Dva muži ve městě (1973)

Nádherný film s nádherným Alainem Delonem. Na konci jsem brečela jako želva. Tedy je pravda, že už je to pár let zpátky, dneska už by to se mnou možná tak nezamávalo, ale zkoušet to radši nebudu.

Frekvence (2000)

Filmy tohoto typu mám ráda, ale to co si dokázali tady vymyslet scénáristi, to už jsem opravdu nezkousla. Prvotní nápad dobrý, ale s každým dalším zásahem do minulosti působil příběh stále nevěrohodněji a ten šíleně přeslazený happyend už to jenom dorazil. Toto téma bylo podle mě nepřekonatelně zpracováno v Návratu do budoucnosti, kde to navíc ještě byla sranda, takže bohužel víc jak tři hvězdy nedám a vím, že tohle už si znovu nepustím.

Prokletý ostrov (2010)

Tak přesně takovéto filmy mám ráda. Napětí od první chvíle, tajuplné prostředí psychiatrické léčebny na ostrově odříznutém od světa a pátrání po zmizelé pacientce. To je ovšem teprve začátek, pak se začnou dít podivné věci, některé ve skutečnosti, některé jenom ve fantazii hlavního hrdiny. Pořád si říkáte, co za tím vězí, a když dojde k rozuzlení, nevěříte vlastním očím. Pak teprve dojdou opodstatnění všechny "vzpomínkové" a "halucinogenní" scény. Leonarda DiCapria až tak nemiluju, ale v téhle roli si to u mě zase trochu vylepšil. Jinak film mi námětem lehce připomíná Angel Heart,což mu však nic neubírá na originalitě. Doporučuji všem milovníkům napínavých příběhů s nádechem mystiky a překvapivých závěrů.

Sbohem, baby (2007)

No, tak tohle byla teda síla. Nejdřív to vypadalo na normální detektivku o tom, jak soukromé očko pomáhá hledat ztracenou čtyřletou holčičku. Pak to začalo nabírat grády a když už to vypadalo, že je případ vyřešený, ukázalo se, že je všechno jinak. A teď babo raď, které rozhodnutí je to pravé. V tu chvíli mi byl představitel hlavního hrdiny dost nesympatický v tom jak se rozhodl on ( i když jinak je to fešák), ale těžko říct, jak by se člověk zachoval být v jeho kůži. To už si musí každý srovnat se svým svědomím sám. V každém případě výborný film a Ben Affleck bude doufám úspěšnější režisér než herec.

Dogma (1999)

Asi nejslabší film Kevina Smithe z těch, co jsem dosud viděla, možná proto, že mě andělé a podobné bytosti seslané shora (i zespoda) moc neberou. Naštěstí to zachránila má oblíbená dvojka Jay a Mlčenlivý Bob. Ovšem Alanis Morissette jako Bůh, to mě teda dorazilo.

13: hra smrti (2006)

Co všechno je člověk schopný udělat pro peníze? Pokud si nejste jisti, kam až je možné zajít, podívejte se na tento film. Ovšem podívaná je to jen pro silné žaludky, pro mě byla nejhnusnější scéna v restauraci. Motorkáři už byli proti tomu slabý odvar. Závěr byl pro mě trochu překvapivý, ale tak to má asi být. Celkově napínavá podívaná, tvářící se podobně jako Hra, ovšem toto je hra, při které se vám budou rolovat ponožky.

Ztraceni (2004) (seriál)

Můj seriál No.1. Od prvního dílu jsem byla fascinovaná námětem, hlavní hrdiny jsem si přímo zamilovala a každý týden nedočkavě čekala na pokračování. Kdybych měla čekat, až mi to celé naservíruje televize, tak se asi nedočkám. Takže dosud u nás nevysíláné díly jsem si našla na internetu a celé to shlédla pro jistotu od první řady znovu. Ve zdraví jsem se tak dočkala 6. řady, ve které se snad všechno vysvětlí, uzavře a už to kooonečně skončí. P.S. Psáno 26.5.2010 po shlédnutí posledního dílu: Tak jsem se konečně dočkala a je KONEC. Bylo to hezké a dojemné, a přestože tvůrci úplně všechny záhady nevysvětlili, jsem s rozuzlením spokojená. A taky trochu smutná, protože se mi těžce loučí s hrdiny tohoto fantastického seriálu, se kterým jsem strávila 5 let života. Ale co mi brání pustit si to znova, že?

Zimní spáči (1997)

Zimní spáče jsem viděla po Lole, Princezně a bojovníkovi a Nebi jako čtvrtý film Toma Tykwera a považuji ho bezkonkurenčně za nejlepší film tohoto režiséra. Atmosférou mi silně připomíná Návrat idiota, jelikož se odehrává ve stejném bezčasí mezi vánoci a Novým rokem, příběh je rozehrán mezi dvěma dvojicemi (dívky spolu také bydlí) a pátou postavou je trochu podivínský promítač René. Naprosto mě fascinovalo barevné pojetí postav a vůbec celá výtvarná stránka filmu, završená závěrečným letem Marca. A nesmím zapomenout na to, že se tam ještě mimo jiné řeší otázka viny a trestu - pro mě to tedy Tykwer vyřešil k mojí naprosté spokojenosti. Děkuji tímto uživateli lupuscanis, který mi tento film doporučil. Máš to u mě, vlku.

Angel Heart (1987)

Tak tohle mě fakt dostalo. Amerika padesátých let, jižani, vedro, jazz a do toho Mickey Rourke ještě když byl frajer. Neodolatelná kombinace, navíc tajemná atmosféra woodoo rituálů včetně orgasmického tance se slepicí. To se prostě musí vidět, teda pokud vám nevadí trochu víc krve a pár mrtvol. Navíc překvapivá pointa (aspoň pro mě), takže nemohu jinak, dávám plný počet bodů.

Okno do dvora (1954)

Abych pravdu řekla, čekala jsem něco trochu jiného, spíš ve stylu Psycha nebo Ptáků. Tady té hrůzy ani strachu moc nebylo, v první polovině filmu se vlastně skoro nic neděje. Pak jsem si začala vychutnávat špičkování hlavních hrdinů, taky eleganci Grace Kelly, a přestalo mi to vadit. Ke konci jsem se dočkala i toho "pravého Hitchcocka", takže spokojeně dávám 4 hvězdy.