Život je krásný (1997)

S odstupem let musím jít s hodnocením výrazně dolů a konstatovat, že tenhle film se tzv. klasikou nikdy nestal a to právem. Je to v podstatě debilní kýčovitý doják, podbarvený krásnou hudbou (jediný skutečně aspoň trochu zasloužený Oscar, i když John Williams nebo ještě v lepším případě Hans by si ho tehdy zasloužili asi více). Nejzábavnější na tomto filmu jsou v podstatě pouze ta videa ze všech těch festivalů, kde si Benigni přebírá všechna ta ocenění. Prim samozřejmě hraje přebírání Oscarů, to se mu opravdu povedlo a navíc tuplovaně. Takže film celkově špatný, ale zase na druhou stranu to v daném roce byla celkově slabota, tedy s výjimkou vynikající Královny Alžběty, která měla posbirat všechny možné Oscary.

Grandhotel Budapešť (2014)

Jako joo, dobrý film. Vynikající herci a skvělá jejich režie a takové to výtvarné pojetí, bla bla bla. To je fakt super a byla to i docela sranda a myslím si, že při natáčení si té srandy užili ještě mnohem více. Ale co musím říct, tak ten Zweig musel být hrozný kokot, když takovouto hovadinu napsal a tak se ani nedivím, že si to hodil (nebo teda v jeho případe pozřel). A co už vůbec nechápu je Oscar za hudbu. A kdopak opět oproti tomu přeceňovanému žabožroutovi ostrouhal? No ano, “vítězem” je bohužel opět Hans se svým skvělým Interstellarem 🤪. Prostě mu asi nemohou v USA odpustit že je Němec, protože jinak si to vysvětlit opravdu neumím.

Agent bez minulosti (2002)

Tak po letech jsem si to opět zopáknul, no a ten soundtrack fakt nemá chybu.

Deadpool 2 (2018)

Pár dobrých nápadů tu bylo (Wolwerine, X-force 😂) a ze začátku jsem se i dost nasmál. Pak mi to neustálé vtipkování (hlavně to Reynoldsovo neustálé trapné žvanění, rádoby vtipné hláškování) a odkazy na současnou popkulturu přišly otravné. Prostě zase další film předem určený k zapomnění a to právem. Chci prostě jiný komiks, temný a dospělý, a ne nějakou infantilní blbinu pro děti (pche prej Rko, k tomu ale trocha krve a nějaké to sprosté slovo prostě nestačí). Nejblíže tomu byl zatim Batman vs. Superman.

Bitva na Sommě: Pohled z obou stran (2016) (seriál)

Vynikající a konečně objektivní dokument o První světové. Doporučuji především všem těm anglofilům, kteří se z těch anglánskejch zmrdu mohou posrat. A jen se mi potvrdilo, jaký že to byl Haig ksindl. A ta anglánská pakáž mu ještě i v současnosti staví doma pomníky 🤪. No prostě debilové.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Scéna vyhození z okna je jednou z těch nejlepších co jsem kdy viděl. Kdyby v daném roce nezískal Sam Rockwell Oscara, tak už nevím, za co by je chtěli dávat. Hodně dobrý film a asi bych to neměl psát, ale fakt jsem se i hodně nasmál 😃.

Sedm statečných (2016)

Tak tenhle film má jednu obrovskou chybu a tou je skvělý a legendární původní western, čímž byl odsouzen k nezdaru ještě před začátkem natáčení. Je to ale škoda, protože jinak je to skvělý western. Střílečky jsou parádní a ani takový John Woo by se za ně nemusel stydět. Herecké obsazení statečných je suprové. Prim samozřejmě hraje jako vždy skvělý Denzel, ale ani ostatní nejsou vůbec špatní a umírání je opravdu hrdinské a dojemné. A nakonec jako třešnička na dortu je zde dojemný závěr a závěrečné titulky s původním soundtrackem.

Rallye smrti (2008)

Statham samozřejmě tragický a Anderson není Bay, takže ty polonahý baby (vlastně pouze jedna 😉) v naprosto neodpovídájícím prostředí zde nejsou sexy, ale spíš napřesdržku. Nicméně akce je velice slušná a tak nějak zvlášť jsem se při sledování nenudil, takže průměr.

Dukla 61 (2018) (TV film) odpad!

Zasraná schématická, tendenční atd. sračka. Nemá cenu hodnotit tzv. umělecké ztvárnění.

Časové pásmo bylo změněno