Jak ukrást Dagmaru (2001)

Tak to byl, jak se říká, matroš! Obsazení hlavní role Dementním Jaroslavem Sypalem počínaje a naprostým zostuzením Českého národa konče. Můžu se pochlubit, že jsem viděl film celý! Nebylo to vtipné, ale i přesto jsem se smál (jak to???!!!)!

Vampire Hunter D (2000)

Vysoce vyspělý animovaný film který hlavně překvapí po vizuální stránce. Příběh velice jednoduchý, ale někdy méně je více , že? Ve filmu byli velice nápadití nepřátelé jako zabiják ze stínu nebo něco na styl zmutovaného vlkodlaka. Celkově nabízí strhující podívanou a konečný "happyend"

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Říkám na rovinu, že Tarantinovy filmy nemám moc rád. Ale Pulp Fiction příjemně překvapil několika samostatnými příběhy, jež každý sám o sobě byl něčím výjimečný. Obsahoval také pár vskutku legendárních scének typu: "Já jsem Uši a ty jseš po uši ve srač***" a mnohé další :-)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jack Nicholson je náhle "vhozen" do naprosto odlišného kolektivu než na jaký je zvyklý. Dostává se do sporů jak s pacienty tak s personálem, ale časem se vše zlepšuje a on si pomalu uvědomuje, ti "blázni" jsou mu v mnohém mnohem bližší než jeho vlastní rodina a takovou zvláštní rodinou se pro něj stávají. Film naplněný emocemi i vtipem a dalšími skvělými herci.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Příjemná novinka na kterou se koukám s celou rodinou. Hlavní hrdina Murdoch je příjemný chlapík a všechny případy jsou do jisté míry nápadité. Navíc skoro v každém díle se odehrává jakýsi minipříběh mezi Murdochem a místní patoložkou, přičemž se rozvíjí jejich vztah. Poslední díl byl ovšem taková malá rána podpás která mi ubrala jednu hvězdičku navíc. Doporučuji poslední dílo se vším všudy vynechat... PS: Nejlepší byl samozřejmě můj jmenovec George :-D

Forrest Gump (1994)

Velice dojemný snímek jak z pohledu lásky Toma Hankse a pohledné Robin, tak pro využívání dojemného vyprávění náhodným lidem na lavičce při procházce do parku. Komické vypracování vesnického blbečka po válečného hrdinu a později ještě na nechutného boháče. Při některých scénách jsem měl opravdu srdce až v krku (jak se říká..). To vše korunuje vynikající herecký výkon Toma Hankse jako hrdiny s nižším inteligenčním kvocientem.

Cesta ke zlu (2005)

Na první pohled tento horor zaujal. Zprvu jsem si myslel že půjde o podobně rafinovaný snímek jako například The Game. Opak je ovšem pravdou i když do toho začali tahat satanisty, řekl jsem si, proč ne? Ale ono to bylo ještě jinak! Ke konci jsem si totiž začal říkat: :"Tak sakra už to utněte!", ale oni museli ukázat nechutnou pravdu... Vypadalo to trochu jako, když si vždy režisér rozmyslel jak celý film skončí a přidal k tomu dalších 10 minut... dávám 2* za slušný začátek a za smyslnou Dominique Swain...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vynikající snímek, který doporučuji vidět doma na DVD (o samotě), neboť jinak vaše emoce nemohou naplno ven. Oslní skvostným příběhem, vynikajícímy hereckými výkony a místy i hýří vtipem. Konečný dojem vás nenechá nepoznamenané a jistě se Vykoupení zařadí mezi vaše nejoblíbenější filmy...