RRRrrrr !!! (2004)

Co dodat.. Film je neuvěřitelně stupidní ale to jej právě činí výjimečným ! Již úvod mě pobavil sprškou humoru přesně podle mého gusta. V některých místech sice trapnost překračuje všechny meze ale dobrá místa převažují, některé hlášky jsou již dnes kultovní. Začíná noc! Drž hubu!

Tyson (2008)

O Mikeu Tysonovi jsem dříve věděl jen to, že se umí dobře bít a někomu ukousl ucho. Tento dokumentární snímek mi poskytl sondu do duše legendárního boxera, který si prošel peklem i nebem na zemi. Upřímně a bez obalu se Mike svěřuje se vším, od svého kriminálního dětství v Bronxu, přes začátky se slavným trenérem Cus D'Amatem, vrchol kariéry až po její konec. Upřímnost z něj přímo sálá, svěřuje se dokonce, i jak se nakazil pohlavní nemocí, což opravdu mluví za vše! No a dojde i na kousání uší.. :))

Četník ze Saint Tropez (1964)

Louis de Funès s dabingem pana Filipovského v jedné ze svých nejznámějších rolí. A také nejúspěšnějších, což dokazuje pět pokračování. Na rozdíl od oněch pokračování, které tento snímek spíše vykrádají, je dílem originálním. Některé gagy jsou vyloženě legendární, například příjezd do Saint Tropez nebo patálie s Mustangem. Film i po tolika letech vypadá dobře a skvěle pobaví. Vytkl bych akorát konec, kterému chybí větší a vtipnější grády a působí dojmem, že tvůrci nevěděli jak to celé vlastně ukončit. Více Cruchota a méně francouzské mládeže by také nebylo na škodu ale i tak hodnotím plným počtem, tento film mi pokaždé zvedne náladu!

Blade Runner (1982)

Musím se přiznat, že moje první „zhlédnutí" nedopadlo nejlépe, moc jsem nechápal oč vlastně běží a v polovině jsem usnul. Asi za to mohl ten alkohol v krvi a pozdní hodiny. Filmu jsem dal druhou šanci již další den a byl jsem uchvácen. Atmosféra je neskutečná, závěr jde člověku až na tělo a jako bonus malé origami ;) . Další věc, ze které jsem byl na větvi jsou triky, které v mnoha případech přebíjejí dnešní CGI animace a dělají z tohoto díla něco, co se absolutně vymyká běžné filmové rutině. V průběhu dalších dní jsem si některé scény pouštěl opakovaně, vychutnával si každou vteřinu a musel jsem zvednout hodnocení na 5*. Jedná se skutečně o výjimečný film.

My Best Friend's Birthday (1987)

První („dochovaná") Tarantinovka je zajímavým exkurzem do začátků jednoho z nejoriginálnějších filmových tvůrců naší doby. V rámci amatérských tvůrců slabý nadprůměr ovšem v kontextu Quentinových ostatních děl nabírá úplně jiný rozměr. Množství odkazů na tento počin v jeho pozdějších dílech je úctyhodné (K-Billy, Aldo Ray atd,...). Také práce s dialogy ukazuje směr jeho budoucí práce, působí přirozeně a přitom vtipně, což je poměrně vzácná věc u amatérského filmu, ale není se čemu divit, na rozdíl od většiny tvůrců se Tarantino neučil na filmové škole, ale na filmech samotných..

1984 (1984)

Předlohu jsem nečetl, nicméně její vliv na nespočet knih i filmů je nepopiratelný. Depresivní příběh člověka, který je a má být pouze jednou součástkou v obrovském soukolí státního aparátu, ve kterém je brainwashing prioritou číslo 1, není třeba představovat. Filmové zpracování knihy samotné mě ovšem zklamalo. Nízký rozpočet a zub času se však na tomto snímku viditelně podepsaly. Přestože konec filmu, tedy scény zatčení a následného „napravování" vyvolávají opravdu mráz na zádech, film bych si kvůli nim znovu nepustil..