Proroctví (2009)

Zručně natočený mysteriózní thriler. Cage jsem viděl po dlouhé době v koukatelném filmu. Bavilo mě to a udržovalo v napětí velice slušně. A nějaký závěr, který tak všem leží v žalůdku, neřeším. Scientolog se ze mě po dodívání, beztak, nestane a když tam chtěli autoři ufony, ať tam mají ufony. Pořád to byl nadstandartní film.

Možná přijde i charita 2014 (2014) (pořad)

Po dlouhé době jsem se u "telky" pobavil! Čtyři hvězdy hlavně za Alles Gute a překvapivě výborné Odlito, či jak se ta scénka se Sokolem, Genzerem a Suchánkem jmenovala .

Město nic neví (1975) odpad!

Bizarní záležitost! Ostraváci nemluví ostravsky, už beztak stupidní zápletku ještě stále vysvětluje vypravěčův hlas. Hlavní padouch vběhne policajtům do náruče sám po banální fackovačce. Zahájského kriminalista se celý film jeví jako němý, aby v závěru promluvil něco ve stylu "Dal bych si pivo". Pobodaný nadporučík Bauch celou dobu sleduje dva lidi (ženu a muže), když vykoukne z křoví, vidí už jen ženu a vůbec mu nedocvakne, že by na něho ten muž mohl někde číhat a ani si nevytáhne pistoli. Policejní maják projíždějící centrem mé rodné Ostravy mi silně připomněl začátek "Bláznivé střely! Veselá postavička, hraná Šmídou, celý film reklamuje nedostatečné hasící přístroje na výstavišti Černá louka. Jako parodie dobré...

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Opravdu moc vtipné to není! Párkrát jsem se snad pousmál. Jeden bod za odvahu jít do podobného formátu pořadu a druhý za příležitost danou ostravským hercům! Ti jsou tu sice víceménně za hňupy, ale Co, třeba si jich někdo všimne.

Katyň (2007)

Velice potřebný film. Určitě ne dokonalý, místy trochu nezáživný, ale za další střípek do mozaiky "Co byli ti bolševici za svině", dávám režiséru Wajdovi plný počet! Vůbec se nedivím nenávisti většiny polského národa k Rusům, za to co jim v různých obdobích dvacátého století provedli, se jim opravdu není co divit! Když ke Katyňskému masakru připočtu nepomoc Waršavskému povstání nebo poválečný osud exilové vlády, demokratických politiků a polských kněží je těch zločinů víc než dost!

Manéž Bolka Polívky (1987) (pořad)

Solitér české televizní zábavy, který si stále udržuje svou slušnou úroveň! Bolek Polívka je opravdu vynikající komik a člověk s dobrou rukou na výběr kvalitních a neotřelých hostů! Občas se scénka povede, občas trochu méně, ale laťku dobrého vkusu, tento pořad, nikdy nepodlézá.

7 dní hříchů (2012)

Bylo to jen těsně, abych mohl napsat, že byl Igor Bareš v tomto snímku za kladného hrdinu. A nechybělo mnoho, abych nazval "7 dní hříchu" povedeným filmem. Kladné body bych udělil za herecké výkony, hudbu a vůbec za znovuotevření této bolestivé etapy našich dějin. Mínusy naopak za občas dosti zmatený děj.

Poslední cyklista (2014) (TV film)

Citlivě natočený film, který si vystačil i bez klasických klišé, obvykle se vyskytujících ve snímcích s židovskou tematikou. Spíše se zaměřil na mezilidské vztahy a propracovanou psychologii postav. Jiří Svoboda a Tomáš Topfer odvedli dobrou práci

Baader Meinhof Komplex (2008)

Tady se Němci zase pochlapili. Precizně natočené politické drama o vzniku a činnosti Frakce Rudé armády! I při značné stopáži, snímek ani na chvíli nenudí

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

Ať do mě blesk udeří, jestli si myslím, že je to nějak špatné! :-) Genialita!!!