Exmanželka za odměnu (2010)

Ta zápletka je zoufalá. Bylo by to vtipné, kdyby do toho nebyl přidán ten "větší" rozměr v podobě gangu či vrahů, kteří se motají kolem a chtějí dosta Mila. Ústřední dvojice se hadá, usmiřuje, senilně na sebe přes zamlžený zrak pomrkává, znovu se hádá, ale celkově hlavně nudí.

Malý velký muž (1970)

Je to takový Forrest Gump z období Divokého západu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z Dustinem Hoffmanem. Děj asi nemá cenu vyprávět, protože by to nemělo ani hlavu a patu a i když je v příběhu až příliš náhod a nesrovnalostí, tak životní pouť tohoto pistolníka, zvěda, obchodníka, indiána a já nevím čeho ještě je určitě koukání-hodná.

Smrtící epidemie (1995)

Není to až příliš originální, ale komu by to vadilo, když děj jede, na plátně se pořád něco děje a celé to krásně odsýpá a člověk se baví. Akorát ta pecka, kdy hodí atomovku za kopečky a všechno je "ól rajt" je už trošku síla. Ale i něco takového k tomuto typu filmů patří.

Dobrý ročník (2006)

FIlm, který zahřeje na duši. Sice pojednává o otřepaném klišé o "zlém" obchodníkovi, který procitne ve světě "hodných" lidí v klidném venkovském sídle a začne konečně žít a ne jenom přežívat. Ale i přesto jde o film, který minimálně stojí za shlédnutí. Rozhodně neurazí.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Vezměte bandu komparzistů, kteří neumí hrát, navlékněte je do uniforem, nastrkejte všude prskavky a vyrazte někam do opuštěného továrního komplexu a natočte celý film. Jo a ještě jsem zapomněl, vykopejte někde dva unavené kdysi-akční-hvězdy. Film je to prostě špatný. I když to byla velká očekávání, tak bohužel pravidlo se potvrdilo - že málokterý díl dosahuje kvalit předchozích. Výjimku tvoří první sekvence filmu (únos). Zbytek je tragédie a bylo by lépe, kdyby některé někdejší hvězdy poznali, kdy je čas odejít.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Všechno je v tomhle seriálu špatně. Od režiséra, střihu, herců, scénáře, kamery a já nevím čeho ještě. Ale koho by to trápilo, když je tahounem všeho člověk, který je rychlejší než světlo, umí dělit nulou, napočítal do nekonečna (dvakrát!) a ještě ke má obrovskou hvězdu a umí karate :)

Zrození šampióna (2009)

Člověk by si řekl, že je to takový typický americký kýč. Byl by, kdyby nebyl tak dobře zahrán. S. Bullock mne nepřestane překvapovat. Dokáže hrát v nesmyslech za které si (oprávněně) vyslouží malinu, načež aby člověku vyrazila dech a shrábla (zaslouženě) Oscara. Na druhou stranu to zase není žádná extra pecka a ten příběh americké šťastné rodinky, kdy i nejchudšímu jsou otevřeny dveře, jenom chytit příležitost za pačesy mi už na konci trochu lezl krkem.

Utopie - Nejvíc lidí žije v Číně (2002)

Životní příběhy obyčejných lidí, které spojuje jedna benzínová pumpa kdesi v Norsku. I když je to komedie, tak humor, který je ve filmu obsažený je spíše ten úsměv vyvolávající než nějaký za-břicho-popadající a navíc je ještě severského rázu. Kdo filmy z této části Evropy nezná, tak bude možná zklamán co je to za ptákovinu, ale já osobně jsem těmito neobyčejnými příběhy obyčejných lidí nadšen.

Terminator Salvation (2009)

To byl ale pěkný pilotní díl k televiznímu seriálu. A kde je ten Terminátor, který měl jít do kin a je to pokračování příběhu s božským Arniem? Aha, tohle bylo jako ono? Ne ... počkejte, to nemyslíte vážně? Bohužel to myšleno vážně bylo a dopadlo to jak to dopadlo. Ne že by to bylo úplně špatné, ale když si vzpomenu na jedničku a dvojku, tak se mi otvírá kudla v kapse, kam to až došlo. Kde je ten ultimátní souboj man vs. man? Ch. Bale tady střílí terminátory jako kachny na lovu a vůbec mu všechno vychází, že se člověk až diví, že Skynet si sám nevyhodil pojistky, když má proti sobě takového ultimátního supermana. Jo, neznat první díly série, tak tomu dám tři hvězdy. Ale takhle: Nic moc.

Než si pro nás přijde (2007)

Je to zábavné, ale čekal jsem, že mne tento film bude méně bavit a více mne chytne za srdce. Freeman i Nicholson odvádí svoje standardní výkony ve svých typických rolích (mrzutý a dobrotivý) a proplouvají celým filmem, takže po jeho skončení jsem měl pocit, že se toho zase tolik nestalo. Zůstal jsem pobaven, ale moc jsem si toho neodnes. Škoda, čekal jsem více.