Kokosy na sněhu (1993)

Veľmi príjemná športová komédia, ktorej posolstvom je nevzdávať sa, ísť za každú cenu za svojim cieľom a na konci cesty si uvedomiť, že zázraky sa dejú.

Umučení Krista (2004)

Mel Gibson sa v plnej miere zameriava na názov filmu a ukazuje odsek posledných hodín života Ježiša Krista na Zemi. Ja si však myslým, že mohol film zasvätiť do hlbších myšlienok a tak ho umožniť pochopiť aj neveriacim alebo tým, čo nepoznajú nový zákon, ale aj napriek tomu má tento príbeh veľkú kvalitu a to hlavne po svojej vizuálnej stránke.

Lepší už to nebude (1997)

Spojenie J.Nicholsona a H.Hunt ma ohromilo svojou netradičnosťou, plachosťou, drzosťou ale hlavne krásnym príbehom dvoch filmových postáv, ktorých kombinácia zaručovala istý úspech. Jedna z najkrajších romantických komédií aké boli kedy natočené.

Město (2010)

Pomerne veľký nadpriemer svojho žánru ale všetko čo som v tomto filme videl, som videl aj inde a páčilo sa mi to viac. Jeden príklad za všetky sú maskovaní lupiči, ktorý sa dajú porovnať s Bodom zlomu, ktorý mi prišiel príbehovo, emočne, a aj akčne oveľa lepší.

Centurion (2010)

Po dopozeraní Centuriona som si proste povedal veľká slabota. Mal som prázdne myšlienky, ktoré vyprchali skôr než som stihol vojsť do druhej miestnosti, takže som si s tejto historickej "naháňačky" vlastne neodniesol nič a nedá mi, aby som Centurióna neporovnal s veľkoleposťou Gladiátora a upozornil nato, že typy tohto žánru sa podaria len raz začas a viac krvi neznamená viac kvality, a väčší úspech.

Matrix (1999)

Určite jeden z najlepších Sci-Fi filmov ale to šialenstvo okolo toho, že by to mal byť film typu "To najlepšie čo som kedy videl" ma obchádza míľovými krokmi. No skvelý scenár a efektné triky sú naozaj fantastické.

Ray (2004)

Jamie Foxx stvárnil Raya Charlesa veľkolepým spôsobom hodným Oscara a čím dlhšie film plynul, tým viac som mu veril každé gesto, mimiku či krok, ktorý urobil za svojou novodobou slávou a pamiatkou Raya Charlesa.

Crossroads (2002)

Pred desiatimi rokmi, keď sa tento film natočil sa mi táto hudba páčila a Britney Spears bola nádherná. Je to však minulosť a dnes je jej hudba otrasná ako aj ona sama. Ale práve preto, že je to film natočený v roku 2002 a nie v dnešnej dobe dávam z nostalgie 2 hviezdičky, aj keď je zrejmé, že o nejakých hereckých výkonoch sa tu hovoriť nedá.

Cabin Fever (2002)

Je to smiešne bezvýznamný vlastne ani nie horor, ale v podstate ma zaujal natoľko aby som ho dopozeral do konca a celkom príjemne sa skôr pobavil ako vydesil. Priemer týnedžerských výletov, na ktorých sa vždy niečo prihodí.

Pocahontas (1995)

Táto rozprávka vžy zaostávala za takými fenoménmi ako sú Leví kráľ či Mulan ale i napriek tomu to je určite lepšie než minimálne 80 % animákov.