• Krátkometrážní
  • Pohádka

Mickey's Steamroller (1934)

Mickey tentokrát přjíždí s parním válcem, vyjede si na projížďku s Minnie a dvěma malými myšáky, bohužel ti se vozidla zmocní a o zábavu je postaráno.

Orphan's Benefit (1934)

Slabší díl. Vystoupení určené pro mladší publikum v čele kačerem Donaldem.

Playful Pluto (1934)

Když si chce Pluto hrát, zničí vše v blízkém okolí, klasika.

O nosaté čarodějnici (1984) (TV film)

To byla zase hezká pohádka. Spravedlivá nosatá čarodějnice začaruje pyšného mládence, který se poučí a zamiluje se do husy. Líp bych tu "sílu lásky" natočit nauměl. Nadpřirozené bytosti to ještě dobarvují, zpívající rarášci a domácí mazlíček drak Emilka. 75%.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

"Ve jménu otce, i syna, i ducha statného..." Když jsem viděl název filmu v tv programu, nečekal jsem nic úžasného. Nějakou nenáročnou romantickou komedii, to jsem však nevěděl, co je tento film zač, už fakt, že tam hraje Atkinson... Výkony herců jsou skvělé, vtipy jsou skvělé, romantika je skvělá. Trochu mi to připomíná Láska Nebeskou, asi jako brištější, komornější verzi. Pro mně krásných 80%.

Two-Gun Mickey (1934)

Výborná kovbojka s myšákem Mickeym. Střílení, akce, rvačky, to je to, co taková správná groteska potřebuje!

Giantland (1933)

Mickey se ocitá v zemi obrů, kde vyruší obra při hostině...

Hříšný tanec (1987)

Tři slova: Patrickovi mocné kalhoty! Naprosto úžasný film, se spoustou vtipu, tanečních scén a romantiky. O tom, jak vlastně funguje v 60.letech ta tolerance. Sice moc nedám na romantické filmy, ale tenhle byl fakt dobrý.

The Mail Pilot (1933)

Pěkná Disneyovka o americkém letectvu, se skvělou písničkou. Bandita polapen, dobro zvítězilo!