Minority Report (2002)

Ak niekto tento film vypne počas prvej pol hodiny, vôbec sa mu nečudujem.. avšak ak zotrváte, tak sa dočkáte veľmi slušnej akcie, ktorá má ale príliš predvídateľnú pointu a tým pádom Vás nič výrazne nešokuje. Vizuálne ako inak Spielbergovské, herecky vyčnieva Tom Cruise, ktorému tieto postavy v Sci-fi žánroch sedia ako ... na šerbel. Podobná Vojna svetov ma oslovila oveľa viac !

Seznamte se, Joe Black (1998)

Prvé dve hodiny som to pozeral so zatajeným dychom a prial som si, aby ten film neskončil nejakou nelogickou sentimentálnosťou.. bohužial, stalo sa. Naozaj škoda toho záveru, kôli ktorému nedávam plné hodnotenie, aj keď bolo po dlhej dobe na dosah. Herecké obsadenie famózne, atmosféra a hudba taktiež.

Oběť zla (2007)

Taký klasický horor, ktorý nenadchne ale ani neurazí. Celkom dobrá myšlienka, ktorá mohla vyústiť pri drobných zmenách v scenári do väčšieho napätia a možno mohla mať vplyv aj na lepší celkový dojem z filmu, ale aj tak je to pre mňa skôr príjemné prekvapenie než nejaký prepadák. P.S. : a je to tak "trochu" vykrádačka ;)

Tenkrát na Západě (1968)

Tak takémuto vysokému hodnoteniu nerozumiem, áno hudba je skvelá a dá sa považovat za symbol westernovej hudby, herci sú charizmatický, Cardinale nádherná... ale čo ďalej ? Tieto aspekty len ťažko pokryjú zbytočne rozvláčný dej, ktorý verte či neverte nie miestamy ale v podstate väčšinu filmu sprevádza nudná pasáž. Dobre rozumiem že pre starších užívatelov (pamätníkov tohto filmu) alebo zaritých westernových fanúšikov to je srdcovka ale neverím, že hodnotenie všetkých užívatelov bolo úprimné. 3,5*

Úhel pohledu (2008)

Áno, ideme znovu a znovu, meníme uhol pohladu ako nám hovorí názov a ..... a ďalej nič. Žiadny odkaz, žiadna myšlenka. Mainstream sa proste nezapre. Ak by som tento film pozeral len 70min. o nič by som neprišiel. Priemerné hodnotenie kôli hereckým výkonom a akému takému napätiu do 3/4 filmu.

Číslo 9 (2009)

Veľmi dobrý nápad zabalený do dosť nudnej podoby. Žiadna pasáž výrazne neohúry a to i napriek podľa mňa nekonečnému prílivu možností, ktoré sa dali z tohto námetu vymačkať.

Zpověď zabijáka (2010)

Scenár rozožraný chybami a chabými hereckými výkonmi je na pousmiatie.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Konečne nejaká paródia, ktorá mi príde sympatická. Veď čo môže byť lepšie ako parodovať stupídne Paranormal Activity. Pár krát som sa s chuti zasmial a to je u tohto žánru najdôležitejšie.., dobrá práca Marlona Wayansa.

Nezapomeň na mě (2010)

Jednoduchý scenár, videný v podobných žánroch čoraz častejšie a tým pádom je ako taký, čoraz menej zaujímavý. O tento film som nemal veľký záujem, pretože meno Pattinson ma odrádzalo, nakoľko som odporca sági Twighlight. Čo ma však najviac prekvapilo bol práve on.. ukázal niečo iné a úlohu mladého rebela zahral vynikajúco, a aj vďaka tomu zdvihol Remember me do kategórie nadpriemerných romantických drám. Záver s dvojičkami možno niekomu vyrazil dych, no jeden nápad kvalitu filmu nerobí. 3,5*

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Komédie s Jimom Carreym ma proste bavia a asi to už inak nebude. Mladý alebo starší, stále vie ako zabaviť diváka či už svojimi hláškami alebo gestikuláciou. Nápad s tučniakmi bola len ďalšia príležitosť ako sa predviesť v novom svetle.