu neměla. I tak krátký film názorně a uceleně ukazuje boj. Boj s tím, co je řečeno, že platí a s niterným upřímným cítěním, které vám říká něco zcela jiného. Ayaan si vybrala správnou cestu - zvolila svědomí a lidskost. Věřím, že takto podobně svázaných žen dochází ke stejnému závěru, bohužel ale nemají jinou možnost, než se podřídit většině společnosti..

Jak se co dělá (2007) (pořad)

Byl to hodně dobrý nápad začít točit krátké dokumenty o výrobě věcí kolem sebe. Těším se na další zajímavé reportáže.

Kuky se vrací (2010)

Velmi jsem se na tento film těšila, už proto, že jsem viděla Film o filmu:Kuky se vrací. Ale jaksi mě samotný snímek tolik nechytl, jako dokument o něm. Uměle jsem během promítání filmu udržovala pozornost. A popravdě řečeno, hlasový výkon některých kreatur byl dosti nuzný. Co mě ale velmi zaujalo, byly osobitě vyrobené postavičky a různé akční scény s nimi - které mimochodem zajistily i to, že jsem dala ty 3*.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Ha ha ha. Tak konečně jsem se fakt zasmála a pobavila, i přesto, že se to někomu může zdát laciné a hlavní roli hraje takový debílek. Občas ocením, když je něco natočeno s jednoduchým humorem, než něco, co se snaží vás snaží rádoby inteligentně pobavit.

Fontána (2006)

Nu, nevím. Všechno jsem nepochopila a ani neobjevila nějaký hlubší skrytý smysl - pokud za tím měl být. A přitom se mi podobné filmy o hluboké lásce protkané určitou spiritualitou líbí. Asi jsem na trochu jiné vlně příjmu, než vysílá tento film.