Volejte řediteli (1994) (pořad)

Dnes, v čase, keď klasické televízie idú dole vodou a nič nové nám neprinášajú, by sa tento program hodil tak, ako nikdy predtým. Žiaľ dnes si na to už riaditelia asi netrúfnu, alebo pustia len tých pár "vyvolených"?

Zničující katastrofy (2006) (seriál)

Zaujímavý a nezvyčajný pohľad na možné katastrofy. Vypovedajú o tom, že ak sa spojí viacero faktorov, môže vzniknúť katastrofa nepredstaviteľných rozmerov. Žiaľ tento seriál je primárne určený pre americký trh a je to na ňom naozaj poznať.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Zaujímavý nápad, ale nič svetoborného to nie je. Niektoré súťaže sú až trapné.

Ah, L'Amour (1995)

Chcel som dat odpad, ale po poslednej scene som si to rozmyslel. Aj taj si myslím, že to nieje nič extra.

Obecná škola (1991)

Kto chce vidieť idiota nech príde do riaditeľne. Táto legendárna veta sa stala hitom tohto filmu. Celý film sa nesie v atmosfére povojnového obdobia, a dobre ju opisuje. Žiaľ trochu mi chýba záver a myšlienka. Inak sa film nesie v dobrom duchu a s prepracovanosťou určite ničím nezaostáva.

Tom a Jerry - Vymydlené štěně (1951) (epizoda)

Klasický diel Toma a Jerryho, ktorý patrí k úplne najlepším dielom. Jerry najväšľí škodca sa svojej úlohy zmocnil naozaj geniálne.

Král a skřítek (1980)

ňnie je to síce rozprávka pre malé deti, ale staršie sa na tom určite slušne pobavia. Poučné zábavné, skrátka obsahuje všetko čo obsahovať má.

Mise (1986)

Veľmi kvalitne emotívne nakrútený film, plný myšlienok. Hoci nemám rád nábožensky orientované filmy, tento bol celkovo poňatý veľmi pôsobivo. Cirkev a jej mocenské záujmy na strane jednej a silne veriaci misionári na strane druhej. Zábery kamery na kríž dodávali filmu potrebnú iskru. Ale najlepšie hodnotím začiatok filmu a dlhé zábery, pri ktorých má možnosť človek rozmýšľať. Spomaľujú síce dej, ale človek môže nechať svojim myšlienkam dlhší čas. Takýto typ strihu a kamery dnes už len tak ľahko nenájdeme.

Príbehy starého lesa (2009) (TV film)

Super zábery. Osobne, žiaľ slabý komentár. Myslím si, že je to hodnotný snímok.