Hra o trůny (2011) (seriál)

Díky, HBO... objevila jsem nový svět. Teď jenom sehnat všechny knihy, protože malým dráčkem na konci to pro mě fakt nemůže skončit... a do dubna 2012 je tááák daleko !

Velkolepé století (2011) (seriál)

Mrzí mě, když vidím tolik hloupých vulgárních komentářů naprosto zavrhujících tento seriál. Souhlasím, že herecké výkony dost pokulhavávají, připomínají spíše herectví z jihoamerických telenovel. Možná zrovna tohle uškodilo seriálu vůbec nejvíc. Nicméně velmi se mi líbí výprava seriálu. Turecko mám ráda, často tam jezdím, takže pro mne v seriálu ožívají především istanbulské reálie, jako třeba palác Topkapi, zvláště pak harém. Rozhodně bych seriál nepřirovnávala k Tisíc a jedné noci. Musím i ocenit, že sultánské oděvy, které jsem viděla v palácovém muzeu najednou ožívají na televizní obrazovce. Jasně že ano, tohle je seriál pro nás, milé dámy! Přiznejme si, která z nás si někdy nepředstavovala, při návštěvě některé staré památky, jak to asi na zámku vypadalo tehdy? Kdo z nás si alespoň na chvíli nepřál jen na chvíli se ocitnout o pár století zpět... jen juknout a zase zpátky? Já dávám hvězdičku navíc, za to, že se mi tohle splnilo právě v případě Istanbulského paláce Topkapi.